Postupně pro vás rozšiřujeme přehled nejznámějších odrůd vína včetně podrobných charakteristik týkajících se jejich historie, pěstování, chutě i kombinace s pokrmy. Na své si přitom přijdu jak milovníci odrůd bílých, tak milovníci odrůd červených.

 
 

Nejznámější odrůdy bílého vína – Tramín červený

Hrozny odrůdy Tramín červený Tramín červený je vlastně bílý. Tedy bobule této odrůdy jsou skutečně červené, ovšem určené jsou pro výrobu bílého vína. Jak je to možné, zjistíte v následujícím článku. Čtěte více »  
 

Nejznámější odrůdy bílého vína – Chardonnay

Hrozny odrůdy Chardonnay Nejrozšířenější odrůda vína, jeden z pilířů šampaňského, ale také malý komerční zázrak. Tak by se dala ve stručnosti popsat odrůda vinné révy s názvem Chardonnay. Čtěte více »  
 

Nejznámější odrůdy červeného vína – Modrý Portugal

Hrozny odrůdy Modrý Portugal Ačkoliv by se podle názvu mohlo zdát, že tato odrůda pochází ze slunného Portugalska, opak je pravdou a ani vlastně se zde nepěstuje. Nejen původ názvu, ale i další zajímavosti o odrůdě Modrý Portugal odhalí následující článek. Čtěte více »  
 

Nejznámější odrůdy bílého vína – Müller Thurgau

Svěží, ale i hořké, i takové může být víno vyrobené z jedné z nejrozšířenějších odrůd vína. Tedy z odrůdy Müller Thurgau. Ovšem to není zdaleka vše, co by měli milovníci vína o této odrůdě vědět. Víc už v následujícím článku. Čtěte více »  
 

Nejznámější odrůdy červeného vína – Frankovka

Zaujatě čtete etikety vín plné známých i méně známých odrůd vína, ale vlastně nevíte, co od které odrůdy můžete čekat? Nemějte strach, v našem rychlokurzu se vše podstatné dozvíte. Nejprve se pustíme do všem dobře známé Frankovky. Čtěte více »  
 
Pijme s rozumem!
Top