Koktejl Kamikaze
© KAI

Kamikaze – koktejl, který nemá s Japonskem mnoho společného

Koktejl Kamikaze je drink, který dokáže rychle rozproudit zábavu na každé párty. Stejně tak umí ve větším množství napáchat hodně škody, což napovídá i jeho název. Pro obojí si ho proto představme podrobněji.

Koktejl Kamikaze je drink, který dokáže rychle rozproudit zábavu na každé párty. Stejně tak umí ve větším množství napáchat hodně škody, což napovídá i jeho název. Pro obojí si ho proto představme podrobněji.  Přejít na recept

Jak umíchat Kamikaze
© Doug Mahugh

Tento velmi oblíbený koktejl z vodky má velmi blízko k Margaritě, která však místo vodky obsahuje tequilu. Společné rysy bychom však našli také s kubánským Daiquiri. Než se však podíváme, jak se koktejl Kamikaze míchá, poodhalíme si něco málo z jeho historie a také z jeho vztahu k Japonsku.

Střípky z historie

Historie koktejlu Kamikaze není příliš dlouhá. Poprvé ho prý umíchal jakýsi barman Liam kolem roku 1974 v americkém Bostonu. Oproti stařičkému Mojitu, jehož historie sahá až do 16. století, je to opravdový mladíček. Je zajímavé, že tento barman pojmenoval koktejl  po sobě, čímž se možná alespoň trochu zapsal do historie. Pravděpodobně žádného z autorů dnes populárních koktejlů nic podobného nenapadlo. K Liamově smůle se však tento název neudržel. Vytlačil ho totiž název Kamikaze, pod kterým byl tento drink představen v reklamě společnosti Smirnoff, která vyrábí vodku. Tento úderný název koktejlu zůstal dodnes.

Japonské Kamikaze? Ale kdeže!

Japonské Kamikaze
_

Patrně přemýšlíte, co má tenhle koktejl společného s Japonskem. Bohužel téměř nic. Jen jeho název je japonský. V překladu znamená božský vítr a zároveň jde o označení japonských bojových pilotů, kteří obětovali svůj život pro japonského císaře během 2. světové války, a to nejčastěji nárazem do amerických válečných lodí. Chcete-li však ochutnat opravdový japonský alkoholický nápoj, doporučujeme vyzkoušet saké.

Jaké ingredience budeme potřebovat do drinku Kamikaze

Základem je kvalitní vodka. Asi nejrozšířenější variantou (i vzhledem ke své ceně) je finská vodka Finlandia 40% (orientační cena: 375 Kč), do míchaných nápojů a koktejů tohoto druhu se skvěle hodí také švédská vodka Absolut Blue 0,7l 40% (orientační cena: 320 Kč) nebo aktuálně jedna z nejrodávanějších vodek na trhu Russian Standard Original 1 l (orientační cena: 320 Kč).

Součástí je také pomerančový likér nezaměnitelné chuti triple sec. Za výhodnou cenu seženete například Fauconnier Triple Sec 0,7 l, zato prémiový triple sec můžete mít v podobě značky Grand Marnier Triple Sec 1 l.

Na závěr limetová šťáva, kterou seženete téměř v každém kamenném obchodě nebo ještě lépe si limetovou šťávu vymačkejte z čerstvé limetky.

Jak namíchat koktejl Kamikaze?

Nyní nezbývá nic jiného, než si ukázat recept na koktejl Kamikaze. Není složitý, takže ho zvládnou i barmani-amatéři. K přípravě nápoje Kamikaze budete potřebovat následující:

Koktejl Kamikaze
© KAI
  • 3 cl vodky
  • 3 cl triple secu
  • 3 cl čerstvé limetkové šťávy

Přípravu zahájíte tím, že do shakeru dáte led. Následně přidáte všechny ingredience a dobře a dlouze promícháte tak, aby se jednotlivé přísady promíchaly a zároveň ochladily o led. Přes sítko pak přelijete obsah shakeru nejlépe do předem vychlazené koktejlové sklenky (Cocktail Glass). Na závěr ozdobíte kouskem čerstvé limetky a můžete servírovat.

Někdy se Kamikaze podává také ve formě panáku, což možná více odpovídá jeho názvu. Obsah shakeru jednoduše rozlijte do několika panáků a můžete podávat. V tomto případě se obejdete bez zdobení. Jinak je postup úplně stejný.

Alkoholium.cz