Spotřeba alkoholu
_

Mějte své pití pod kontrolou – S chytrou aplikací AlcoDroid to jde snáz

Nadměrná konzumace alkoholu má bezesporu negativní vliv na zdraví, rodinu i společenské postavení. Důležité je tedy hlídat si únosnou míru pití alkoholu. S tím vám může pomoci třeba aplikace Alcodroid.

Nadměrná konzumace alkoholu má bezesporu negativní vliv na zdraví, rodinu i společenské postavení. Důležité je tedy hlídat si únosnou míru pití alkoholu. S tím vám může pomoci třeba aplikace Alcodroid.

Alkohol tester
_

Mobilní aplikace Alcodorid je další zajímavou androidí aplikací z českých vývojářských luhů a hájů, která má co dočinění s alkoholem a o které se zde trochu rozvedeme. Jedná se totiž o šikovnou pomůcku, která vám může pomoci omezit nadměrné pití. Stejně tak vám může pomoci udržet pití alkoholu v neškodné míře.

Orientační alkohol tester pokaždé v kapse

Podobně jako například aplikace Alkulačka, může i aplikace AlcoDroid sloužit jako velmi orientační alkohol tester. Zdůrazňujeme, že pouze jako orientační. Rozhodně není bezpečné řídit se jím bezmezně. Metabolismus každého jedince i okolnosti konzumace alkoholu jsou v každém případě rozdílné, a určit tedy přesnou hladinu alkoholu výpočtem na základě zkonzumovaného množství piva, vína či lihovin dost dobře nejde. Jinak AlcoDroid funguje podobně jako jiné mobilní nebo online alkohol testery. Zadáte množství a druh vypitých nápojů společně s časem, kdy jste je vypili, a aplikace vám ukáže přibližnou hladinu alkoholu a předpokládaný okamžik, kdy budete tzv. na nule. Ke zpřesnění výsledku se vyplatí využít detailního zadávání, které počítá i s odloženou absorpcí alkoholu vlivem plného žaludku.

Detailní statistiky konzumace

Spotřeba alkoholu
_

Při opravdu poctivém vedení Alcodroid deníčku, se vám do ruky dostanou zajímavé, ale zároveň i užitečné informace. Vedle tabulkových statistik, které obsahují třeba vaši průměrnou konzumaci alkoholu nebo třeba vaše alkoholové „rekordy“, jsou k dispozici i efektní grafy. Mimořádné užitečné mohou být hlavně grafy 7 denního a 30 denního průměru, které mohou odhalit nebezpečně se zvyšující spotřebu alkoholu, která by mohla vést až k závislosti na alkoholu. Stejně varovně pak může působit i opakované překročení denní doporučené maximální dávky alkoholu, která je symbolizována zelenou vodorovnou linií. Na druhou stranu klesající trendy grafů vás mohou motivovat k dalšímu umírňovaní vlastní konzumace.

Kolik utrácíte za alkohol?

Výdaje za alkohol
_

Praktické mohou být i souhrnné informace o vašich výdajích za alkoholické nápoje. Pro jejich získání stačí rovněž poctivě vyplňovat vypité nápoje a nezapomínat přitom vyplnit i jejich cenu. K dispozici jsou samozřejmě nejen náklady celkové, ale také denní, týdenní a měsíční. Snadno tak můžete zjistit, zda vám alkohol nevysává až moc peněz z vašeho rozpočtu.

Pokud vás aplikace AlcoDroid zaujala, můžete si ji stáhnout přímo z Google Play.

Podívejte se i na další zajímavé aplikace pro chytré telefony:

Alkoholium.cz