warehouse1 screen

Recenze eshopu Warehouse1.cz – vytříbený výběr kvalitních destilátů se zárukou kvality

Hledáte spolehlivý e-shop, ve kterém byste mohli nakupovat kvalitní alkohol pro svůj domácí bar či sbírku anebo jen tak pro radost svou či jiných? Pokud jste ještě to správné zázemí nenašli, máme pro vás inspiraci. Velmi zajímavou destinací může být moderní obchod Warehouse1.cz, který si dnes důkladně proklepneme v recenzi. Na jejím základě se pak snadno rozhodnete, zda je právě Warehouse1.cz oním zaslíbeným místem, odkud k vám budou proudit zásoby báječných moků.

Kořeny Warehouse1.cz

warehouse1.cz logoDobrý podnik by měl mít svůj příběh i historii, byť třeba nemusí být nijak závratně dlouhá. Warehouse1.cz má však za sebou docela dlouhou a zajímavou cestu. Již v roce 1993 vznikla společnost Ultra Premium Brands spojená se jmény Jiřího Rabela a Jakuba Janečka.

Jak název společnosti lehce napovídá, od počátku se tito dva přátelé a milovníci dobrého pití věnovali především dovozu a prodeji právě toho, co bylo jejich srdcím blízké. Tedy špičkového alkoholu. Snažili se tak zaplnit jistou díru na trhu a vnášet osvětu do nově se ustavujícího českého státu. Divokého místa, kde vládl „tuzemák“ a další konzumní lihoviny.

Během devadesátých let a první dekády nového milénia čekala společnost klikatá cesta. Ta vyústila v roce 2011 v otevření prvního kamenného obchodu s prémiovým alkoholemWarehouse #1. Ta se dodnes nachází (a prosperuje) na ulici Sokolovská 68/105 v pražském Karlíně.

Jen škoda, že ne každý ale bydlí v Karlíně nebo blízkém okolí, aby si mohl dojít, či dojet prohlédnou stylové prostředí prodejny a regály nádherně zaplněné špičkovými lahvemi. Je to jako vstoupit do pokladnice nějakého dávného vládce. Z těch zářivých klenotů přechází zrak. Ale zmínění zakladatelé mysleli i na všechny ostatní české fanoušky skvělého pití. Proto brzy vznikl i internetový obchod.

Co nabízí Warehouse1?

Jaký sortiment na vás čeká v e-shopu nebo prodejně Warehouse1? Vězte, že se máte opravdu nač těšit. Prim zde hrají především destiláty, takže Warehouse se může stát Mekkou milovníků řízných nápojů. Největší pozornost je věnována rumu.

warehouse1 screen

Rumy

Obchod Warehouse1 má hned tři ambasadory, kteří se starají o „rumové záležitosti“. Jsou jimi Lukáš Hanzl, František Holeček a Jan Albrecht. Všechno odborníci na svém místě. A z jakých rumů můžete vybírat? Exkluzivních, tmavých i bílých, suchých i sladších, taky kořeněných (spiced), karibských i odjinud.

Důležitou část nabídky tvoří skvělý výběr rumů značek Diplomático, Don Papa či rumy Zacapa. Ty doplňují například rumy a rumové likéry Bumbu, A. H. Riise, Appleton Estate, Pyrat a desítky dalších. V nabídce se přitom snadno zorientujete, protože můžete výběr filtrovat podle ceny, země původu, objemu lahve i právě značky.

Warehouse1.cz nabízí rumy pro každodenní popíjení, zvláštní a výjimečné příležitosti, ale i extra prémiové a cenné sběratelské lahve, které už mají i investiční potenciál. Za zmínku stojí například 40letý guyanský rum Black Tot Rare Old 40 Y. O. z roku 1975! Láhev pořídíte za necelých 40 tisíc Kč.

A jaké jsou aktuálně nejprodávnější rumy na Warehouse1?

Zacapa Centenario 23Koupit | od 1450 Kč
Appleton Estate 12 Y.O. Rare CasksKoupit | od 750 Kč
Diplomático Reserva Exclusiva v tuběKoupit | od 940 Kč
Don Papa Baroko TubaKoupit | od 890 Kč
Diplomático Reserva Exclusiva Tuba + skleničkaKoupit | od 970 Kč

Whisky

Whisky skotské, irské, japonské, americké i třeba australské či indické. Právě tento ušlechtilý nápoj tvoří další podstatnou součást nabídky Warehouse. O whisky sekci pečuje ambasador Kryštof Hordina. A co si vybrat?

Žhavou a jako vždy skvostnou záležitostí je 10letý skotský Talisker. Tato enormně „nakouřená“ a rašelinová drsná whisky z ostrova Skye je skutečným klenotem v rámci stále ještě dostupné cenové relace. Talisker 10y patří k nejlépe hodnoceným whisky, nejen pokud jde o poměr „ceny a kvality“. Řadí se rovněž k nejžádanějším lahvím (nejenom) na Warehouse1, kde sedmičku koupíte za skvělých 920 Kč.

