Rum je alkoholický nápoj vyráběný z cukrové třtiny. Po destilaci zraje, podobně jako jiné destiláty v dubových sudech. Po délky zrání pak rozlišujeme rumy světlé, zlaté a tmavé.

 
 

Zahřejte se horkým grogem od britských námořníků a chladné počasí nebude mít šanci

Sklenka grogu Asi jen málokdo může vymyslet lepší alkoholický nápoj na zahřátí, než studeným, mořským větrem ošlehaní námořníci britského královského loďstva. Ukažme si proto nejen recept na skvělý domácí grog, ale nahlédněme i pod pokličku jeho historie. Čtěte více »  
 

Koktejl Blue Hawaii – Zrozen na bílém písku pláže Waikiki

Zažít atmosféru tropů můžete i u nás. Stačí ochutnat modro-zelený koktejl Blue Hawaii, který vás jako kouzlem přenese na slunnou pláž Waikiki. Čtěte více »  
 

Rum – nápoj pirátů i opravdových znalců

Oblíbený nápoj všech pirátů, ale dnes i barmanů a vlastně mnoha dalších konzumentů alkoholu. Řeč je o rumu. Tedy hlavně o tom pravém kubánském, který nemusí být vždy bílý, jak si mnozí myslí. Čtěte více »  
 

Daiquiri – skvělý rumový drink i pro muže

Koktejl Daiquiri Nemnoho drinků má u mužů takový úspěch jako Daiquiri. Vděčí za to v mnohém Ernestu Hemingwayovi, jednomu ze symbolů mužství své doby. Co stojí za úspěchem Daiquiri a jak se vlastně připravuje? To vám prozradí následující řádky. Čtěte více »  
 

Umíchejte si doma soukromý východ slunce. Tequila Sunrise totiž stojí to za to!

A máme tu další z koktejlů, jehož nedílnou součástí je tequila! Jeho název je Tequila Sunrise, skvěle chutná a dokáže rozjet zábavu za vás. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak si lze jednoduše koktejl Tequila Sunrise připravit i doma. Čtěte více »  
 
Pijme s rozumem!
Top