Říká se, že umírněná konzumace alkoholických nápojů může mít mnohdy pozitivní účinky na lidské zdraví. Podívejme se, co je na tom pravdy.

 
 

Alkohol a zábavní pyrotechnika nejsou dobří přátelé

Zábavní pyrotechnika a alkohol Čas petard, rachejtlí i sofistikovaných ohňostrojů se kvapem blíží. Nejvíce zábavní pyrotechniky přitom lidé odpálí během oslav nového roku. Bohužel nemalý počet lidí se při této kratochvíli zraní, a to někdy poměrně vážně. Na vině je přitom mnohdy také alkohol, který je pro mnohé se silvestrovským veselím neodmyslitelně spjat. Pojďme se tedy s předstihem podívat na hlavní důvody, proč neodpalovat zábavní pyrotechniku pod vlivem alkoholu. Své k tomu přitom mají co říct i právní předpisy. Čtěte více »  
 

Co je to patická opilost?

Patická opilost Patická nebo také patologická opilost je porucha vědomí, která vzniká v souvislosti s konzumací alkoholu. Při patické opilosti dochází k narušení vnímání reality, přičemž tento stav neodpovídá množství vypitého alkoholu. Popsán je přitom nejen lékařskou vědou, ale věnuje se mu rovněž trestní právo. Čtěte více »  
 

Kalorická hodnota alkoholických nápojů – Koktejly

Kalorie v koktejlech Chcete vědět, jak kalorické jsou koktejly Mojito, Cuba Libre, Sex on the Beach či Daiquiri? Pak je pro vás jako stvořený následující článek. Vězte však, že z čísel v tabulkách na vás možná půjdou mdloby. Čtěte více »  
 

Kalorická hodnota alkoholických nápojů – Likéry

Kalorie v likérech Nemusíte zrovna hubnout, aby nebylo od věci hlídat si množství přijatých kalorií. Jelikož se však takřka na žádném alkoholickém nápoji, likérů nevyjímaje, nedočtete jeho energetickou hodnotu, je třeba hledat informace jinde. Čtěte více »  
 

Skutečně funguje alkohol proti nemocem?

Alkohol a chřipka Často se můžeme setkat s tvrzeními, že na zahnání nemoci je nejlepší štamprlička ovocné pálenky či že chřipku je nejlepší přepít. Štamprlička je prý navíc vhodná i jako prevence onemocnění. Co je na těchto tvrzeních pravdy, prozradí následující článek. Čtěte více »  
Pijme s rozumem!
Top