Nejlepší dárky pro vinaře

Tipy na nejlepší dárky pro vinaře (vtipné, originální i zážitkové pro vaši inspiraci)

Nejlepší dárky pro vinaře Starosti se rozplývají ve víně. To kdysi dávno napsal slavný římský básník Ovidius. Krom toho vyzdvihoval tento nápoj pro schopnost povzbuzovat ducha a rozněcovat srdce. Antické moudrosti bychom si měli vážit a není možné nedat v těchto věcech Ovidiovi za pravdu. I když zajisté by se taky dalo říct, že víno je dobrý společník, ale špatný pán – a tak bychom k němu měli přistupovat odpovědně. V každém případě patří tento nápoj mezi nejcennější výtvory lidského ducha a provází náš druh už po tisíciletí. Stejně jako v době Ovidiově je i dnes spousta lidí, kteří víno milují, obdivují a jeho vychutnávání jim přináší radost a další příjemné pocity.

Pokud znáte někoho takového, nebo se do této společnosti sami počítáte, zajisté vám může přijít vhod naše dnešní inspirace. Sesbírali jsme pro vás totiž víc než dvacítku parádních tipů na nejlepší dárky pro vinaře. Při nejbližší příležitosti – ať už to budou narozeniny, svátky či oslavy – je můžete zužitkovat a obdarovat někoho ze svých blízkých (nebo třeba sami sebe) parádním prezentem s vinařskou tématikou. Snažili jsme se v našem výběru o co největší rozmanitost. Nečekají vás tedy zdaleka jen nejrůznější láhve vína, ale i mnohem originálnější nebo vtipnější či neobvyklejší dárky. Jsme přesvědčení, že si z tak pestré palety nápadů něco vyberete.

Nejlepší dárky pro vinaře podle naší redakce

1. Dárkový balíček To nejlepší pro vinaře

Když nevíte, co dát příbuznému či známému k narozeninám nebo svátku, pak to jistí nějaký ten dárkový balíček. Je ovšem pěkné, když nesáhnete po první „standardní“ kazetě s kosmetikou, ale zauvažujete alespoň o tom, jaké téma by mohlo obdarovaného potěšit. Pokud je tou osobou vinař či vinařka, pak tu pro vás máme velmi pěkný kousek. Balíček obsahuje francouzské červené víno Bergerac v elegantní malé lahvi. K tomu horké borůvky, kvalitní brusinkový BIO čaj, delikatesní tyčinky s olivovým olejem a směs oříšků. To vše v krásném dárkovém balení s ozdobnou atlasovou stuhou.

2. Vtipná obří sklenice na víno diVinto Who Cares

Rozmohl se nám tady takový… trend. Už jsme vás o něm informovali v článku věnovaném sklenicím na víno. Jde o to, že objem sklenic se v porovnání s minulostí stále zvětšuje. A tak jistě nebude špatné, když ještě trochu předběhnete dobu. To se vám (nebo obdarované osobě) může snadno podařit s „obří“ sklenicí na víno diVinto. Tato sklenice má objem rovnou 870 ml! A krom toho nese i velmi praktické značení, které vám napoví, do jaké míry ji naplnit podle toho, jaký jste měli den. Ke sklenici je navíc velmi elegantní cestoví pouzdro, takže si ji můžete přibalit s sebou třeba na náročnou pracovní cestu.

3. Oblíbený elektrický otvírák na víno

Bylo by s podivem, kdyby v dnešní době neexistovala i elektrická varianta otvíráků na víno. Samozřejmě je – a je parádní. Nejenže bezchybně funguje, ale navíc nabídne velmi elegantní, stylový design. Otevírání lahví je s touto pomůckou snadné, rychlé a pohodlné. Žádné páčení nebo obava, že zalomíte či odrolíte korek. Zvlášť pokud si s otevíráním vinných lahví nejste příliš jistí v kramflecích, je takhle pomůcka nenahraditelný společník.

4. Dárková sada na víno Král vína v dřevěné krabičce

Nádherná dárková sada v dřevěné, bambusové krabici zdobené nádherným gravírováním. Parádní dárek pro každého skutečného vinařského fajnšmekra. Tato krabička bude pro vinaře totéž co pro řemeslníka kufřík s nářadím.

5. Tématické balíčky vín

Velmi pěknou akci připravilo internetové vinařství Osobnivinoteka.cz. Pořídit zde totiž můžete fikané tematické balíčky lahví – samozřejmě plných lahodného vína. Každý balíček obsahuje pečlivě vybraná vína vhodná pro určitou příležitost. Narazit tak můžete na balíček „na dovolenou“, grilovací či degustační balíček a další parádní sety. Obsah je obvykle šest nebo sedm lahví a cena se pohybuje od cca 500 do tisíce i více Kč.

