sklenka tequila sunrise

Umíchejte si doma soukromý východ slunce. Tequila Sunrise totiž stojí to za to!

A máme tu další z koktejlů, jehož nedílnou součástí je tequila! Jeho název je Tequila Sunrise, skvěle chutná a dokáže rozjet zábavu za vás. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak si lze jednoduše koktejl Tequila Sunrise připravit i doma.

A máme tu další z koktejlů, jehož nedílnou součástí je tequila! Jeho název je Tequila Sunrise, skvěle chutná a dokáže rozjet zábavu za vás. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak si lze jednoduše koktejl Tequila Sunrise připravit i doma. Přejít na recept

© Melis82 | Stock Free Images & Dreamstime Stock Photos
© Melis82 | Stock Free Images & Dreamstime Stock Photos

Něco málo z historie

Stejně jako u všech ostatních míchaných nápojů, přinášíme vám i zde několik informací a zajímavostí z historie tohoto koktejlu. Co se týče Tequily Sunrise, byla poprvé umíchána v Arizona Biltmore Hotelu ve státě Arizona jistým Genem Sulitem někdy mezi roky 1930 a 1940. Je tedy jasné, že se nejedná o kubánský ani o mexický koktejl. Název Tequila Sunrise je odvozen od vzhledu koktejlu. „Sunrise“ totiž v angličtině znamená „východ slunce“ a právě onen východ slunce vzhled Tequily Sunrise evokuje. Ptáte se proč? Nedílnou součástí tohoto míchaného nápoje je totiž grenadina, která při smíchání s ostatními ingrediencemi klesne na dno sklenice.

Zajímavostí z historie je jistě fakt, že Tequila Sunrise se stala kultovní záležitostí. V roce 1973 o něm složila písničku hudební skupina Eagles, v roce 1988 byl natočen stejnojmenný film v hlavních rolích s Melem Gibsonem a Michelle Pfeiffer.

Jaké ingredience budu potřebovat?

Složení koktejlu říká, že hlavní ingrediencí bude v tomto případě stříbrná kvalitní tequila.

Dlouhodobě nejprodávanější vhodné tequily jsou Pepe Lopez Silver 1l 40% (orientační cena 330 Kč), El Jimador Blanco 1l 38% (orientační cena 630 Kč) nebo Olmeca Blanco 0,7l 38% (orientační cena 475 Kč).

Nezbytnou součástí je také sirup z granátových jablek (grenadina). Ten vyrábí světoznámý výrobce sirupů do koktejlů Monin Grenadine 1l a koupíte ji za přibližně 220 Kč.

Recept na koktejl Tequila Sunrise

© Ryzhkov | Stock Free Images & Dreamstime Stock Photos
© Ryzhkov | Stock Free Images & Dreamstime Stock Photos

Chystáte-li u vás doma nějakou party nebo snad máte jen chuť na výborný svěží koktejl, máme pro vás připraven recept na Tequilu Sunrise. Jistě vám přijde vhod.

K přípravě koktejlu Tequila Sunrise si tedy připravte:

  •  9 cl tequily
  • 18 cl pomerančového džusu
  • 3 cl grenadiny
  • pár kostek ledu

Příprava je velice jednoduchá. Do shakeru vložíme několik kostek ledu, přidáme pomerančový džus a tequilu (o tom jak poznat kvalitní tequilu čtěte zde!). Vše důkladně promícháme a nalijeme do vysoké úzké sklenice. Poté přichází na řadu grenadina, kterou opatrně přidáme k ostatním ingrediencím. Grenadina se nám krásně usadí na dně. Koktejl podáváme ozdobený plátkem pomeranče.

Další varianty přípravy

_

Pokud jste kreativní a máte rádi experimentování, máme pro vás připraveno několik variant, jak si Tequilu Sunrise umíchat jinak. Základ je většinou stejný. Mění se pouze drobnosti. Jestliže tedy zvládnete základní Tequilu Sunrise rozhodně vám nebudou dělat potíže ani její další varianty.

  •  Tequila Sunset – všechny suroviny jsou stejné, nutno je ovšem vyměnit grenadinu za ostružinovou brandy. A východu slunce máme rázem západ.
  • Caribbean Sunrise – zde je důležité nahradit tequilu kvalitním rumem.
  • Russian Sunrise – v tomto případě přichází na řadu vodka. Tu rovněž použijte místo tequily.
  • Red Sea Sunrise – zde se jedná o nealkoholickou verzi, kdy je tequila nahrazena Spritem či podobnou limonádou.
  • Malibu Sunrise – místo tequily přídáte kokosové Malibu.

Chybí vám stříbrná tequila k míchání koktejlů? Vyzkoušejte!

Alkoholium.cz