Encyklopedie pivních stylů – Barley wine

Barley wine Ač se názvem na první pohled vydává za víno, jedná se o pivo. A ne jen tak o ledajaké pivo. Piva tohoto stylu se totiž řadí mezi ta nejsilnější. Barley wine je však bohaté nejen na alkohol, ale též na chutě a vůně, které lze navíc dále hýčkat v přítmí sklepa. Piva stylu barley wine jsou totiž vhodná i k archivaci. Čtěte více »  
 

Encyklopedie pivních stylů – India Pale Ale (IPA)

Sklenice a láhev piva typu IPA Najde se jen málo chuťově i aromaticky zajímavějších pivních stylů, než je IPA. Hotový uragán chutí a vůní vás prostě dostane hned při prvním napití. Čtěte více »  
 

Encyklopedie pivních stylů – Altbier

Altbier a jeho měděná barva a hustá pěna Ač svrchně kvašený, chutí má blízko ke klasickému ležáku. Jeho tmavě měděná barva už po generace očarovává obyvatele jednoho z německých měst. Kterého? To se dozvíte v následujícím článku. Řeč bude totiž o pivním stylu altibier. Čtěte více »  
 

Encyklopedie pivních stylů – Stout

Krémová pěna piva pivního stylu Stout Neprostupně tmavá barva a hustě krémová pěna dávají hned na první pohled najevo, že stout je pivní styl hutné a plné chuti. Čtěte více »  
 

Encyklopedie pivních stylů – i pití piva může být pestré

Pivo typu Ale, zkrátka Ejlík Pryč jsou pomalu časy, kde si konzumenti piva vystačili s desítkou, dvanáctkou, černým a řezaným. Rozličné pivní styly, stupňovitosti, barvy, chutě i vůně už nejsou jen doménou malých pivovarů, ale trend opatrně následují i ty velké. Čtěte více »  
Pijme s rozumem!
Top