alkohol s věnováním a gravírováním jako dárek
alkohol s věnováním a gravírováním jako dárek

Gravírování – věnujte alkohol s vlastní etiketou a věnováním

Gravírování je proces rytí přímo na láhev alkoholu. Každá lahev je tak jedinečnou záležitostí s vlastním věnováním, která se nejčastěji věnuje v rámci jubilejních milníků, ale je také oblíbená mezi firmami, neboť si na lahev můžete vyrít třeba logo vaší společnosti.

alkohol s věnováním a gravírováním jako dárek

Láhev dobrého alkoholu, ať už vína, koňaku, whisky, slivovice nebo jakéhokoli jiného moku, patří k univerzálním a nejvděčnějším dárkům. Zejména muže takovým prezentem málokdy urazíte – a výhodou je, že pěknou láhev lze darovat takřka k jakékoli příležitosti. Narozeniny a různá výročí jsou ideální událostí, ale ani o vánocích nebo v jiných situacích se kvalitní a hezkým obalem opatřený alkoholický nápoj neztratí. My vám ale poradíme, jak tento typ dárku vytáhnout ještě o úroveň výš…

Nejen dárkové balení

Podmínkou pro to, aby mohla být láhev alkoholu vhodným dárkem, je kvalita obsahu, ale i reprezentativní balení. Dneska není problém zakoupit dárková balení alkoholu v krásných, propracovaných boxech, krabičkách nebo umělecky vyvedených lahvích. Všechny tyto možnosti jsou jistě elegantní a stylové, ale chybí jim jedna drobnost – a tou je něco jako „osobní přístup“. Stejnou dárkovou láhev totiž může koupit kdokoli jiný a dát ji komukoli.

Pokud však chcete na obdarovaného opravdu zapůsobit, je třeba uvažovat, jak zajistit, že bude dar skutečně nezaměnitelný.

Láhev alkoholu s věnováním

Opusťme na chvíli běžné možnosti, jako je dárková krabice se jménem apod., a podívejme se na jedno skutečně noblesní a v každém ohledu exkluzivní řešení. Řeč je o gravírování lahví. Tímto způsobem totiž můžete luxusní láhev opatřit i vlastní a originální etiketou.

Vyrití jména / loga přímo na sklo lahve

Gravírování je evolucí ručního rytí, které je uměleckou metodou starou jako lidstvo samo. Při této technologii jsou používány různé druhy moderních postupů a hrotů podle toho, na jaký materiál má být záznam učiněn a jak má vypadat.

Gravírování na láhve s alkoholem se provádí přímo na sklo lahve, nejde tedy jen o papírovou etiketu, ale o nesmazatelné věnování. Můžete si přitom nechat vytvořit láhev s vlastním jménem obdarovaného, ale i například s obrázkem, ornamentem nebo logem společnosti podle vlastní chuti. Taková lahev se pak jistě stane oblíbeným a výstavním kouskem i ve vytříbené sbírce.

Takhle například dělají laserové gravírování u Žufánka:

Kde to sehnat?

Gravírovat samozřejmě nebudete doma s dlátkem a lahví mezi koleny, tuhle prácičku budete muset svěřit odborníkům. A věřte nebo ne, v dnešní době je celá řada firem, které gravírování lahví provádějí nebo se na něj přímo specializují. Stačí se porozhlédnout po nabídkách. Někdy nabízejí gravírování i prodejci alkoholu, kteří vám dle zadání ozdobí konkrétní kupovanou láhev jako například Alkohol.cz

A cena?

Cena jednoduchého gravírování lahve začíná obvykle někde nad hranicí 149 Kč. V takovém případě však nepůjde o nic složitého, ale třeba jen o jméno obdarovaného. Pokud toužíte po obrázku, logu nebo jiné specialitě, počítejte s cenou alespoň 348 a více Kč. Pokud však bude láhev obsahovat dostatečně exkluzivní nápoj, bude to stát jistě za to.

Alkoholium.cz