Degustace luxusních rumů pro dva

Degustace a ochutnávky rumů – kde ochutnáte to nejlepší?

Řízení degustace kvalitního alkoholu patří v poslední době mezi velmi populární akce. Taková degustace může být taky skvělým zážitkovým dárkem pro někoho blízkého nebo třeba příjemně strávená chvilka s podobně naladěným partnerem nebo přáteli. A protože Češi stále více milují dobrý rum, patří právě rumové degustace k nejžádanějším a nejoblíbenějším. Dnes jsme pro vás proto vybrali šestici nejlepších degustací rumu, které v současnosti můžete navštívit.

Jak degustace probíhají?

Pokud se chcete nějaké řízené degustace prémiových rumů zúčastnit, základem je pořídit si „vstupenku“ – resp. poukaz. Velký výběr najdete na zážitkových webech typu Esennce.cz, Adrop.cz nebo Zazitky.cz. Někdy však degustace nabízejí nebo pořádají i kvalitní prodejci alkoholu – např. Warehouse1.cz.

Pak už si stačí vybrat termín, který vám vyhovuje a dostavit se na místo určení. To může být bar, showroom, sklípek, likérka – záleží na tom, kdo akci pořádá a o jaké pití jde. Zde se vám dostane výkladu a postupně vám budou v ideálních sklenicích servírovány jednotlivé degustační vzorky. Jejich ochutnávku opět doprovodí odborný výklad pořadatelů. Takže si skvělý rum nejen vychutnáte, ale taky se dozvíte spoustu zajímavých informací a zjistíte vše o tom, co ochutnáváte.

Nejlepší ochutnávky rumů podle naší redakce

1. Degustace na Warehouse1.cz

Degustace rumů Warehouse1

Velmi kvalitní a populární degustace pořádá například e-shop a prodejce alkoholu Warehouse1. Akce se pořádají přímo v „podpalubí“ (jak to sami organizátoři nazývají) kamenné prodejny na pražském Karlíně. Výhodou je, že si můžete rovnou prohlédnout kompletní nabídku obchodu a něco si nakoupit.

Na stránkách e-shopu najdete informace o chystaných degustačních akcích. Obchod přitom každý měsíc pořádá i několik akcí. Jen v květnu (2022) jich bude sedm. Mezi nimi například „Tajemství legendárních rumů Jamajky“ nebo „Rumové bohatství Karibiku a Peru“. Tyto tematické degustace jsou velmi atraktivní a vyplatí se rezervovat si lístky co nejdřív, protože rychle mizí. Cena za osobu se obvykle pohybuje kolem 700 až 900 Kč. Degustacemi provázejí tzv. „ambassadoři“ – tedy odborníci, kteří mají v obchodě na starosti konkrétní druhy nápojů. Budete tedy v dobrých rukou.

Ukázat podrobnosti degustace

2. Degustace karibských rumů

Degustace karibských rumů

Karibik je rodištěm originálních a nejlepších světových rumů. Zapomeňte na tuzemák a vyrazte ochutnat a zjistit, jak vypadá opravdový, špičkový rum. Degustace karibských rumů se koná v Praze 1 a poukaz si můžete zakoupit na webu Zazitky.cz. Barmani a odborníci na rumy vás obohatí o mnoho zajímavých a zásadních vědomostí, podělí se s vámi o tajemství kvalitních rumů – naučí vás taky, jak je správně vychutnávat.

Na pořadu jsou především sweet&spiced rumy – tedy sladší, kořeněné rumy. A nutno říct, že organizátoři vybrali opravdu reprezentativní vzorek. Chybět nebude Legendario Elixir de Cuba, Kraken Black Spiced Rum a další. Celkově okusíte 6 druhů skvělých rumů. Degustace je až pro 12 osob. Trvá cca 2 hodiny a vstupenka pro jednu osobu stojí 1399 Kč. Vyplatí se však vyrazit s partnerem či přáteli, pak je cena výhodnější.

