_

Pivní deníček je skvělá pivní aplikace pro chytré telefony

Dnes pro vás máme poněkud netradičnější článek, který se bude týkat androidí aplikace věnované pivu. Jelikož jsme země pivu zaslíbená, bude se samozřejmě jednat o aplikaci z dílny českých vývojářů. Podotýkáme předem, že aplikace je bezplatná čili zdarma.

Dnes pro vás máme poněkud netradiční článek, který se bude týkat androidí aplikace věnované pivu. Jelikož jsme země pivu zaslíbená, bude se samozřejmě jednat o aplikaci z dílny českých vývojářů. Podotýkáme předem, že aplikace je bezplatná čili zdarma.

_

Uživatelé chytrých telefonů se systémem Android jsou doslova zaplaveni aplikacemi, které by měly udělat jejich telefon ještě chytřejší. Velká část aplikací je však balast, který akorát zaplňuje paměť. To ovšem není případ této pivní aplikace, kterou v následujících řádcích představíme. Jedná se o aplikaci Pivní deníček.

Co umí Pivní deníček?

Představovaná aplikace před nedávnem prošla významným faceliftem, který jí dodal svěží a moderní vzhled a nové funkce. Její použití je intuitivní, přihlásit se do ní dá pomocí e-mailu nebo facebookového profilu a má rovněž svou webovou verzi. Ptáte se tedy, jaké jsou však její nejdůležitější a zároveň nejzajímavější funkce? Na to se zaměříme v následujících odstavcích.

Pivní deníček hledá hospody

_

Zásadní funkcí Pivního deníčku je vyhledávání hospod v okolí. Podle vaší polohy určí hospody ve vašem nejbližším okolí. Zároveň se dozvíte, jaké značky kde točí a zda mají v dané hospodě zrovna otevřeno. Rozkliknutím detailu hospody se navíc dozvíte, kolik tu které pivo stojí, jak je hospoda hodnocena ostatními uživateli, informace o otevírací době či zda je hospoda nekuřácká. Nutnou samozřejmostí je zobrazení hospody na mapě tak, abyste ji pokud možno neminuli.

Pivní deníček eviduje vaše pivočáry

Další nedílnou součást Pivního deníčku je shromažďování vašich pivočar. Používáním Pivního deníčku totiž získáte přehled o tom, kolik piv jste za určité období vypili, kolik vás to stálo, kolik různých hospod jste navštívili či kolik různých piv jste ochutnali. Jistě vás napadne, že jsou statistiky vskutku zajímavé, některé byste však raději neviděli. Například zmíněnou celkovou útratu za určité období.

Pivní deníček pohlídá vaši aktuální útratu

_

Jistě se vám to již někdy stalo. Po každém posezení v hospodě dojde na placení. To je ovšem často záležitost značně problematická, zvláště pokud jste za večer ochutnávali hned několik druhů piva. Obsluha přiběhne s vytištěným účtem, který s přáteli za večer vidíte poprvé, a je na vás, abyste se o něj podělili. A teď musíte dávat dohromady, kdo vypil to a to a kdo zas to a tamto. Na účtu se může rovněž omylem objevit čárka navíc a na pokažený konec večera je zaděláno. Ne však s funkcí pivní sezení. Do Pivního deníčku si totiž jednoduše zapíšete každé pivo, které vám přinesou. Už během večera budete mít přehled o vaší aktuální útratě (doma vás tak nečeká výprask, že jste zase omylem propil všechny svěřené peníze) a při placení nemůže být sporu o tom, kolik máte zaplatit.

Obsah tvořený komunitou

Používáním Pivního deníčku se téměř mimoděk, někdo však záměrně, podílíte na vytváření obsahu Pivního deníčku. Přidáváním pivočar aktualizujete ceny piva v jednotlivých hospodách. Rovněž můžete přidávat nového hospody, které rádi navštěvujete a zatím v databázi nejsou. Dále můžete stávající hospody hodnotit, a tak doporučit ostatním, kam se vyplatí zajít a kam zas ne. Přidávat můžete také nová piva, a tak rozšiřovat stávající databázi piv.

Závěrem o Pivním deníčku

_

Podle našich zkušeností je Pivní deníček aplikace, která si rozhodně zaslouží trochu paměti ve vašem chytrém telefonu. Podporuje totiž nejen dobré hospody, které vám ostatní uživatelé doporučí, ale bude podporovat i vás v ochutnávání nových pivních značek. Rozšíříte si tak vaše pivní obzory, poznáte, že na světě nejsou jenom desítky, dvanáctky a tmavá piva, ale mnoho jiných zatím ne moc známých druhů piva. S Pivním deníčkem je zkrátka radost objevovat.

Stáhnout si aplikaci Pivní deníček můžete přímo z obchodu Play.

V dalším článku představíme další pivní aplikaci. Tentokrát to bude aplikace Pivní listy.

Aktualizace: Slibované představení další mobilní aplikace je tu. Přečíst si o aplikaci Pivní listy můžete zde.

Alkoholium.cz