Máte-li rádi kvalitní destiláty, jste v této rubrice správně. Zaměřovat se budeme nejen na nejznámější destiláty, jako jsou whisky, vodka, rum či tequila, ale rozhodně zde najdete spoustu informací i o mnohých dalších.

ROZHOVOR: Jak to funguje v pěstitelské pálenici?

STČ palírna Jílové Radlík Sezóna pěstitelského pálení je v plném proudu, a tak kdekdo přemýšlí, že by svou úrodu zavezl do pěstitelské pálenice namísto toho, aby se pokoušel o pálení vlastními silami.  Na to, co vše obnáší pálení v pěstitelské pálenici, a na mnohé další ohledně provozu takové pálenice, jsme se proto ptali povolanějších. Čtěte více »  

Skvělé letní drinky?

Pan Alfréd Vychlazených piv nebo dvojek vína už jste se přepili? Žádný problém. V létě si můžete dát i jakýkoliv jiný drink. Pan Alfréd, specialista na dobré pití má v nabídce pouze kvalitní a prověřené likéry. Čtěte více »  

Historie destilace alkoholu – za její vynález poděkujme Arabům

Historie destilace alkoholu Výroba alkoholu provází lidstvo již několik tisíciletí. Proces spontánního kvašení však až o spoustu let později doplnit proces destilace, který umožnil vyrábět alkoholické nápoje s vyšším obsahem alkoholu. Podívejme se proto, jak to tedy s historií destilace vlastně bylo. Čtěte více »  

Tatratea – poznejte tatranský čaj z ryzí přírody slovenských hor

Tatranský čaj - Tatratea Poznejte s námi kouzlo tatranského čaje, tradičního nápoje slovenských horalů. Nápoje, který vás zahřeje i pohladí na jazyku. Nápoje, na který jen tak nezapomenete. Čtěte více »  

Regiony skotské whisky – cesta napříč Skotskem skrze sklenku whisky

Regiony skotské whisky Vydejme se společně na putování zajímavými kouty Skotska a přitom poznávejme místní whisky, abychom zjistili, jak pestrá umí být chuť skotské whisky. Čtěte více »  
Pijme s rozumem!
Top