Ukázat podrobnosti degustace

3. Degustace luxusních rumů pro dva

Degustace luxusních rumů pro dva

Máte s partnerem spadeno na vynikající rumy? Pak vás možná osloví partnerská degustace, které se můžete zúčastnit v degustačním baru v Praze 1. Vstupenku je možné pořídit přes portál Esennce.cz. Na této akci ochutnáte 6 prémiových rumů – a to i v pečlivě vybraných kombinacích s čokoládou či sušeným ovocem. Jako bonus dostanete i slavný rumový koktejl Daiquiri.

Těšit se samozřejmě můžete taky na velmi podrobný výklad. Celkově degustace trvá kolem 2 hodin. A co na ní okusíte? Třeba guatemalský rum Zacapa OX, tři panamské rumy včetně například Abuelo Two Oaks, za zmínku stojí i Ron Roble Ultra Viejo z Venezuely a nechybí ani kubánský rum Legendario 9yo Anejo. Velmi pěkný výběr zahrnující i poměrně dost drahé lahve. Cena pro dva je přitom jen 2 250 Kč.

Ukázat podrobnosti degustace

4. Ochutnávka rumů Brno, Praha, Plzeň a Hradec Králové

Další rumová degustace je k dostání na zážitkovém portále Adrop.cz a velkou výhodou je konání v různých městech ČR. Kromě Prahy je to Brno, Plzeň či Hradec Králové. Další výhodou je možnost volby z několika variant degustace. Základní i pokročilá vyjde jen na 699 Kč za osobu. Například „královská“ degustace pak na 1500 Kč. Ještě taky můžete zvolit variantu, kdy si odnesete domů i lahev jako dárek.

V závislosti na zvolené variantě na vás na určeném místě bude čekat pět nebo více vzorků rumů. Jde o karibské rumy z Jamajky, Dominikánské republiky a dalších míst. Už základní degustace však zahrnuje i velmi kvalitní rumy. Například Malteco Reserva Maya 15 y.o., Abuelo Ron 12 y.o., nebo dokonce Plantation 20-th Anniversary a další. Máte se tedy na co těšit.

Ukázat podrobnosti degustace

5. Degustace rumů a třtinových destilátů pro pokročilé

Degustace rumů a třtinových destilátů pro pokročilé

Pro náročnější zájemce, kteří už se trochu vyznají, nabízí portál Esennce.cz degustaci speciálních rumů a dalších třtinových destilátů v Praze 2. Akce trvá zhruba dvě hodiny, zahrnuje welcome drink, odborný výklad a především šest vzorků pro degustaci, k nímž dostanete i něco malého na smlsnutí.

Ochutnáte například skvělý rum Plantation single cask či destilát Ypioca 160. Jde o docela drahé lahve, takže si přijdete na své. To platí i pro martinický agricole rum Rhum J.M Vieux VSOP či Abuelo XV. Vstupenka stojí 2699 Kč a je pro dvě osoby. Pokud se považujete za milovníky rumů, tato degustace vám zajisté osloví a může vám rozšířit obzory.

Ukázat podrobnosti degustace

6. Domácí degustace rumů

Je to trochu neférové, ale je to tak – většina degustací se odehrává v Praze nebo větších městech. Ale pokud se vám nechce daleko dojíždět nebo vám nevyhovují volné termíny, nemusíte nad řízenou degustací zlomit hůl. Pořadatelé myslí i na takové případy. Proto existují „domácí degustace“. Jak to funguje? Objednáte variantu, která vám vyhovuje, a domů dostanete vzorky rumů. K tomu získáte i přístup k předtočenému videu s odborným výkladem, jaký byste dostali při řízené degustaci.

Výhodou je, že si můžete degustaci „spustit“, až vám to bude nejvíce vyhovovat a v pohodlí domova. Pro introverty a milovníky domácí idylky perfektní varianta. Nabídku domácích degustací najdete například na webu Adrop.cz. Vybrat si můžete z celé řady variant. Základní stojí 999 Kč a nabízí sedm vzorků. Jde přitom i o opravdu parádní vzorky. Např. Plantation 20-th Anniversary, Gold Of MauritiusDos, Malteco Reserva Maya 15 y.o., Maderas PX 5+5 Ron a další. Stojí to tudíž za to.

Ukázat podrobnosti degustace
Alkoholium.cz