Bar Giraldilla - La Bodega Cubana
Bar Giraldilla - La Bodega Cubana

TOP 8: Nejlepší bary v Olomouci | kam zajít na drink?

Olomouc je pulzující metropolí Moravy, perla bohaté a žírné Hané, moderní kosmopolitní město zaslíbené umělcům, studentům a všem, kteří přicházejí za kulturou i zábavou. Olomouc, to nejsou jen tvarůžky a nádherné památky jako sloup Nejsvětější Trojice nebo katedrála svatého Václava. Je tu toho mnohem více. Velmi bujný a rušný je i olomoucký noční život.

Barová kultura je zde na skvělé úrovni a je zde mnoho míst, kam se můžete zajít pobavit s přáteli. Pokud se však v Olomouci a jeho zákoutích zas tak dobře nevyznáte, zajisté vám přijde vhod náš dnešní článek. Najdete v něm totiž inspiraci na osmero nejlepších barů v Olomouci. Kam zajít za nejlepším výběrem drinků? Nejbujnější zábavou? Nejzajímavějším či nejvíce originálním prostředím? Mrkněte na náš žebříček a vyberte si bar, který vás nejvíce osloví.

Kam v Olomouci na drink?

1. Cuban Cocktail bar OSA

Cuban Cocktail bar OSA
Cuban Cocktail bar OSA

Vyhlášený olomoucký bar Cuban Coctail bar OSA patřil mezi průkopníky pravé a světové barové, koktejlové kultury v Olomouci. A je nabíledni, že to vzal za správný konec. Bar působí už skoro pětadvacet let a v rámci Olomouce patří mezi známé a osvědčené destinace. Na nápojovém lístku můžete najít výběr z více než 250 míchaných drinků.

Na Googlu má bar skvělé hodnocení 4,7 z 5 bodů a zákazníci oceňují špičkovou kvalitu a chuť drinků, ale i vynikající prostředí a atmosféru, která má své jedinečné kouzlo. Mnozí návštěvníci a štamgasti označují Cuban Cocktail bar OSA za nejlepší bar v Olomouci. To zajisté nemusí být nijak daleko od pravdy.

Bar najdete na ulici Mahlerova. Je to úzká zapadlejší, historická ulička v centru města hned u Horního náměstí. Její prostředí dobře dotváří atmosféru. Bar si nehraje na nóbl podnik, naopak se přiklání k autentickému barovému prostředí. Laděný je do kubánského stylu s velmi bohatou, až typicky barově přepálenou výzdobou po stěnách. Když přijdete v pravý čas, můžete si užít i vystoupení živé kapely.

Asi nijak nepřekvapí, že kromě koktejlů zde najdete enormně rozsáhlý rumový lístek. Ten skrývá spoustu fascinujících perel. Nechybí zde ani např. 30leté a vzácné rumy. Cena za malého panáka se pohybuje spíše kolem sto Kč a výš.

Adresa: Mahlerova 240/15, 772 00 Olomouc
Google hodnocení: 4,7 z více jak 226 recenzí
Otevírací doba: denně od 18:00 | neděle zavřeno
Ceny: $$
Web: https://www.bar-osa.cz/
IG: https://www.instagram.com/bar_osa/

2. The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar

Irsko je země barům zaslíbená. Těžko byste hledali zemi se silnější a úchvatnější barovou kulturou. Ulice irských měst, ale i městeček jsou posety bary s pro našince neuvěřitelnou koncentrací. Každý večer se z nich do ulic rozléhá bujaré veselí a živá hudba. Přezdobené, tmavé vnitřky duní pod údery pint Guinnessů a panáků whisky o stoly.  A právě takový je i irský bar Black Stuff v Olomouci.

Atmosféra a prostředí jsou úžasné. Interiérům dominuje masivní, hrubě opracované dřevo a holé cihly. Police za barem se prohýbají pod houští lesknoucích se lahví. Bar je možná o trochu víc upravený a „nažehlený“ ve srovnání s pravými, tradičními irskými bary, jejichž syrovost by ne každý český zákazník rozdýchal.