6. Originální i luxusní sklenice na víno

Krásné a kvalitní skleničky jsou přece nejzákladnějším vybavením každého vinaře. A kde jinde je nakoupit než ve specializovaném obchodě Sklenenyshop.cz. Najdete zde opravdu vynikající výběr skla na všechny druhy vín. Jsou zde sklenice velké i malé, obyčejné i zdobené, drahé i cenově dostupné…

7. Lahev vínovice z českých palíren

I pravověrný vinař může občas dostat chuť na něco ostřejšího – zvlášť po náročném dni. Aby však neměl pocit, že je svému milovanému nápoji zcela nevěrný, může sáhnout po velmi kulantním řešení. Má podobu vínovice čili vinné pálenky. Opravdu nádherný výběr nabízí obchod Lihovarek.cz. Z širokého sortimentu lze za všechny doporučit vinnou brandy z úžasného moravského pivovaru Žufánek nebo 45% vínovici Radlík. Pro náročné je tu pak limitovaná Lžínská Vínovice zrající v dubovém sudu.

8. Dárkový koš VIP Česko se dvěma víny

Dárkový koš v pravém slova smyslu. Totiž ve skutečném, krásném proutěném koši s víkem a zdobením. Pravé potěšení se však ukrývá uvnitř. Dvě lahve skvělého vína z vinařství Hort a k tomu celá plejáda neskutečných dobrot špičkové kvality. Medvědí pesto, kachní paštika, paštika z divočáka, lipová medovina, luxusní čokoláda, domácí džem a mnoho dalších pochutin a laskomin. Opravdu krásná záležitost.

9. Vtipné trička na téma víno

Pokud chcete dávat svou lásku k vínu najevo, aniž byste pobuřovali například popíjením na veřejnosti – jistě nenajdete lepší způsob než sáhnout po parádním tričku s vtipným, vinařským potiskem. Pestrý výběr originálních i veselých motivů můžete najít na Bezvatriko.cz. Pokud vám žádný z nabízených potisků nepadne do oka, můžete si zde vytvořit vlastní.

10. Dealko víno Bruno Marret

Dealko vína Bruno Marett

I vinaři musejí občas do práce, usednout za volant nebo činit jiné úkony či se nacházet ve stavech, které konzumaci tradičního vína znemožňují. Pokud si chuť svého milého moku přesto nedokážete na delší dobu odpustit, můžete sáhnout po alternativě, která ničemu a nikomu neublíží a jenom potěší chuťové buňky. Jde o zcela lihuprostá vína Bruno Marret. Obsahují prý méně alkoholu ovocný džus, žitný chléb nebo kefír – a přitom si zachovávají plný charakter vína.

11. Vinařský pobyt ve Wine Wellness Hotel Amande v Hustopečích

Víte, co je vínoterapie? Pokud ne, tak máte jedinečnou příležitost se to dozvědět – nebo to umožnit někomu z vašich blízkých. A kde? V nádherném Wine Wellness Hotelu Amande, který se nachází ve vinařské oblasti v jihomoravské obci Hustopeče. Nádherná krajina, spousta vína a skvělého jídla, wellness… to vše a ještě o dost víc nabízí romantický wellness pobyt pro páry spojený s blahodárnou terapií vínem. Skvělé třeba i jako svatební dar pro vášnivé vinaře.

12. Sada na víno ve tvaru lahve s vychytávkami

Láhev vína, která skrývá tajemství. Jaké? Neobsahuje totiž víno – bohužel – ale zklamání přesto určitě nehrozí. Uchovává totiž základní pomůcky každého milovníka vína. Vývrtku, kroužek a nálevku (aerator). Vše ve stylovém provedení z nerezové oceli. Samotná lahev pak funguje jako originální přepravní box.

13. Dárkový balíček s víny od Vicom-vino

Krásné dárkové sady a balíčky s vinařskou tematikou nabízí internetový obchůdek Vicom-vino.cz. Vybírat můžete sety v elegantních boxech, krabicích a kazetách. Základní složkou je vždy samozřejmě vynikající víno – a navrch k tomu nějaké ty vybrané dobrůtky. Ale jen ty nejlepší. Omrkněte například dárkový set s argentinským Chardonnay nebo s pravým šampaňským Blanc de Blancs.

14. Originální řetězový držák na víno

Držáky a stojany na víno patří k neodmyslitelnému vybavení každé vínu zaslíbené domácnosti. Existuje jich bezpočet druhů a variant. Od klasických regálů až po speciální chladničky. A pak jsou i malé a designové stojánky, které poslouží i jako dekorace. Například tento držák stylizovaný do podoby řetězu. Působí opravdu originálně a zajímavě a unese právě jednu láhev vína pro okamžitou potřebu.

