Okuste tropický koktejl Blue Lagoon. Pronikavě modrý a pronikavě osvěžující.

Modravá barva koktejlu Blue Lagoon dává tušit, že se bude jednat o úžasně osvěžující koktejl. Je tomu skutečně tak. Umíchejte si  Blue Lagoon podle našeho receptu a zažijte osvěžení jako v pravé laguně. Přejít na recept

O exotickou modř koktejlu Blue Lagoon se stará likér Curaçao, který mu rovněž dodává mnoho ze své chuti. Než se však do míchání tohoto koktejlu pustíte, pojďte si o něm něco málo přečíst.

Víte, kde a kdy recept na Blue Lagoon vznikl a jak získal své jméno?

Koktejl Blue Lagoon jako první pravděpodobně namíchal Andy MacElhone, syn Harryho MacElhonea, skotského barmana známého pařížského baru Harry’s New York Bar. Stalo se tak údajně v roce 1960. Aby zeměpisu nebylo málo, zmíníme, že tento bar původně sídlil na Manhattanu. Poté byl demontován a odeslán do Paříže, kde v provozu pokračoval slavný americký žokej Tod Sloan. V této době rostla v Paříži komunita amerických umělců, kterým americky laděný bar přišel vhod. Potkat se tu dali třeba Coco Chanel, Sinclair Lewis a jak jinak Ernest Hemingway. Údajně zde dokonce vznikl i další známý koktejl, Bloody Mary.

Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že je název koktejlu odvozen od filmu Blue Lagoon, není tomu tak. Nemá s ním vlastně vůbec nic společného. Film totiž vznikl až o 20 let později. Shodný název však popularitě obojího, filmu i koktejlu, určitě pomohl. A jak tedy dostal koktejl Blue Lagoon svůj název? Mohla za to prostě a jednoduše jeho barva nápadně připomínající modrou lagunu tichomořského atolu.

Jaké ingredience do drinku Blue Lagoon?

Potřebovat budete kvalitní vodku. Za nás doporučujeme jednu z těchto tří:

Vodka AbsolutAbsolut 1 l
od 370 Kč
Finlandia vodkaFinlandia 1 l
od 340 Kč
Rasputin vodkaRasputin 1 l
od 265 Kč

Dále je potřeba si pořídit modrý likér Curaçao.

Jak umíchat koktejl Blue Lagoon. Tady je recept

Koktejl Blue Lagoon

CC – Experiment 33 Takhle má vypadat namíchaný Blue Lagoon

Jelikož tento koktejl nepatří mezi oficiální koktejly Mezinárodní barmanské asociace, míchá se různě. Následující recept na Blue Lagoon je však ten nejrozšířenější a pravděpodobně stejný jako ten původní. Na přípravu je třeba mít následující:

  • 3 cl vodky
  • 3 cl likéru Curaçao
  • 12 cl citrónové limonády

Umíchat Blue Lagoon je pak již hračka. Do shakeru nalijte vodku společně s likérem Curaçao a přidejte led. Vše dobře promíchejte a přes sítko nalijte do sklenice (nejlépe Highball Glass) naplněné ledem. Na závěr dolijte limonádou a ozdobte plátkem citrónu.

Máte-li chuť na jiný pěkně modrý koktejl, můžete vyzkoušet třeba osvěžující drink Blue Hawaii, kterému jeho barvu rovněž dodává Curaçao.

Top
Rumový adventní kalendář pro dospělé. Děti mají čokoládky, dospělí degustační rum! Mrkni na toZOBRAZIT VÍCE INFO
+