dárek Moët & Chandon ICE Impérial 2×0,75l 12% + 4x sklo Dřevěný box

Nejlepší dárkové sady alkoholu – na oslavu, k vánocům i jen tak pro radost

Přemýšlíte nad originálním dárkem, ale zatím jste na nic nepřišli? Máme pro vás inspiraci. V následujícím článku vám představíme nejzajímavější dárkové sady alkoholu. Dát někomu jen obyčejnou lahev vína nebo kvalitní rum je sice fajn, ale lepší je to ještě trochu opentlit a okořenit.

Našli jsme proto kvalitní dárkové kazety alkoholu, které kromě vynikajících nápojů nabízejí i nějakou tu přidanou hodnotu a budou se vyjímat pod vánočním stromkem nebo třeba na narozeninové tabuli. Výběr je dostatečně bohatý a pestrý – a tak jistě najdete tu správnou láhev, která potěší srdce blízkého kamaráda nebo kamarádky, otce, bratra i švagra, anebo kohokoli jiného.

Nejlepší dárkové sady a kazety s alkoholem podle redakce

Rumový kalendář 2020 24×0,02l 40% + 2x sklo GB

Rumový kalendář
Na prvním místě pro vás máme opravdu jedinečnou pecku. Nejde jen o láhev v dárkovém balení. Tohle je mnohem zajímavější. Vánoce se kvapem blíží a spousta lidí nakupuje adventní kalendáře se čtyřiadvaceti okýnky za každý prosincový den, v nichž se skrývají kousky čokolády. Tuto pěknou tradici lze ale povýšit na úplně novou úroveň. Pokud vás předvánoční shon stresuje, je tento rumový adventní kalendář pro vás jako dělaný. Ale ještě lepší bude, když jím obdarujete svého bližního.

Rumový adventní kalendář je přesně tím, čím se zdá. Tvoří jej 24 okének za každý den adventu, jen místo čokolády v něm najdete lahvičky s vybranými rumy. A těšit se můžete na skutečné klenoty. Každá lahvička má příjemných 0,2 dcl a dohromady tedy kalendář nabídne 0,48 l výjimečně kvalitních rumů. Tato sada alkoholu je nejenom originální a lákavá, ale i krásně vypadá a určitě udělá obrovskou radost nejen každému, komu v hrudi tluče srdce piráta. Součástí balení jsou také dvě degustační sklenky, protože ve dvou se to lépe táhne.

Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40% Plech

dárek Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40% Plech
Venezuelské rumy Diplomatico patří k nejlepším a nejznámějším na světě. Rum Reserva Exklusiva 12yo je mnohými považován za vůbec nejkvalitnější od této značky.

Obrovské popularitě se tento nápoj těší taky u nás a každý milovník rumu by měl jednu láhev mít ve své sbírce nebo domácím baru. Rum zraje 12 let v sudech z bílého dubu a nabídne harmonickou chuť s výrazným medovým nádechem. Jemné aroma vás okouzlí skořicí, vanilkou či kokosem a karamelem.

Pokud chcete udělat radost někomu, kdo se v kvalitních rumech opravdu vyzná, je tato láhev jasná volba. A s touto sadou můžete svůj dárek dotáhnout k dokonalosti. K lahvi, která je sama o sobě výstavní, totiž patří ještě elegantní plechový dárkový box. Pod stromeček jako dělané.

Moët & Chandon Impérial Brut 0,75l 12,5% GB

dárek Moët & Chandon Impérial Brut 0,75l 12,5% GB
Pravé šampaňské víno je symbolem výjimečných událostí, oslav a jedinečných příležitostí a Moët & Chandon Impérial Brut patří rozhodně mezi nejlahodnější šumivá vína z oblasti Champagne. Jde o suché víno ze směsi tradičních odrůd, bez nichž se originální šampaňské neobejde – tedy Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier.

Harmonická a šťavnatá chuť předurčuje víno k prakticky univerzálnímu použití. Dopřát si jej tedy můžete jako aperitiv pro povzbuzení chuti nebo si jej nechat na závěr jako třešničku na dortu. V tomto případě jde navíc o speciální dárkové balení s elegantní krabicí. Takový dárek se skvěle hodí pod stromeček, k výročí, narozeninám, novoročnímu přípitku i dalším výjimečným příležitostem.

