Koktejl Blue Hawaii

Koktejl Blue Hawaii – Zrozen na bílém písku pláže Waikiki

Zažít atmosféru tropů můžete i u nás. Stačí ochutnat modro-zelený koktejl Blue Hawaii, který vás jako kouzlem přenese na slunnou pláž Waikiki.

Zažít atmosféru tropů můžete i u nás. Stačí ochutnat modro-zelený koktejl Blue Hawaii, který vás jako kouzlem přenese na slunnou pláž Waikiki. Přejít na recept

Pláž Waikiki
_

Za oknem plískanice, že by psa ven nevyhnal? Anebo klasické koupání někde u českého rybníku? Nevadí. S koktejlem Blue Hawaii si užijete tropické léto za každé situace. Kdo je autorem tohoto skvělého koktejlu a jak si ho můžete doma sami umíchat, najdete právě zde!

Historie koktejlu Blue Hawaii – Bols, Waikiki a Elvis Presley

Sklenka likéru Curacao
_

Psal se rok 1957, když míchaný nápoj Blue Hawaii poprvé spatřil světlo světa. Jeho vynález však nebyl náhodou, jak tomu u mnohých koktejlů bývá. Za jeho zrodem stál Harry Yee, žádný barmanský začátečník, ale rovnou hlavní barman slavného turistického resortu Hilton Hawaiin Village, který se nachází na nádherné havajské pláži Waikiki. Do míchání koktejlu s likérem Curacao se rovněž nepouštěl náhodou. Požádal ho o to obchodní zástupce holandské společnosti Bols, která s tímto likérem mířila na trh. Po mnohých experimentech byl Yee spokojen.

Kde se vzal název Blue Hawaii?

Zbývalo jen vymyslet jeho název. Ač si mnozí myslí, že název koktejlu Blue Hawaii je odvozen od stejnojmenného filmu Elvise Presleyho, není tomu tak. Film i koktejl totiž svůj název pravděpodobně čerpají z názvu titulní písně filmu Waikiki Wedding z roku 1937. Autorem této písně je slavný americký skladatel Leo Robin. A to by bylo k historii tohoto koktejlu tak akorát dost.

Jaké ingredience do koktejlu Blue Hawaii

Potřebovat budete kvalitní bílý rum. Mezi nejprodávanější patří bezesporu Havana Club 3yo 1 l (orientační cena: 459 Kč) nebo Barcelo Blanco 0,7 l (orientační cena: 289 Kč). Do třetica pak doporučujeme ideálního společníka do míchaných koktejlů Capitan Morgan White Rum 1 l (orientační cena: 399 Kč).

Druhou ingrediencí je likér Curaçao. Za nás doporučujeme dvojici Bols Blue Curacao 0,7 l nebo Fauconnier Blue Curacao 0,7 l.

Kokosový krém a ananasový džuš pak seženete v jakémkoliv větším supermarketu.

Recept na koktejl Blue Hawaii

Koktejl Blue Hawaii
© Ryzhkov | Stock Free Images & Dreamstime Stock Photos

Příprava tohoto drinku není vůbec složitá. Potřebovat budete následující:

  • 3 cl bílého rumu (lze nahradit vodkou)
  • 3 cl likéru Curaçao
  • 3 cl kokosového krému
  • 6 cl ananasového džusu
  • led

Máte-li vše potřebné, můžete se vrhnout na přípravu. Všechny ingredience včetně ledu jednoduše vložíte do mixeru. Rozmixované ingredience pak už jen zbývá přelít do sklenice (ideálně do sklenky typu Hurricane Glass) a ozdobit nejlépe plátkem ananasu nebo citrusu, třešní a brčkem. Tvůrce koktejlu Harry Yee navíc přidával ještě koktejlový deštníček.

Pokud je vám recept na drink Blue Hawaii poněkud povědomý, možná si dobře pamatujete na recept na Piña Coladu. Ten je totiž velmi podobný, jen v něm chybí likér Curaçao.

Alkoholium.cz