Rumový adventní kalendář 2021

Adventní kalendáře s alkoholem pro muže (pro rok 2023)

Je to tady. Vánoční čas se zase blíží. Pro někoho skvělá zpráva, pro někoho až tak ne – ale kalendář je neúprosný. Mnoho lidí už nyní nakupuje dárky a vše potřebné, aby se v pozdějších „stádiích“ svátků vyhnuli frontám, stresu a jiným nepříjemnostem a mohli si užít poklidný zimní čas u rodinného krbu. Zejména děti rády počítají každý den zbývající do zlatého hřebu Vánoc v podobě Štědrého dne. Adventní kalendář, z nějž za tímto účelem den za dnem vybírají dobrůtky, patří mezi oblíbené rekvizity tohoto období. Ale musí být adventní kalendář jen doménou dětí? Nemohou si ho dopřát i děti dospělého nebo třeba rovnou i kmetského věku? Ovšemže ano.

Ale takový kalendář může mít trochu jiné míry a ukrývat laskominy odlišného druhu. Takové, které jsou do osmnácti let zapovězeny. Řeč je samozřejmě o alkoholových kalendářích, které patří mezi hity posledních let. Příznivcům našeho webu jistě nebude tato záležitost neznámá.

V dnešním článku se podíváme na nejlepší adventní kalendáře s alkoholem pro rok 2023. Těšit se můžete na přehlídku opravdové parády. Rum, whisky, dokonce i slivovice nebo třeba gin či pivo. Žádné chuťové preference nezůstanou upozaděny. Snažili jsme se o maximální rozmanitost. A koho adventní kalendář potěší? Například dospělé, kteří se na Vánoce stále těší jako malé děti. Ale paradoxně i ty, kteří Vánoce moc v lásce nemají. S alkoholovým kalendářem jim toto stresující období jistě uplyne v příjemnějším tónu. Adventní kalendář může být taky vynikajícím dárkem zejména pro muže, ale samozřejmě i mnohé dámy. Tak už dost řečí a pojďme se na tu letošní nádheru podívat…

Nejlepší alkoholické adventní kalendáře pro rok 2023 dle naší redakce

1. Rumový kalendář 2023 (od 1423.dk)

Dánská společnost 1423 – World Class Spirit je ve světě alkoholu známým pojmem. Tato dánská firma zasvětila svou práci především dovozu špičkového karibského rumu. Díky ní si můžeme vychutnat skvělé nápoje jako třeba rumy Rammstein, Compaňero či S.B.S.

Společnost 1423 má taky dobrý zvyk oblažit nás každý rok skvostným rumovým adventním kalendářem. A nutno říct, že tyto kalendáře patřívají vždy k těm nejlepším. Ani letos to nebude jiné. Kluci z Dánska si opravdu vyhráli a přinášejí nám výběrovou degustační sbírku exkluzivních rumů, které neurazí ani největší fajnšmekry. Vše je navíc zabaleno v kouzelné, stylové krabici, takže se kalendář bude doma vyjímat i na pohled.

A na co se můžete těšit? Inu, jak je u adventních kalendářů zvykem, čeká vás 24 překvapení. Nepůjde o čokoládky, ale o degustační lahvičky o objemu 20 ml naplněné skvostnými rumy. Okének je však na kalendáři kupodivu 26. Jak je to možné? První dvě totiž ukrývají dvě krásné rumové skleničky. Ochutnávat karibské zlato tak můžete třeba i s partnerem.

Jaké rumy na vás v přihrádkách číhají? Výrobce měl za to, že by takové informace měly zůstat překvapením. A my ho nechceme kazit vám ani sobě. Až advent zaklepe na dveře, začneme otevírat kouzelná dvířka a vše bude hned jasné. Už teď je však jisté, že značka 1423 je zárukou kvality, takže zklamání určitě nehrozí.