Chivas Regal 12yo 0,7 l

dárek Chivas Regal 12yo 0,7 l
Chivas Regal je zcela jedinečná blended whisky pocházející ze Skotska. Nápoj zraje 12 let, až dosáhne nádherně syté, zlatavé barvy. Vyráběn je ze špičkových jednosladových whisky, hlavní složku přitom tvoří Strathisla a k ní se připojuje dalších takřka 40 whisky. Výsledkem je intenzivní aroma s oříškem a pomerančem a chuť s převahou vanilky, čokolády, ale i citrusových plodů. Tato lehká, vyvážená whisky je ideálním dárkem pro různé příležitosti.

Dárková sada se kromě samotné, velmi krásné, láhve může pochlubit i speciální krabicí, díky které dosáhnete daleko lepší prezentace. Whisky Chivas Regal má za sebou více než dvousetletou historii a můžete jí směle obdarovat i člověka, který se ve výjimečně kvalitních alkoholických nápojích opravdu vyzná.

Jack Daniel’s Honey 0,7l 35% + 2x sklo GB

dárek Jack Daniel's Honey 0,7l 35% + 2x sklo GB
Jack Daniel’s Honey je speciální americká whisky ze státu Tennessee a z produkce jednoho z vůbec nejznámějších výrobců whisky na světě. Tuto krásnou lahev s lehkým nápojem s příměsí medu můžete zakoupit v exkluzivním dárkovém balení. Set obsahuje navíc i dvě originální sklenice, ze kterých bude nápoj chutnat opravdu dokonale.

Jack Daniel’s Honey je skvělým dárkem pro zastánce slabších a taky sladších, ale přitom špičkových alkoholických nápojů a lze si ji vychutnat při každé příležitosti. Nejlepší je vychlazená nebo s ledem. Při tomto servírování plně vynikne medově skořicová chuť a kořeněná vůně se špetkou oříšků a květin.

Barcelo Imperial Premium 30yo 0,7 l plech

darek Barcelo Imperial Premium 30yo 0,7 l plech
Chcete-li překvapit někoho blízkého, o kom víte, že patří mezi gurmány a milovníky nejlepších rumů, potom byste určitě neměli minout tuto dárkovou sadu obsahující krásný plechový box, ale především láhev prestižního rumu Ron Barcelo Imperial Premium Blend 30y. O tom, že jde o naprostý klenot i mezi těmi nejlepšími rumy svědčí například i třicítka v názvu. Tento prémiový blend rum byl totiž připraven k 30letému výročí značky Ron Barcelo.

Rum Imperial Premium prošel dvojitým zráním. V sudech z bílého dubu a z dubu francouzského. Díky velmi dlouhému zrání má nápoj úchvatnou temně jantarovou barvu a nesmírně bohatou chuť, v níž nechybí tradiční vanilka, ale i karamel, dřevo nebo sušené ovoce. Rum má velmi dlouhé dokončení, a proto se skvěle hodí pro velmi pomalé vychutnávání.

Glenfiddich 12y 0,7l 40% + 2x sklo GB

dárek Glenfiddich 12y 0,7l 40% + 2x sklo GB
Dvanáctiletá whisky Glenfiddich pochází z kraje Speyside, který je doslova zaslíben výrobě těch nejlepších whisky nejen ve Skotsku, ale na celém světě. Pro skotskou whisky je typické kouřové aroma a nádech rašeliny a vřesu. Obojího se v této lahvi dočkáte vrchovatě. Glenfiddich 12y zraje v sudech po bourbonu a po sherry, v chuti je nejvíce cítit ovoce a zráním se dostává více ke slovu čokoláda.

Tato whisky patří mezi nejpopulárnější a nejlépe hodnocené a pro slavnostní příležitosti ji můžete zakoupit i v dárkovém setu, který zahrnuje kromě velmi elegantní kazety taky dvě originální sklenice, které jsou tomuto nápoji dělané přesně na míru.