Velmi populární jsou zde taky irské whisky Bushmills či skotské Glen Grant, Arran, Laproaigh či třeba Ardbeg, japonská Nikka a najdete zde i mnohé a mnohé další.

Gin a vodka

Milovníci ginu se mají rovněž na co těšit. Ochutnat mohou třeba skvělé giny Tanqueray nebo Broker’s. Za zmínku stojí zvýhodněný set, ve kterém najdete osvědčený Broker’s London Dry Gin (0,7l) i unikátní a okouzlující specialitku v podobě Pink ginu (0,7 l) téže značky. Obě lahve stojí 750 Kč.

Milovníci staré dobré vodky pak zajisté nepohrdnou některou z kvalitních ruských, polských anebo třeba i japonských či nizozemských vodek. Zklamat nemůže láhev Russian Standard Original. Litrovku této poctivé vodky zde pořídíte jen za 390 Kč. Nároční zájemci pak možná sáhnou třeba po některé z prémiových lahví vodky Beluga.

A co dál?

Jaké další lahve a nápoje lze pořídit na Warehouse1.cz? Nechybí zde sortiment ovocných pálenek, likérů, dokonce ani koňaků či armagnaců a dalších brandy. Grappa, calvados, pisco, tequilla, sherry, madeira, mezcal… to jsou některé z nápojů, které k vám mohou z obchodu Warehouse1.cz doputovat. Na své si přijdou i pivaři a vinaři.

Kromě samotných lahví můžete v obchodě pořídit i zajímavé dárkové či doplňkové zboží. Například různé dárkové boxy a sety. Pokud chcete někoho obdarovat, a neznáte až tak dokonale jeho/její chutě, můžete tak učinit skrze dárkový voucher v hodnotě od 500 do 10 000 Kč.

Jak vypadá e-shop Warehouse1.cz?

Web e-shopu je velmi pěkně, čistě, stylově a především přehledně zpracovaný. Každý kousek zboží je vždy velice důkladně popsaný. Vyhledávací filtry jsou praktické, ale není jich přehnaně mnoho. Samotný sortiment je široký a mimořádně atraktivní. Jde však spíše o výběr toho nejlepšího a různých specialit, nikoli o množství. Kvalita zde hraje hlavní roli.

Na webu se nachází i velice zajímavý blog s tematickými články ze světa alkoholu. Dokonce si můžete přečíst online verzi časopisu, který je jinak v tištěné podobě k dostání v kamenné prodejně.

Všechny důležité informace o platbách, cenách, reklamacích a podobně jsou velmi dobře dostupné a přehledné. To je rozhodně projev seriózního přístupu.

Vitrína - "stojí za ochutnání" na Warehouse1.cz
Vitrína – “stojí za ochutnání” na Warehouse1.cz

Doprava, platba a servis

Možnosti dopravy a platby jsou v rámci současných standardů spíše průměrné, ale dostačující. Pokud jde o dopravu, vybírat můžete mezi oblíbenou Zásilkovnou (79 Kč), DPD (99 Kč) či doručením méně známou službou Messenger (129 Kč). Taky lze využít osobní odběr v karlínské prodejně zdarma. Platit můžete kartou online, převodem či na dobírku (30 Kč). Příjemný drobný bonus je, že při nákupu nad 2000 Kč získáte dopravu zdarma.

Při dotazech či potížích můžete obchod kontaktovat prostřednictvím emailu nebo telefonní linky. Live chat bohužel chybí, ale nejde o nijak zásadní neduh. Spíš prostor pro zlepšení do budoucna.

Kamenná prodejna Warehouse1 v Karlíně
Kamenná prodejna Warehouse1 v Karlíně

Celkové hodnocení

Warehouse1 je obchod s alkoholem, který se nezaměřuje na kvantitu ani nízké ceny. Není to neosobní, studený řetězec. Jde o projekt několika lidí, kteří dělají to, co je baví a čemu skvěle rozumějí. Na nabídce i službách je to znát. Stejně tak na technickém zpracování e-shopu.

Warehouse není nejnadupanější online obchod s alkoholem, pokud jde o počet „položek“. Nabízí klientům již pečlivě probraný a vytříbený výběr se zárukou opravdové kvality.

Tento obchod nejvíce zaujme milovníky destilátů. Především kvalitních rumů a whisky. Ti se zde mohou opravdu vyřádit. Ale i pokud máte jiné chutě, určitě na Warehouse1.cz najdete spoustu věcí, které vás zaujmou.

O tom, že je obchod Warehouse1.cz spolehlivý a kvalitní svědčí i hodnocení zákazníků. Plných a famózních 98 % na Heureka.cz. Lidé oceňují profesionalitu, kvalitu i rychlost. Průměrná doba dodání je nadprůměrně dobrých 2,8 dne. Warehouse1.cz je tedy místem, které stojí za to navštívit a taky zde nakoupit.

Alkoholium.cz