singapore sling featured

Singapore Sling – ananasový koktejl s ginem

Singapore Sling. Atraktivní koktejl typu „long drink“, který v létě poskytne parádní alkoholické osvěžení. Kde se tento nápoj vzal a jak si ho připravit?

Koktejl s asijským šmrncem

Město Singapore není v názvu drinku jen tak pro okrasu. Koktejl z tohoto města v jižní Asii skutečně pochází – a má poměrně dlouhou tradici. Vznikl už někdy kolem roku 1915 a patří k těm drinkům, u kterých známe konkrétního autora.

Byl jím Ngiam Tong Boon. Tento barman pracoval v podniku jménem Long Bar, který se nacházel v hotelu Raffles. Samozřejmě v Singapuru. Původní název, pod nímž zde byl koktejl podáván, zněl Ging Sling.

Zajímavé je ale především slovíčko „Sling“. Původně šlo o koktejl ze Severní Ameriky, základem je kombinace alkoholu (většinou ginu) a vody, ale i ochucujících přísad, které nápoji dodají sladší chuť.

Prvotní podoba

Jak už to s koktejly bývá, i Singapore Sling se postupem času vyvíjel a odklonil se od své původní podoby. Koneckonců každá doba má jiné nároky. Původní recept zahrnuje dva dílky ginu a jeden díl třešňové brandy, nealkoholickou složku pak tvořily tři ovocné džusy – limetkový, pomerančový a ananasový – každý obsažený stejným dílem.

Existuje i další recept, který počítá samozřejmě taky s ginem, ale přidáván je klasický nápoj Cherry Heering (dánský třešňový likér s tradicí od roku 1818) a likér Bénédictine (francouzský bylinný likér). Nakonec drink osvěží ananasový džus.

Tipy na ingredience drinku Singaporu Sling

Recept na Singapore Sling

koktejl Singapore Sling Závěrem nesmí chybět recept na současnou podobu koktejlu, jde o „oficiální“ variantu podle IBA, což je mezinárodní barmanská asociace.

Není to úplně nejjednodušší záležitost, ale výsledek stojí skutečně za to. Pokud si chcete trochu zahrát na barmany, směle do toho – pro horké letní dny je tento long drink jako dělaný.

Ingredience:

  • 3 cl ginu
  • 1,5 cl Cherry likéru (ideálně Cherry Heering)
  • 0,75 cl Cointreau
  • 0,75 cl Bénédictine
  • 1 cl Grenadine
  • 12 cl ananasového džusu
  • 1,5 cl čerstvého limetkového džusu
  • Kapka Angostury

Postup:

Všechny přísady důkladně protřepejte v šejkru naplněném kostkami ledu. Přes barmanské sítko nalijte do koktejlové sklenice (highball glass). Ozdobte ananasem a třešničkou.

Alkoholium.cz