koktejl blue Lagoon

Okuste tropický koktejl Blue Lagoon. Pronikavě modrý a pronikavě osvěžující.

Modravá barva koktejlu Blue Lagoon dává tušit, že se bude jednat o úžasně osvěžující koktejl. Je tomu skutečně tak. Umíchejte si Blue Lagoon podle našeho receptu a zažijte osvěžení jako v pravé laguně.

Modravá barva koktejlu Blue Lagoon dává tušit, že se bude jednat o úžasně osvěžující koktejl. Je tomu skutečně tak. Umíchejte si  Blue Lagoon podle našeho receptu a zažijte osvěžení jako v pravé laguně. Přejít na recept

Detail míchaného nápoje Blue Lagoon
©Daniel

O exotickou modř koktejlu Blue Lagoon se stará likér Curaçao, který mu rovněž dodává mnoho ze své chuti. Než se však do míchání tohoto koktejlu pustíte, pojďte si o něm něco málo přečíst.

Víte, kde a kdy recept na Blue Lagoon vznikl a jak získal své jméno?

Koktejl Blue Lagoon jako první pravděpodobně namíchal Andy MacElhone, syn Harryho MacElhonea, skotského barmana známého pařížského baru Harry’s New York Bar. Stalo se tak údajně v roce 1960. Aby zeměpisu nebylo málo, zmíníme, že tento bar původně sídlil na Manhattanu. Poté byl demontován a odeslán do Paříže, kde v provozu pokračoval slavný americký žokej Tod Sloan. V této době rostla v Paříži komunita amerických umělců, kterým americky laděný bar přišel vhod. Potkat se tu dali třeba Coco Chanel, Sinclair Lewis a jak jinak Ernest Hemingway. Údajně zde dokonce vznikl i další známý koktejl, Bloody Mary.

Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že je název koktejlu odvozen od filmu Blue Lagoon, není tomu tak. Nemá s ním vlastně vůbec nic společného. Film totiž vznikl až o 20 let později. Shodný název však popularitě obojího, filmu i koktejlu, určitě pomohl. A jak tedy dostal koktejl Blue Lagoon svůj název? Mohla za to prostě a jednoduše jeho barva nápadně připomínající modrou lagunu tichomořského atolu.

Jaké ingredience do drinku Blue Lagoon?

Potřebovat budete kvalitní vodku. Za nás doporučujeme jednu z těchto tří:

Vodka AbsolutAbsolut 1 l
od 370 Kč
Finlandia vodkaFinlandia 1 l
od 340 Kč
Rasputin vodkaRasputin 1 l
od 265 Kč

Dále je potřeba si pořídit modrý likér Curaçao.

Jak umíchat koktejl Blue Lagoon. Tady je recept

Koktejl Blue Lagoon
CC – Experiment 33 Takhle má vypadat namíchaný Blue Lagoon

Jelikož tento koktejl nepatří mezi oficiální koktejly Mezinárodní barmanské asociace, míchá se různě. Následující recept na Blue Lagoon je však ten nejrozšířenější a pravděpodobně stejný jako ten původní. Na přípravu je třeba mít následující:

  • 3 cl vodky
  • 3 cl likéru Curaçao
  • 12 cl citrónové limonády

Umíchat Blue Lagoon je pak již hračka. Do shakeru nalijte vodku společně s likérem Curaçao a přidejte led. Vše dobře promíchejte a přes sítko nalijte do sklenice (nejlépe Highball Glass) naplněné ledem. Na závěr dolijte limonádou a ozdobte plátkem citrónu.

Máte-li chuť na jiný pěkně modrý koktejl, můžete vyzkoušet třeba osvěžující drink Blue Hawaii, kterému jeho barvu rovněž dodává Curaçao.

Alkoholium.cz