Moët & Chandon ICE Impérial 2×0,75l 12% + 4x sklo Dřevěný box

dárek Moët & Chandon ICE Impérial 2×0,75l 12% + 4x sklo Dřevěný box
Pravé šampaňské Moët & Chandon jsme si v naší inspirativní recenzi už představili, ale v tomto případě budete možná nadšeni ještě více. Jde totiž o dárkové balení skutečně par excellence – pro ty nejvýznamnější příležitosti. V balení obdarovaný najde rovnou dvě láhve ryzího šampaňského vína ICE Impérial a čtyři krásné sklenice. To vše je zabaleno v exkluzivní dřevěné krabici.

Tento dárek je ideální volbou, pokud sháníte prezent ne pro jedinou osobu, ale třeba pro celou rodinu nebo alespoň pár. Šampaňské ICE Impérial je velmi speciální a je určeno pro podávání na ledu. Nejlépe chutná s lístkem máty nebo citronovou kůrou.

Jameson 0,7l 40% + 2x sklo GB

dárek Jameson 0,7l 40% + 2x sklo GB
Jameson je vůbec nejznámější a taky nejprodávanější irská whisky na světě. Chuť tohoto vynikajícího nápoje pravděpodobně někdy okusil snad každý, kdo se v kvalitních alkoholických nápojích trochu vyzná. A mnoho lidí si tuto chuť oblíbilo. Pokud někoho takového znáte a chcete mu (nebo jí) udělat radost, máme pro vás inspiraci v podobě dárkového setu, ve kterém kromě lahve prvotřídní whisky najdete i dvě originální sklenice. To vše je navíc vkusně zabaleno a potěší i nepříliš vysoká cena.

Don Papa 40% 0,7l tuba

dárek Don Papa Rum 10yo 0,7 l tuba
Láhev prémiového rumu Don Papa zaujme na první pohled. Viněta je krásná a nepřehlédnutelná a nápoj samotný vyniká úžasnou barvou, tak tmavou, že připomíná karamel. V tomto dárkovém balení k ní navíc dostanete krásně zpracovanou tubu. Takový dárek se musí líbit každému, kdo si rád vychutná výborný rum a parádně se bude vyjímat v domácím baru nebo sbírce exkluzivního alkoholu.

Tento rum je vyráběn pouze ve velmi omezeném množství a zraje v sudech z bílého amerického dubu – a to na úpatí Mount Kanlaon na Filipínách. Ačkoli tyto ostrovy nepatří mezi nejtradičnější rodiště rumů, Don Papa je srovnatelný i s nejlepšími rumy z Karibiku.

Malecon Selección Esplendida 1982 40% 0,7

dárek Malecon Esplendida 1982 0,7 l
Chcete-li se opravdu předvést a zapůsobit tím nejlepším dojmem, máme tady pro vás ještě něco opravdu nádherného. Malecon Selección Esplendida 1982 je výběrový rum té nejvyšší úrovně. Zrání tohoto nápoje probíhá minimálně po dobu 25 let v sudech z amerického dubu. Barva je tudíž přímo uhrančivá, tmavá, dokonalá.

V chuti rumu se projevuje zejména ovoce, ale ucítíte i příměs tabáku a dřevité tóny. Rum je navíc umístěn v nádherném koženém boxu. Naprosté výjimečnosti tohoto dárkového balení odpovídá i cena, ale pokud sháníte to nejlepší, jste na správné stopě.

Rémy Martin Louis XIII. Prestige 0,7l 40%

dárek Rémy Martin Louis XIII 0,7 l
No a na závěr jsme si nechali něco, na co jsou zřejmě veškerá vzletná slova krátká. Koňak bývá považován za krále alkoholických nápojů. A lahví Rémy Martin Louis XIII. Prestige byste zřejmě skutečně neurazili ani hlavu státu. Nemá smysl snažit se opěvovat něco, co je dokonalé. Pravdou ale je, že toto dárkové balení by mohli najít pod stromečkem spíše jen opravdoví šťastlivci.

Cena tohoto balení převyšuje částku 60 000 Kč a láhev je považována jako investiční alkohol.

Rum jako dárek

Rum patří mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje na světě. Domovem je v Karibiku a originální rum je vyráběn z melasy nebo šťávy z cukrové třtiny. Různé druhy rumu se ale vyrábějí na celém světě. Tento nápoj se dělí nejčastěji na bílý rum, který se hodí zejména do míchaných nápojů, a světlý (zlatý) a tmavý rum – tyto dva od sebe odlišuje doba zrání.

