Domácí příprava slavného Cuba Libre

„Svobodná Kuba“ – koktejl, který vám umíchají snad v každém baru světa. Správně umíchaný drink vás totiž dokáže ideálně naladit na celý večer. Přejít na recept

 

Osvěží vás pokaždé, kdy je potřeba, rozjede pořádnou zábavu a co je nejdůležitější, skvěle chutná. Podívejme se společně na to, jak vlastně tento světoznámý koktejl vznikl, a jak si můžete snadno připravit Cuba Libre i vy doma.

Jak vůbec koktejl Cuba Libre vznikl?

Přímo za bojových podmínek! Jeho první umíchání se totiž datuje již na přelom 19. a 20. století a to rovnou do Americko-Španělské války. Říká se totiž, že v roce 1900 oslavovali američtí vojáci svůj úspěch v osvobozování Kuby v jednom místním baru a kapitán si nechal připravit nápoj, který obsahoval colu, rum, kousek limetky a samozřejmě led (dříve známý jako „Bacardi&Coke“). Drink kapitánovi zachutnal natolik, že pobízel ostatní, ať si rovněž dají. A tak vznikl koktejl (nyní již „Cuba Libre“), který se i v dnešní době těší tak velké popularity.

Chcete si namíchat Cuba Libre doma?

_

_

Tady je jednoduchý recept na jeho přípravu. Potřebovat budete následující ingredience:

  •  5 cl bílého rumu
  • 12 cl coly
  • pár kousků limetky nebo 1 cl limetkového sirupu
  • led

Do sklenice, nejlépe Highball Glass, vložte několik kostek ledu a kousků limetky (či pár kapek limetkového sirupu), zalijte rumem a zbytek sklenice dolijte colou. Příprava Cuba Libre je velice jednoduchá a zabere vám maximálně pár minut. Přejeme příjemnou zábavu a dobrou chuť!

Chybí vám rum k míchání koktejlů? Vyzkoušejte!

Štítky:  
 
Názory a komentáře
Pijme s rozumem!
Top