Koktejl Paradise
CC Stuart Webster

Koktejl Paradise – Ideální společník do tropického ráje

Koupání v moři, odpočinek na pláži a popíjení sladkých koktejlů. Tak si nejeden z nás představuje nejlepší způsob, jak trávit léto. Kam vyrazit za sluníčkem, vám neporadíme, ale rozhodně vám dáme jeden další tip na skvělý letní koktejl, který láká už svým názvem. Jak prozrazuje již titulek, půjde o koktejl Paradise.

Koupání v moři, odpočinek na pláži a popíjení sladkých koktejlů. Tak si nejeden z nás představuje nejlepší způsob, jak trávit léto. Kam vyrazit za sluníčkem, vám neporadíme, ale rozhodně vám dáme jeden další tip na skvělý letní koktejl, který láká už svým názvem. Jak prozrazuje titulek, půjde o koktejl Paradise.Přejít na recept

Pár slov k názvu a historii koktejlu Paradise

Jak umíchat koktejl Paradise
CC Jen Arrr

Ti, kdož nevládnou angličtinou, patrně dosud nejsou názvem dostatečně nalákáni. Výraz paradise znamená v češtině ráj. Na dovolené v tropickém ráji tedy nemůžete popíjet koktejl s příznačnějším názvem. K letní dovolené však můžeme doporučit také koktejly Blue Hawaii, Blue Lagoon, Sex on the Beach či Tequila Sunrise.

Ještě si povězme něco málo k historii tohoto drinku. Koktejl Paradise je geniální a vyváženou kombinací ginu, meruňkové brandy a pomerančové šťávy. Gin koktejlu dodává příjemnou aromatičnost, meruňková brandy sladkost a pomerančová šťáva se stará o svěžest, v létě tolik žádanou.

Hotel Savoy
_

Autorem téhle povedené kombinace je patrně britský barman Harry Craddock. Proslulý barman 20. a 30. let minulého století načerpal zkušenosti ve Spojených státech, kam se odstěhoval v roce 1897. Po propuknutí prohibice v USA se však vrátil do Velké Británie, kde zakotvil v podniku American Bar londýnského hotelu Savoy. V tomto podniku, který mezi lety 1925 a 1939 vedl, představoval hostům se svými kolegy koktejly amerického stylu. V roce 1930 též vydal knihu nazvanou „The Savoy Cocktail Book“. Právě ona obsahuje první písemnou zmínku o koktejlu Paradise. Mezi další známé koktejly, které s této knize objevily patří například koktejl White Lady.

Tipy na ingredience do tohoto koktejlu

Kvalitní gin:

Meruňková brandy:

Jak umíchat koktejl Paradise? Které ingredience budete potřebovat?

Koktejl Paradise
CC Stuart Webster

Základní suroviny pro přípravu tohoto drinku jsme naznačili již výše. Nyní se podíváme, jaké konkrétní množství té které přísady bude třeba a jak z nich vykouzlit osvěžující koktejl. Podle oficiálního receptu na koktejl Paradise budete podle Mezinárodní barmanské asociace (IBA) potřebovat:

  • 3,5 cl ginu
  • 2 cl meruňkové brandy
  • 1,5 cl pomerančové šťávy

Příprava koktejl Paradise je pak opravdu snadná, neboť jde o jeden z nejjednodušších koktejlů z ginu. Všechny shora uvedené ingredience nalijte v předepsaném množství do šejkru zčásti naplněného ledem. Pokud nebudete mít čerstvou pomerančovou šťávu můžete v případě nouze použít pomerančový džus. Obsah šejkru dobře promíchejte a následně slijte do předem vychlazené sklenky (ideálně typu Cocktail Glass). Koktejl podávejte bez ledu. Ozdobit jej můžete kouskem pomerančové kůry, ovšem IBA žádné zdobení nepředepisuje.

Alkoholium.cz