Nejlepší bary v Praze

Nejlepší bary v Praze aneb kam si zajít na pekelně dobrý drink

Bary jsou po nekonečných měsících opakovaných „lockdownů“ zase v provozu a vítají hosty s otevřenou náručí. Je navíc třeba dohnat to, co nás epidemie donutila zameškat. A nezaškodí zkusit taky něco nového. Ať už jste v Praze doma nebo se sem chystáte na dovolenou či pracovní cestu, možná vás zajímá, která jsou ta nejlepší místa, kam si zajít na drink. Nebo i na víc drinků. V dnešním článku vám naložíme pořádný výběr nejlepších barů v Praze.

V krátkosti vám každý z nich představíme v mini recenzích. Snažili jsme se o maximálně pestrý a zajímavý výběr, aby si na své přišel opravdu každý. Pokud se vám zalíbí více nebo všechny podniky v našem žebříčku – a jste dostatečně odvážní – můžete si udělat „štaci“ po celé desítce.

Žebříček nejlepších barů v Praze podle naší redakce

NÁŠ TIP ...

Alibi Bar

Alibi bar nabízí jedinečnou atmosféru v Praze. Music and coctail bar je znám svými skvělými akcemi, jako je 1+1 drink zdarma v rámci Super Wednesday, nebo oblíbená Ladies Night, kdy dámy mohou po celý večer zdarma degustovat prosecco. Mají také speciální nabídku plnou výhod pro oslavu narozenin a rozlučky se svobodou. A každý den tam hrají ti nejlepší DJs. Pokud navštívíte Alibi bar, tak zažijte nezapomenutelný večer plný skvělé hudby, vynikajících drinků a přátelské atmosféry.

Adresa: Žitná 1575, 110 00 Nové Město
Google hodnocení: 4,4 z více jak 457 recenzí
Otevírací doba: středa až sobota od 19:00 / neděle, pondělí a úterý je zavřeno
Ceny: $$
Web: https://www.alibi-bar.cz/
IG: https://www.instagram.com/alibi_bar/

1. Hemingway Bar

Slavný spisovatel a držitel Nobelovy ceny za literaturu Ernest Hemingway byl známý vymetač barů a milovník alkoholu i míchaných drinků. Jeho jméno a život je dodnes taky jedním ze symbolů dobrodružství a drsné mužnosti. Pokud je vám tento legendární autor blízký anebo si chcete jen zaskočit na skvělé pití, Hemingway Bar je ideální destinací.

Najdete ho na ulici Karolíny Světlé v Praze 1, mezi Náprstkovým muzeem a Smetanovým nábřežím. A taky jen kousek od Karlova Mostu. Tedy v samotném nejryzejším srdci hlavního města. Prostředí baru je nádherné, zpracované do posledního detailu. Interiér se nese ve staromódním a velmi sofistikovaném stylu. Zcela jistě budete uneseni dokonalou atmosférou. Na takovém místě by se jistě líbilo i samotnému mistrovi psaného slova. Čisté okouzlení pak přijde po otevření barového lístku. Těšit se můžete na doslova gigantický výběr špičkových rumů, whisky, ale třeba i absintů, šampaňského, brandy a dalších noblesních nápojů.

Připravte se však na ceny odpovídající lokalitě a úrovni baru. Pod stovku si zde panáka skoro nedáte. Naopak „štamprle“ těch špičkových vás vyjde na stovky, ale třeba i víc než tisíc Kč. Například 4 cl rumu El Dorado Vintage 25 Year Old 43% stojí rovnou 2990 Kč. Jde tedy o cílovou stanici spíš pro náročné fajnšmekry.

Adresa: Karoliny Světlé 26, 110 00 Staré Město
Google hodnocení: 4,7 z více jak 2530 recenzí
Otevírací doba: denně od 17:00
Ceny: $$
Web: https://www.hemingwaybar.cz/bar-prague/

2. The Alchemist Bar

Další cílovou stanicí je The Alchemist Bar. Nenechte se odradit ne zrovna zdařilými (mírně řečeno) webovými stránkami. Jakmile vkročíte dovnitř, možná se vám podlomí kolena úžasem. Na takovém místě by klidně mohl popíjet i císař pán. Interiér běžný bar příliš nepřipomíná, spíš salón pro smetánku z přelomu 17. a 18. století.