2. Pivní adventní kalendář

V našem žebříčku nemůžeme zapomenout ani na pivo. Jednou jsme v Česku – zemi, která je pivu oddaná, zaslíbená a mnozí by řekli, že je jeho kolébkou i stálou domovinou. Češi vypijí ročně nejvíce piva ze všech národů na světě. Obvykle i s poměrně slušným náskokem. Rovnat se s námi nemohou ani Němci či Irové, kteří by si na takové prvenství jistě chtěli brousit zuby.

Celkem vzato by bylo smutné, kdyby neexistoval pivní adventní kalendář. On ale naštěstí existuje. Postaral se o něj rovnou obchod Domaci-pivoteka.cz a uvnitř vás čeká sada 24 piv z pivovaru Regent (lahve mají 0,33 l). Nebudeme vám prozrazovat přesně jaká piva obsahuje (to kdyžtak najdete přímo na eshopu), ale těšit se můžete na 12°, 13°, 14° ale i speciální 16° piva.

Cena kolem 1290 Kč.

3. Adventní kalendář českých řemeslných piv

Ne 24, ale hned 25 piv obsahuje tento pivní adventní kalendář. A ne ledajakých. Jedná se o piva z vybraných českých řemeslných pivovarů. Těšit se můžete na 11°, 12°, 13° i 14° piva. Rebel, Rohozec, Regent, Spytihněv, Votrok, Démon či Primátor a další věhlasné značky. A je tu dokonce jedno překvapení: Primátor 24° Double nebo Pardubický Porter 19°. Tohle bude jistě fajn záležitost pro milovníky piva.

Cena kolem 1490 Kč.

4. Vinný adventní kalendář z produkce Vinařstvi LAHOFER a HANZEL

Pivní adventní kalendáře máme již za sebou, ale co takhle sáhnout po vinném adventním kalendáři. Toho se chytli ve vinařství Lahofer a vinařstvi HANZEL a vytvořily společně kalendář s 24 víny s objemem 0,187 l. Celkem ochutnáte 12 různých vín po dvou malých lahvinkách.

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vína v České republice.

Cena kolem 2196 Kč.

5. Degustační kalendář vizovické slivovice

Pokud dáváte přednost domácím nápojům, možná vás osloví tento adventní kalendář, který představuje sbírku ikonického moravského nápoje – slivovice. Za touto záležitostí nestojí nikdo jiný než legendární vizovická společnost R. Jelínek. Ta se stala takřka symbolem tohoto nápoje a moravských pálenek obecně. Alespoň těch komerčních.

Značka Jelínek je sice Moravany vnímána spíše ambivalentně, mírně řečeno. I když se však výrobě alkoholu věnuje takřka na „průmyslové“ úrovni a už ztratila charakter domácí, rodinné pálenice, stále platí, že dokáže vyrobit i velmi kvalitní, ba špičkové kousky. A právě tyto prémiové a výběrové nápoje budete moci ochutnat skrze adventní kalendář pro rok 2023.

Najdete v něm dokonce i řadu vzorků natolik exkluzivních, že se nikdy nedostaly do lahví a běžného prodeje. Dvacet vzorků tvoří klasické bílé slivovice. Čtyři pak stařené speciály, které si poležely v dubových sudech. Součástí kalendáře je i degustační knížka a sklenička. Dodejme ještě, že jde o limitovanou edici, které bude v prodeji jen dva tisíce kusů. Trochu zamrzí menší objem (20 ml) vzorkových lahviček. Zvlášť při poměrně vysoké ceně kalendáře.

6. Premium Gin Adventní kalendář

Rumové a whiskey, ba i slivovicové, kalendáře se u nás stávají už docela tradiční záležitostí. Tyto nápoje jsou u nás obecně oblíbené a po degustačních sadách je obrovská poptávka. Avšak teď tu máme i něco z trochu jiného soudku. Konkrétně jde o gin a prodáva se jej rozhodl přímo největší český e-shop s alkoholickými nápoji, Alkohol.cz.

