Cosmopolitan
_

Vyrobte si doma známý „high society“ koktejl Cosmopolitan!

Jistě znáte seriál Sex ve městě či podobný seriál z prostředí „high society“. A jistě jste si také všimli, že důležitou roli v každém takovémto seriálu hrají luxusní párty, na kterých nechybí drahé jídlo a pití, včetně luxusních koktejlů. K tomu, abyste ochutnali koktejl na vysoké úrovni, však nemusíte být hrdinkou slavného seriálu. My se v dnešním článku na jeden takový podíváme. Určitě jej znáte, jedná se totiž o slavný koktejl Cosmopolitan!

Jistě znáte seriál Sex ve městě či podobný seriál z prostředí „high society“. A jistě jste si také všimli, že důležitou roli v každém takovémto seriálu hrají luxusní párty, na kterých nechybí drahé jídlo a pití, včetně luxusních koktejlů. K tomu, abyste ochutnali koktejl na vysoké úrovni, však nemusíte být hrdinkou slavného seriálu. My se v dnešním článku na jeden takový podíváme. Určitě jej znáte, jedná se totiž o slavný koktejl Cosmopolitan! Přejít na recept

Něco málo z historie Cosmopolitanu

Původ koktejlu Cosmopolitan je stejně jako třeba u Bloody Mary sporný a nejasný. Obecně je známo, že v 70. letech 20. století byl Cosmopolitan umíchán hned několika barmany nezávisle na sobě. Mnoho lidí se však přiklání k tvrzení, že hlavním průkopníkem koktejlu Cosmopolitan byl John Cain, vlastník mnoha populárních barů v San Franciscu, nebo kupříkladu Cheryl Cook, slavná floridská barmanka.

V současnosti nebo spíše v nedávné minulosti však nejvíce proslavily koktejl Cosmopolitan Carrie, Charlotte, Miranda a Samantha – hrdinky již zmíněného seriálu Sex ve městě, které si jej pravidelně dávají. Konzumace tohoto koktejlu je tedy díky těmto sympatickým dámám téměř stylovou záležitostí.

Jakou vodku a další ingredience do Cosmopolitanu?

Pokud se ptáte, jakou vodku a likér pořídit do Cosmopolitanu, pojďme si tuto otázku jednou pro vždy zodpovědět.

Jako první musíte pořídit klasickou vodku. Doporučejeme jednu z těchto tří značek, ovšem v tomto případě se fantazii meze nekladou. Nyní zmíněné tipy: Finlandia vodka 1l 40%, Russian Standard Original 1l 40% nebo Absolut Blue 1l 40%.

Další nezbytnou ingrediencí ve složení koktejlu je hořkosladký francouzský likér Cointreau 0,7l 40% s chutí pomerančů, kardamonu a muškátových oříšků.

„Lepší společnost“ i u vás doma – recept na Cosmopolitan

_
Nápoj Cosmopolitan jak má být

Jestliže chcete ochutnat tento skvělý, svěží a voňavý koktejl, nemusíte hned utíkat do baru či restaurace. Připravit si ho totiž můžete i doma.Příprava koktejlu Cosmopolitan je velice snadná. Potřebovat tedy budete:

  • 4 cl vodky
  • 4 cl Cointreau (pomerančový likér)
  • 4 cl brusinkového džusu
  • pár kapek citronové (nebo limetkové) šťávy

Všechny zmíněné ingredience následně vložíme do shakeru a důkladně protřepeme. Cosmopolitan podáváme v koktejlové skleničce ve tvaru písmena V (tzv. koktejlka), a to zásadně bez ledu. Ten nasypeme do sklenice ještě před podáváním, abychom sklenku vychladily. Led před nalitím drinku odstraníme. Skleničku ozdobíme plátkem citronu, limetky či pomeranče. Nezapomeňte také na brčko, díky kterému je konzumace Cosmopolitanu pohodlnější. Dobrou chuť!

A věděli jste že… Cosmopolitan proslavil seriál Sex ve městě, následně vznikly díky tomuto trendu také třeba parfémy evokující vůni koktejlu.
Alkoholium.cz