Pokud se chcete chvíli cítit jako skutečné panstvo ze zámku, vyrazte do Provaznické ulice v Praze 1 (kousek na Jungmannovým náměstím) a usedněte v Alchymistově baru. Navzdory starobylému designu si zde můžete dopřát ryze moderní nápoje. Včetně míchaných drinků.

Adresa: Provaznická 386, 110 00 Staré Město
Google hodnocení: 4,6 z více jak 890 recenzí
Otevírací doba: středa až neděle od 19:00
Ceny: $$
Web: https://www.thealchemistbar.cz/cs

3. L’Fleur

Bar s elegantním francouzským názvem L’Fleur patří mezi pražské legendy. Najdete ho V Kolkovně 5 v centru Prahy – vzdušnou čarou něco přes 200 metrů od Staroměstského náměstí. Tento podnik si tisíce hostů oblíbilo pro výjimečnou, staromódní a nesmírně stylovou atmosféru. A samozřejmě i díky skvělému pití. Bar láká zejména (ale zdaleka ne výhradně) milovníky šampaňského i dalších francouzských nápojů. To vzhledem k názvu asi nepřekvapí.

Bar v roce 2020 lehce změnil svůj koncept. Uzavřel se, aby se o chvíli později znovu otevřel jen o kousíček dál. V nových prostorách vhodnějších i pro provozování kuchyně. Dnes tedy L’Fleur není jen večerní bar, nýbrž i denní bistro s nabídkou prvotřídních lahůdek francouzské kuchyně. Zajít sem můžete i na vynikající kávu. L’Fleur je zkrátka klasa!

Adresa: V Kolkovně 920, 110 00 Staré Město
Google hodnocení: 4,7 z více jak 590 recenzí
Otevírací doba: denně od 18:00
Ceny: $$$
Web: https://www.instagram.com/lfleurbar/

4. AnonymouS Bar

Srdce nerdů může radostně zaplesat. V Praze totiž najdou bar, který jim je přímo zaslíbený. Nese název AnonymouS Bar (ano, s velkým S na konci) podle dnes notoricky známé internetové komunity typické maskou inspirovanou postavou atentátníka Guye Fawkese. Tyto (nebo i jiné stylové) masky nosí i obsluha a výzdoba baru je inspirovaná filmovými a komiksovými motivy. Interiér je velmi elegantní, vkusný a dýchá silnou atmosférou. Fajnové je i menu, kde najdete špičkové giny, rumy, whisky i absinty nebo koňaky. Opět se musíte připravit na ne zrovna lidové ceny. Tento bar je koneckonců lokalit pro fajnšmekry.

Adresa: 12, Michalská 432, Staré Město, 110 00 Praha
Google hodnocení: 4,4 z více jak 2348 recenzí
Otevírací doba: denně od 17:00
Ceny: $$
Web: https://www.anonymousbar.cz/cs

5. Tretter’s New York Bar

Tretter’s New York Bar
Tretter’s New York Bar

Noblesa 20. a 30. let minulého století má pro mnoho lidí pořád své neopakovatelné kouzlo. Restaurace a bary v retro stylu z této doby jsou proto žádanou cílovou stanicí. Tretter’s Bar je však svou autentičností a důrazem na dokonalost přece jen jedinečný – možná jediný svého druhu u nás. V minulosti si už vysloužil nejedno významné ocenění.

V roce 2008 se dokonce dočkal zařazení do seznamu TOP 10 světových barů v knize The Bartender’s Book. A to už je pořádný důvod tohle místo navštívit. Bar později vydal i úspěšnou knihu vlastních receptů na míchané drinky. To, co můžete ochutnat v Tretter’s Bar, neochutnáte nikde jinde. Jde o špičkový zážitek.

Adresa: V Kolkovně 3, 110 00 Staré Město
Google hodnocení: 4,5 z více jak 550 recenzí
Otevírací doba: denně od 19:00
Ceny: $$$
Web: http://www.tretters-bar.cz/

6. Public interest

Bar Public Interest si před lety založili tři umělci a byznysmeni a jejich projekt se uchytil a slušně rozjel. Dnes patří tento bar mezi žádané stanice milovníků kvalitních drinků. Pozornost budí už svérázným designem, který je trochu obtížné zařadit. Strohý, betonový, stylově oprýskaný – trochu jako z hororu nebo aspoň londýnského předměstí. Zajímavý je především výběr vynikajících šampaňských, ale taky osvědčených koktejlů. I tento bar rozhodně stojí za návštěvu.

