Whisky je destilát vyráběný destilovaný zpravidla z obilovin zrající v dřevěných sudech. Po štítkem whisky najdete články, které se věnují výrobě a konzumaci whisky a dalším tématům, které s whisky souvisí.

 
 

Regiony skotské whisky – cesta napříč Skotskem skrze sklenku whisky

Regiony skotské whisky Vydejme se společně na putování zajímavými kouty Skotska a přitom poznávejme místní whisky, abychom zjistili, jak pestrá umí být chuť skotské whisky. Čtěte více »  
 

Bourbon – whisky trochu jinak

Láhve kvalitního bourbonu Jak se liší bourbon od řekněme klasické whisky a co má vlastně společného s francouzským panovnickým rodem bourbonů? A proč si spousta lidí myslí, že pravý bourbon musí být jedině z Kentucky, i když tomu tak vůbec není? Tyto i další otázky o bourbonu zodpoví následující článek. Čtěte více »  
 

Single malt, anebo blended whisky? Která je lepší?

Sklenka whisky Čím se liší jednosladová whisky od té míchané a která z nich je vlastně lepší? Jedna ze základních otázek, která trápí spoustu milovníků whisky. Jedni jsou zastánci prvé, další zas druhé. Pojďme se tedy podívat, jak se věc má. Čtěte více »  
 

Irská káva aneb Irish Coffee je také koktejl

Příprava pravé irské kávy Ač by se mohlo na první pohled zdát, že irská káva není koktejl, opak je pravdou. A potvrzuje to i Mezinárodní barmanská asociace (IBA), která samozřejmě recept na pravou irskou kávu zná. Pojďme se na ni tedy společně podívat. Čtěte více »  
 

Whisky napříč stoletími aneb malý exkurz do historie whisky

Ač je whisky jedním z nejoblíbenějších destilátů, dodnes přesně nevíme, kdo ji vlastně objevil. Skotové tvrdí, že oni, Irové zase, že dali světu whisky oni. Naznačíme si, co k tomu oba národy vede a zároveň se podíváme na běh whisky napříč historií. Čtěte více »  
Pijme s rozumem!
Top