Čím déle nápoj odpočívá v sudu, tím je jeho barva tmavší a plnější. Chcete-li někoho obdarovat rumem, zvolte některou z exkluzivnějších značek (např. Diplomatico, Ron Barcelo, Ron Zacapa nebo třeba Mount Gay).

Whisky jako dárek

Whisky nebo taky whiskey (podle země původu) je národní nápoj ve Skotsku a Irsku. Výbornou whisky připravují taky v USA a Kanada je typická jemnějšími variantami tohoto nápoje. Chcete-li obdarovat skutečného znalce, zvolte třeba některou malosériovou skotskou whisky z proslulé oblasti Speyside. Součástí dárkových balení whisky bývají často i originální sklenice.

Vodka jako dárek

Vodka je nápoj, který je našemu národu blízký. Už sám název pochází ze staroslovanského výrazu pro vodu. Vodka je ale oblíbená nejen mezi slovanskými národy (a zejména Rusy), ale i ve Skandinávii. Jedny z nejlepších vodek vyrábějí Finové. Tradičně je vodka z obilí a mívá nejčastěji 40 % alkoholu.

Kvalitní vodka se hodí se pro samotné pití, ale je zejména skvělým základem do míchaných nápojů. Chcete-li někoho obdarovat vodkou, zvolte některou z lepších ruských nebo finských značek (např. Crystall, Russian Standard, Beluga nebo Finlandia).

Šampaňské jako dárek

Šampaňské je typický alkohol na oslavu a k výjimečným příležitostem patří pravé šampaňské z oblasti Champagne. Chcete-li toto šumivé víno přinést jako dárek, skvělou volbou může být láhev od výrobců jako Moët & Chandon, Krug, Mercier nebo třeba Veuve Clicquot. Chcete-li něco méně obvyklého, zkuste to s růžovým šampaňským – třeba Ruinart Rose.

Slivovice jako dárek

Slivovici našincům snad netřeba představovat. Domovem jí je Valaško na východní Moravě. Pravá slivovice se pálí ze švestek (trnek) a ideálně má okolo 51 % alkoholu (ačkoli jsou mnohem silnější, ale i slabší). Pokud plánujete slivovici jako dárek, zapomeňte na láhev od Jelínka. Sežeňte pravou slivovici z některé z menších, regionálních palíren ve Zlínském kraji.

Dárkové balení piva

Ne každý holduje silnému alkoholu. Mnoho lidí dá přednost pivu. To platí zejména v naší zemi. Česko je dlouhodobě na prvním místě ve spotřebě piva na osobu na světě. Dalece předstihujeme i pivem pověstné Irsko nebo Německo. Dárkovými baleními se zajímavými ležáky se to tedy u nás jen hemží.

Dárkové balení vína

Máte-li pocit, že pivo je přece jen coby alkoholický dárek trochu slabá „káva“, ale nechcete sahat po destilátech, zvolte kompromis v podobě vína. Láhev kvalitního vína ještě nikdy nikoho neurazila a hodí se jako dar při každé příležitosti – od Vánoc přes narozeniny a výročí až po oslavy úspěchů nebo jakékoli jiné situace.

Tipy na krásné dárkové sady a kazety alkoholu

NázevInfo
Rumový adventní kalendářRumový kalendář 2020 24×0,02l + 2x sklo
Typ: Rum
Zjistit cenu
Diplomatico Reserva Exclusiva 12y
Typ: Rum
Zjistit cenu
Moët & Chandon Impérial Brut
Typ: Šampaňské
Zjistit cenu
Jack Daniel's Honey + 2x sklo
Typ: Whisky
Zjistit cenu
Glenfiddich 12y + 2x sklo
Typ: Whisky
Zjistit cenu
Moët ICE Impérial 2×0,75l+ 4x sklo Dřevěný box
Typ: Šampaňské
Zjistit cenu
Jameson + 2x sklo GB
Typ: Whisky
Zjistit cenu
Don Papa 40% 0,7l tuba
Typ: Rum
Zjistit cenu
Chivas Regal 12yo
Typ: Rum
Zjistit cenu
Další tipy na krásné dárkové balení alkoholu
Alkoholium.cz