Adresa: U Milosrdných 12, 110 00 Staré Město
Google hodnocení: 4,6 z více jak 160 recenzí
Otevírací doba: denně od 18:00, neděle – zavřeno
Ceny: $$$
Web: https://www.publicinterest.cz/

7. Cloud 9 Sky Bar & Lounge

Vpravdě fascinující záležitostí je Cloud 9 Sky Bar & Lounge – a to zejména kvůli umístění. Takový výhled, jaký skýtá jeho prosklený interiér nebo otevřené střešní terasy s posezením totiž hned tak nenajdete. Podnik je to navíc poměrně robustní – pojme dohromady přes 300 hostů. Skvělou volbou je pro pořádání nejrůznějších akcí. Například oslav nebo podnikových večírků. Pravidelně se zde konají taky nejrůznější stylové party, které vždy stojí za to. Bar se nachází na ulici Pobřežní (Praha 8), a to přímo na střeše pražského hotelu Hilton. Toto místo byste si neměli v žádném případě nechat ujít.

Adresa: Pobřežní 1, 186 00 Praha 8-Karlín
Google hodnocení: 4,5 z více jak 1425 recenzí
Otevírací doba: čtvrtek až neděle od 18:00
Ceny: $$$
Web: https://cloud9.cz/

8. Aureole Bar

Ještě jeden bar, který stojí navštívit mimo jiné i kvůli výhledu. Pokud se tedy nebojíte výšek. Aureole Bar není jen nějaká obyčejná „nálevna“, ale především místo lákající perfektní gastronomií. Zdejší kuchyně je vyhlášená a v kombinaci s výhledem na pražské panorama z více než 100 metrů se postará o nezapomenutelné zážitky.

Adresa: Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4-Nusle
Google hodnocení: 4,4 z více jak 780 recenzí
Otevírací doba: PO až PÁ od 8:00, SO a NE od 11:00
Ceny: $$
Web: https://aureole.cz/bar-s-top-vyhledem/

9. Black Angel’s Bar

Pokud je pro vás při výběru baru důležitý především rozsah nabídky, pak by vás mohl zaujmout stylový Black Angel’s Bar vybudovaný kolem osobnosti legendární barmanské osobnosti Aloise Krchy. Nápojový lístek je vskutku solidní fascikl nadupaný originálními míchanými drinky i fascinujícím výběrem špičkových alkoholických nápojů – od ginů přes rumy až po koňaky a armagnacy. Fajnšmekři, kteří nemají hluboko do kapsy, si mohou dát třeba skleničku armagnacu Laubade 1898 za 14 990 Kč, což je dosti fajnová záležitost.

Pokud vyrážíte do Prahy za památkami, nemusíte se bát, že to do tohoto baru budete mít daleko. Nachází se totiž rovnou na Staroměstském náměstí. Kromě obrovského výběru může nabídnout i krásné venkovní i vnitřní prostředí.

Adresa: Staroměstské nám. 29, 110 00 Staré Město
Google hodnocení: 4,5 z více jak 1570 recenzí
Otevírací doba: denně od 17:00
Ceny: $$
Web: https://www.blackangelsbar.com/

10. Vinograf Wine Bar

Neměli bychom zapomínat ani na milovníky dobrého a prvotřídního vína. Vinný bar Vinograf pro ně bude splněným snem. Tak skvělý výběr jen tak někde nenajdete – navíc v kombinaci s velice příjemným prostředím, které láká k posezení a vychutnávání lahodných moků. Výhodou je taky to, že Vinograf má hned dvě pobočky. Tu větší, hlavní, najdete na Senovážném náměstí (Praha 1). Druhou pak v ulici Korunní ve Vinohradech.

Adresa: 23, Senovážné nám. 978, Nové Město, 110 00 (druhá pobočka: Korunní 764, 120 00 Vinohrady)
Google hodnocení: 4,5 z více jak 820 recenzí
Otevírací doba: PO až PÁ od 11:30, SO od 17:00, neděle – zavřeno
Ceny: $$
Web: https://vinograf.cz/

Alkoholium.cz