Vyrobte si doma známý „high society“ koktejl Cosmopolitan!

Jistě znáte seriál Sex ve městě či podobný seriál z prostředí „high society“. A jistě jste si také všimli, že důležitou roli v každém takovémto seriálu hrají luxusní párty, na kterých nechybí drahé jídlo a pití, včetně luxusních koktejlů. K tomu, abyste ochutnali koktejl na vysoké úrovni, však nemusíte být hrdinkou slavného seriálu. My se v dnešním článku na jeden takový podíváme. Určitě jej znáte, jedná se totiž o slavný koktejl Cosmopolitan! Přejít na recept

 

Něco málo z historie Cosmopolitanu

Původ koktejlu Cosmopolitan je stejně jako třeba u Bloody Mary sporný a nejasný. Obecně je známo, že v 70. letech 20. století byl Cosmopolitan umíchán hned několika barmany nezávisle na sobě. Mnoho lidí se však přiklání k tvrzení, že hlavním průkopníkem koktejlu Cosmopolitan byl John Cain, vlastník mnoha populárních barů v San Franciscu, nebo kupříkladu Cheryl Cook, slavná floridská barmanka. V současnosti nebo spíše v nedávné minulosti však nejvíce proslavily koktejl Cosmopolitan Carrie, Charlotte, Miranda a Samantha – hrdinky již zmíněného seriálu Sex ve městě, které si jej pravidelně dávají. Konzumace tohoto koktejlu je tedy díky těmto sympatickým dámám téměř stylovou záležitostí.

„Lepší společnost“ i u vás doma – recept na Cosmopolitan

_

_

Jestliže chcete ochutnat tento skvělý, svěží a voňavý koktejl, nemusíte hned utíkat do baru či restaurace. Připravit si ho totiž můžete i doma.Příprava koktejlu Cosmopolitan je velice snadná. Potřebovat tedy budete:

  • 4 cl vodky
  • 4 cl Cointreau (pomerančový likér)
  • 4 cl brusinkového džusu
  • pár kapek citronové (nebo limetkové) šťávy

Všechny zmíněné ingredience následně vložíme do shakeru a důkladně protřepeme. Cosmopolitan podáváme v koktejlové skleničce ve tvaru písmena V (tzv. koktejlka), a to zásadně bez ledu. Skleničku ozdobíme plátkem citronu, limetky či pomeranče. Nezapomeňte také na brčko, díky kterému je konzumace Cosmopolitanu pohodlnější. Dobrou chuť!

Štítky:  
 
Názory a komentáře
Pijme s rozumem!
Top