Tato rubrika je určena všem milovníkům sladkých, hořkých i hořkosladkých likérů rozličných značek i chutí. Věnovat se budeme jak nápojům zahraničním, tak domácím.

Nechte se unést pomerančovým opojením likéru triple sec

Hořké pomeranče Likér triple sec je možné nalézt v řadě oblíbených koktejlů, a tak jistě nebude od věci představit si jeho historii, způsob výroby a především jeho nezaměnitelnou chuť , ve které dominují pomerančově nahořklé tóny. Čtěte více »  

Jägermaister – bylinný likér ve znamení jelena

Jägermaister Jägermaister je populární bylinný likér původem z Německa. Proč má tento nápoj ve znaku jelena, z jakých bylin se vyrábí a jaká je jeho historie? To vše se dozvíte v následujících řádcích. Čtěte více »  

Kalorická hodnota alkoholických nápojů – Likéry

Kalorie v likérech Nemusíte zrovna hubnout, aby nebylo od věci hlídat si množství přijatých kalorií. Jelikož se však takřka na žádném alkoholickém nápoji, likérů nevyjímaje, nedočtete jeho energetickou hodnotu, je třeba hledat informace jinde. Čtěte více »  

Kontušovka – oblíbený nápoj polských šlechticů

Panák kontušovky Když uslyšíme název tohoto dnes už téměř zapomenutého nápoje, vybaví se nám legendární scéna ze Švejka. To je však většinou vše, co o ní víme. V následujícím článku se to pokusíme změnit. Čtěte více »  

Objevte kouzlo Karibiku, objevte likér Curaçao

Curaçao likér Karibský likér Curaçao nesmí chybět ve výbavě žádného barmana, neboť bez něj neumíchá ty nejexotičtější koktejly pod sluncem. Čtěte více »  
Pijme s rozumem!
Top