_

Mobilní aplikace pivních znalců – Pivní listy

Před nedávnem jsme představili přednosti aplikace Pivní deníček. Dnes se podíváme na další aplikaci pro chytré telefony, která souvisí s alkoholem, konkrétně s pivem. Jedná se o aplikaci Pivní listy, která je určena všem pivní znalcům i pivním učňům, kteří chtějí prohloubit své znalosti o pivech, pivovarech i pivních druzích.

Dnes se podíváme na aplikaci pro chytré telefony, která souvisí s alkoholem, konkrétně s pivem. Jedná se o aplikaci Pivní listy, která je určena všem pivní znalcům i pivním učňům, kteří chtějí prohloubit své znalosti o pivech, pivovarech i pivních druzích.

_

 

Před nedávnem jsme představili přednosti aplikace Pivní deníček.V tomto článku se podíváme na aplikaci Pivní listy, která opět pochází od českých vývojářů a ideově za ní stojí tzv. Aliance P.I.V., která sdružuje hospody věnující se pivní osvětě. Baví-li vás ochutnávání různých pivních značek i druhů, je tato aplikace přesně tím, co nesmí ve vašem telefonu chybět. Přehledně totiž organizuje širokou databázi piv, která jsou v Česku k dostání. Tato databáze v současnosti čítá zhruba 400 různých piv ze stovky pivovarů a je navíc průběžně rozšiřována.

Co najdu na jednotlivých pivních listech?

_

Pivního konzumenta jistě zajímá, jaké informace na jednotlivých pivních listech najde. Je toho poměrně dost. Celý pivní list otevírá základní přehled, ve kterém naleznete název pivovaru, který pivo uvařil, druh piva, jeho stupňovitost (EPM), obsah alkoholu, hořkost (EBU) a barvu (ECU). Tento bleskový výčet pak doplňují podrobné informace o složení piva. Dozvíte se tedy například z jakého sladu bylo pivo vyrobeno či jaký byl na jeho výrobu použit chmel. Následuje poznámka k pivu, kde se zpravidla dozvíte specifika výroby či jiné zajímavosti. Celý pivní list je uzavřen jménem sládka, který pivo uvařil, jménem autora konkrétního pivního listu a městem původu piva.

Procházíme pivními listy

_

Jak jsme si řekli výše, pivních listů je v aplikaci zhruba 400 a je tedy třeba v nich pohodlně listovat. První možností je procházet listy pivo po pivu. Jednoduše podle abecedního pořadí. Podle nás velmi praktickým způsobem je druhý způsob procházení, tedy listování podle pivovarů. Nalistujete pivovar, který ochutnávané pivo uvařil, a pak už si snadno vyberete z nabídky piv vařených konkrétním pivovarem. Poslední možností je listovat podle pivních druhů. To je určeno spíše pivním znalcům či pivařům, kteří dostanou přesnou informaci o tom, o jaký typ piva se jedná. Jaký způsob procházení si tedy vyberete, je jenom na vás a klidně můžete kombinovat všechny tři.

Závěrečné hodnocení Pivních listů

_

Aplikaci Pivní listy hodnotíme ve všech směrech pozitivně. Přispívá totiž pivní kultuře u nás a rozšiřuje povědomí o pivech všeho druhu. Stále více lidem už totiž nestačí zajít do hospody na pár desítek nebo dvanáctek, ale chtějí poznat piva jiných značek i druhů. Zároveň doufáme, že její tvůrci budou i nadále rozšiřovat databázi piv a pivovarů tak, aby se v ní nenašla jediná skulina.

Stáhnout si aplikaci Pivní listy můžete přímo z obchodu Play.

Pokud se pustíte s touto aplikací do pořádného ochutnávání, jistě oceníte aplikaci, která vám řekne, kdy bude vaše hladina alkoholu zase rovna nule. Přesně to umí další aplikace, na kterou jsme si připravili další recenzi. Jde se o mobilní alkohol tester Alkulačka.

Alkoholium.cz