15. Zajímavá kniha o vínu

Víno a kultura patří k sobě. A co je symbolem kultury a vzdělání? Přece knihy. Každý správný vinař by se měl vzdělávat, kultivovat, krmit nejen své tělo, ale i ducha. Samozřejmě tematicky relevantním materiálem. Knih o víně je jak hroznů vinné révy ve vinicích jižní Moravy, takže jistě najdete nějakou, která vás (nebo obdarovanou osobu) zaujme.

Doporučujeme například Degustační příručku od sommeliérů Jana Stávka a Ivo Dvořáka nebo Zápisník milovníka vína, který vás více zapojí do akce.

16. Dárková bedna s páčidlem – Prosecco

Trendy dárkové bedny, které si stylově otevřete dodaným páčidlem, jsou takovým současným hitem. Pokud vás tahle záležitost oslovuje – nebo znáte někoho, koho by mohla – máme pro vás tip. Dárková bedna pro milovníka vína a dobrot s lahví kvalitního Prosecca a spoustou příhodných a především exkluzivních pochutin.

17. Dekantovací karafa

Dekantace se dělá především u starých červených vín, která mohou nést trochu kalu a usazenin – tzv. depotu. Ty nikdo pít nechce. Proto se část vína přeleje do dekantační nádoby, tradičně karafy, aby usazenina zůstala v lahvi. Pokud něco přece jen unikne do karafy, nemusí se to již dostat do sklenice při následném přelévání. To je zhruba význam této ušlechtilé činnosti. Použití krásné a vkusné karafy, jako je třeba tato z edice Maxima značky Villeroy&Bosch, navíc poskytne stolování úplně jiný kulturní rozměr.

18. Šumivé perleťové víno

Aviva Wines

Perleťová vína jsou vizuálně docela úchvatná záležitost a už jsme vás o nich obšírněji informovali v jednom ze starších článků. Průkopnická značka AvivaWines nabízí nádhernou sérii těchto vín, která dokážou okouzlit na první pohled. Kromě fascinujícího vzhledu však skrývají i velmi příjemnou sladší chuť. Krásný dárek pro jakoukoli vhodnou příležitost.

19. Vinařský kurz s ochutnávkou vín

Chcete se vinařsky dovzdělat pod taktovkou odborníka nebo víte o někom, kdo by takovou příležitost ocenil? Pak by vaší pozornosti neměl ujít unikátní kurz zaměřený na degustaci vína. Čtyřhodinový kurz se koná v Praze a zakoupit ho můžete na stránkách Adrop.cz. Na tomto školení budete ochutnávat i poznávat – to vše v prostředí vinného sklípku. Vybírat můžete z několika variant kurzů, podle toho, jaká vína vás nejvíce zajímají (například italská, francouzská, novosvětská,…) a podle vlastních zkušeností (pro začátečníky i pokročilé).

20. Vychytávka: Aerator provzdušňovač vína

Některá vína – zvláště červených odrůd – je třeba vystavit vzduchu, aby se plně rozvinuly jejich vlastnosti. Procesu oxidace může napomoci poněkud méně známá pomůcka… aerator. Vlastně speciální nálevka, skrze kterou víno při nalévání do sklenice protéká. Ani tato drobná, ale šikovná pomůcka by ve výbavě zkušeného vinaře neměla chybět.

21. Dřevěná bedna s pravým šampaňským Moët & Chandon

Parádní, masivní, železné páčidlo. Ručně vyrobená dřevěná bedna… a především láhev luxusního šampaňského Moët & Chandon, která se skrývá uvnitř, obklopená dalšími lahůdkami nejvyšší kvality, sladkými i slanými. Skvělý dárek i pro náročnějšího oslavence.

22. Privátní vinná koupel v centru Prahy pro dva

Na pivní lázně už jsme si docela zvykli. Jsou oblíbené a rostou jak houby po dešti. Ale jak k tomu přijdou vinaři? Inu, snad se blýská na lepší časy. Například stránky Essence.cz už nabízejí i vinnou lázeň spojenou s dalšími wellness procedurami. Tuto kratochvíli si navíc můžete vychutnat přímo v centru Prahy.

23. Domácí luxusní vinotéka

Milovníci vína vědí, že kamenem úspěchu je správné skladování. Pokud se chcete při obdarovávání trochu rozšoupnout, zaujmout by vás mohla tato luxusní chladicí vinotéka. Poskytne prostor pro 26 sedmiček a zajistí perfektní prostředí pro delší skladování nebo servírování vín všech druhů. Navíc vypadá opravdu exkluzivně. Značka Vivo vsadila na stylový vzhled, který bude skvěle ladit s domácností zařízenou v moderním duchu.

Nevybrali jste si? Kam dál?

Alkoholium.cz