Pro advent roku 2023 opravdu krásný kalendář. Ten se plně věnuje pití oblíbenému především v Británii, ale třeba i Nizozemsku, které je považováno za jeho pravlast. Gin je, velmi zjednodušeně řečeno, obilná pálenka s příměsí bylin, zejména jalovce. Právě základ v obilném destilátu gin odlišuje od nám bližší borovičky, která by (v ideální případě) měla být čistým jalovcovým destilátem.

Gin je často i poměrně dostupné pití, ale stejně tak můžete najít giny, které se ušlechtilostí dají zcela srovnat s výbornou whiskey nebo rumem. Právě na takovéto nápoje se zaměřuje ginový kalendář.

Bere si za úkol opravdu důkladně, v rámci intenzivní 24denní kúry, obeznámit českou populaci s tajemstvím ginu a ukázat, že může jít o skvělý a sofistikovaný nápoj pro náročné. Vzorky jsou dávkovány v lahvičkách po solidním objemu 0,05 l. Jednotlivé giny mají 38 – 43 % alkoholu.

Cena kolem 2400 Kč.

7. Degustační adventní kalendář Gold Cock whisky

Další Rudolf Jelínek. Tentokrát však v trochu jiné podobě, než byste nejspíš čekali. Znalci české alkoholové scény nejspíš budou vědět, že nejen ve Skotsku či Irsku, ale i u nás se pálí whisky. Možná si dokonce vzpomenou, že mezi výrobce tohoto moku u nás patří i známá firma R. Jelínek. Najít u ní můžete překvapivě fascinující kousky, které přímo volají po ochutnání. To se vám může podařit právě skrze další adventní kalendář, v tomto případě plně zaměřený na whisky.

  • Jelínek se přitom rozhodl o výčet skvostů, které ve 24 okýnkách najdete, podělit předem. V tomto případě jde podle nás o rozumný tah. Překvápko se sice nekoná, ale o to více jsme namlsaní. Kalendář tedy obsahuje 24 vzorků značky GoldCock. Jde o „whisky divizi“ společnosti R. Jelínek, která přímo navazuje na tradici dolanské likérky.

Ve výběru najdete špičkové single malt a single grain whisky. To nejlepší z produkce dolanské palírny a R. Jelínka. Nás velice láká třeba extrémně nakouřená Gold Cock 2016 Single Grain Heavily Peated nebo třeba 1999 Single Malt Whisky Rum Cask Finish. Více než 20letá whisky, která zrála v rumových sudech dovezených z Jamajky. Zlatým hřebem pak nejspíš bude Single Malt Whisky 1995 – nejstarší whisky z produkce této značky. Tuto whisky jinak nelze koupit, takže kalendář je jediný způsob, jak ji ještě ochutnat. Výběr je opravdu skvělý, takže podle nás do značné míry ospravedlňuje i poněkud vyšší cenu.

8. Tatratea Vánoční kalendář

Na Slovensku si připravily skutečný klenot. Adventní kalendář Tatratea obsahuje 24 vzorků čajovo-bylinných likérů, každá lahvička o objemu 0,04 l. Kalendář má velmi pěkný design, který se rozhodně neztratí na žádné polici. Ochutnat můžete všech 10 příchutí, většinu tedy během 24 dnů ochutnáte 2x.

Kalendář obsahuje: ■ 2 x Tatratea Kokos ■ 2 x Tatratea Citrus ■ 3 x Tatratea Broskev ■ 4 x Tatratea Originál ■ 3 x Tatratea Lesní ovoce ■ 2 x Tatratea Zbojnický ■ 2 x Tatratea Ibišek a červený čaj ■ 2 x Tatratea Květový ■ 2 x Tatratea Šipka a rakytník ■ 2 x Tatratea Jablko a Hruška

Chcete-li se dozvědět více o Tatratea, sepsali jsme pro vás článek.

A nezapomeňte se také podívat na naše další tipy pro vaši inspiraci. Třeba nejlepší dárky pro vinaře, tipy na dárky pro pivaře nebo nejlepší degustační sady alkoholu.

Alkoholium.cz