A co najdete na nápojovém lístku? Spoustu skvělých piv, včetně piv z českých i jiných řemeslných pivovarů. Samozřejmě nechybí Guinness. Pivní lístek je opravdu gigantický. Nemůže se však rovnat lísku whiskovému, na který budete jen nevěřícně zírat. Úžasný výběr i pro nejnáročnější milovníky tohoto nápoje. Samozřejmě nechybí rumy, koktejly, brandy, koňaky a další dobroty. Celkově báječný bar, který rozhodně nebudete chtít opustit po první rundě.

Adresa: 19, 1. máje 807, 779 00 Olomouc
Google hodnocení: 4,8 z více jak 1 015 recenzí
Otevírací doba: denně od 17:00 | neděle zavřeno
Ceny: $$
Web: https://blackstuff.cz/
IG: https://www.instagram.com/blackstuffolomouc/

3. 47 Opic – Gin&Tonic bar

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 47 OPIC (@47opic)

Na Dolním náměstí v Olomouci najdete bar s příznačným názvem 47 opic. Pro opici si sem rozhodně můžete přijít, protože prostředků, jak ji získat, nabízí bar nespočet. Ale samozřejmě bude lepší, pokud zůstanete u odpovědného vychutnávání skvělých drinků, které 47 opic nabízí.

Bar se nese v lehce exotickém, tropickém duchu a zaměřený je především na gin. Nechybí však ani nabídka široké škály dalších destilátů – nemluvě o míchaných drincích. Zdejší barmani jsou opravdoví profíci a na kvalitu výsledků se můžete spolehnout. V baru panuje skvělá atmosféra a přes den zde můžete i něco zakousnout. Zdejší domácí specialitky jsou opravdu luxusní a zamilujete se do nich na první pohled. Skvělé místo a skvělý bar. Ostatně hodnocení 5 z 5 na Tripadvisoru a 4,9 na Facebooku mluví samo za sebe.

Adresa: Dolní Náměstí 25/40, Olomouc
FB hodnocení: 4,9 z více jak 91 recenzí
Otevírací doba: denně od 16:45 | pátek od 13:45 | sobota od 15:45
Ceny: $$
Web: https://www.facebook.com/47opic/
IG: https://www.instagram.com/47opic/

4. Koktejly & sny

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Koktejly & Sny (@koktejlyasny)

Milujete retro a americká 50. léta jako vystřižená z muzikálu Pomáda? Pak pro vás návštěva tohoto baru bude splněným snem – ostatně to bar má i ve svém názvu. Koktejly & sny najdete na ulici Uhelná, asi 50 m od Dolního náměstí.

Jak už jste jistě pochopili, prostředí se nese v retro duchu. Vrací se k tradici amerických barů z poloviny minulého století. Tento příklon se odráží ve výzdobě a designu interiéru, ale místy promlouvá i z nápojového lístku a především z chování skvělé, usměvavé obsluhy, která je vždy žoviální v pravém americkém stylu.

Právě obsluha a atmosféra jsou dva pilíře skvělého hodnocení tohoto baru. Pokud je to pro vás důležitější než např. extrémně rozlehlý nápojový lístek, bar Koktejly & sny může být tou pravou destinací.

Adresa: Uhelná 1186/8, 779 00 Olomouc
Google hodnocení: 4,5 z více jak 434 recenzí
Otevírací doba: denně od 15:30 | sobota a neděle od 17:00
Ceny: $$$
Web: https://www.facebook.com/KoktejlyaSny
IG: https://www.instagram.com/koktejlyasny/

5. OpenWine Latino Bar

OpenWine Latino Bar
OpenWine Latino Bar

Pokud máte rádi bary, které nabídnou čistý a vkusný až noblesní styl a opravdu famózní vinný lístek, pak se na návštěvě Olomouce rozhodně zastavte v OpenWine Latino Baru. Založil ho a vede Chilan Jorge Atisha, který je špičkovým odborníkem na víno. Nyní ho pro svůj bar dováží ze své latinskoamerické domoviny. A k tomu i spoustu dalších skvělých destilátů a lahůdek.

Ochutnat můžete na 80 druhů vína. Menu obsahuje i míchané nápoje především latinskoamerického stylu, jako je Caipirinha z unikátního „brazilského rumu“ cachaca, který jsme na našem webu již několikrát testovali. Dopřát si můžete i Cuba Libre, Sierra Libre, Mojito, Margaritu, Chilcano či Tormentoso a další koktejly, z nichž exotika přímo čiší. Mezi destiláty najdete očekávaně především výběr rumů a cachacy, ale třeba i peruánské pisco, tequillu a další.

Adresa: Uhelná 13, 779 00 Olomouc
Google hodnocení: 4,8 z více jak 152 recenzí
Otevírací doba: denně od 17:00 | neděle a pondělí zavřeno
Ceny: $$
Web: http://www.latinobar.cz/
IG: https://www.instagram.com/openwinelatino/

6. Bar Corleone

Bar Corleone Olomouc
Bar Corleone Olomouc

Trocha mafiánského stylu nemůže uškodit. Tedy pokud jde jen o atmosféru baru, a ne každodenní tvrdou realitu. Bar Corleone je toho důkazem. Zde si můžete dopřát gangsterskou pauzu při sklence něčeho dobrého – a přitom vám nehrozí žádné nebezpečí. Tedy pokud to s drinky nepřeženete. To se může snadno stát, protože výběr je zde opravdu pěkný, přestože rozhodně ne nějak rekordní.

Bar Corleone leží na ulici Uhelná v centru města u Dolního náměstí, kde se nachází i celá řada dalších oblíbených podniků. Corleone je bar s vynikajícím hodnocením 4,9 z 5 bodů na Googlu. A to přesto (nebo možná právě proto), že jde spíše o „obyčejnější“ podnik, který potěší i příznivými cenami.

Adresa: 17, Uhelná 24, 772 00 Olomouc
Google hodnocení: 4,9 z více jak 73 recenzí
Otevírací doba: denně od 18:00 | neděle, pondělí a úterý zavřeno
Ceny: $$
Web: http://www.bar-corleone.cz/
FB: https://www.facebook.com/pages/Bar%20Corleone/157322477674101/

7. Bar Giraldilla – La Bodega Cubana

Bar Giraldilla - La Bodega Cubana
Bar Giraldilla – La Bodega Cubana

Pro rumové znalce a nadšence bude kubánský bar Giraldilla doslova rájem na zemi. Bar se nachází na ulici Mlýnská blízko Dolního náměstí a největší chloubou podniku je doslova gigantický rumový lístek. Celkově zde můžete ochutnat na 400 druhů rumů. Samotný bar uvádí, že je to nejvíc na celé Moravě. A nemusí to být příliš daleko od pravdy.

Fascinující je nejen objemnost, ale i rozmanitost lístku. Kromě rumů z Kuby a klasických Karibských lokalit zde najdete i rumy např. z Thajska, Madagaskaru, Seychel, Japonska, Filipín, Indie i evropských zemí. Obrovský výběr rumů doplňuje rovněž slušný výběr koktejlů a dalších destilátů. Bar potěší i zajímavým prostředím.

Adresa: Mlýnská 2, 779 00 Olomouc
Google hodnocení: 4,4 z více jak 208 recenzí
Otevírací doba: denně od 18:00
Ceny: $$
Web: http://giraldilla.cz/
FB: https://www.facebook.com/LaGiraldillaOlomouc/

8. Nevinný Bar

Nevinný Bar Olomouc
Nevinný Bar Olomouc

Nevinný Bar není ve skutečnosti až tak nevinný – aspoň pokud jde o konzumaci alkoholických nápojů. Ty zde naopak tečou proudem. Ale pokud je budete vychutnávat s mírou a odpovědně, jistě se provinile cítit nemusíte. Naopak. Můžete si užít parádní atmosféru a vynikající kvalitu drinků.

Nedá nám to, abychom nepochválili opravdu pěkné interiéry tohoto baru, který se nachází v útrobách historické budovy přímo u Dolního náměstí. Klenuté stropy se krásně snoubí s barovými policemi naplněnými skvělými nápoji. Celek působí velice vkusně a stylově. V menu najdete míchané nápoje, skvělý výběr piva (včetně lokálních malých pivovarů) i vína a samozřejmě i hojnost destilátů.

Adresa: Dolní nám. 40, 779 00 Olomouc
Google hodnocení: 4,0 z více jak 152 recenzí
Otevírací doba: pouze pátek a sobota od 16:00
Ceny: $$
Web: https://www.facebook.com/NEVINNYBAR17/

Alkoholium.cz