Pina Colada
Pina Colada chutná nejlépe u moře, ale vychutnat si ji můžete i doma. Ingrediencí je i Rum Malibu.

„Home made“ Piña Colada snadno a rychle

Jemná kokosovo-ananasová chuť, příjemně intenzivní vůně rumu a především dokonale hustá pěna. Ano, to vše na nás čeká při konzumaci jednoho z nejlepších a nejpopulárnějších koktejlů – Piña Colady.

Jemná kokosovo-ananasová chuť, příjemně intenzivní vůně rumu a především dokonale hustá pěna. Ano, to vše na nás čeká při konzumaci jednoho z nejlepších a nejpopulárnějších koktejlů – Piña Colady. CocktailPřejít na recept

Pina Colada
Pina Colada chutná nejlépe u moře, ale vychutnat si ji můžete i doma.

Proč Piña Colada?

Pokud jste někdy pili koktejl Piña Colada [piňa koláda], jistě jste se minimálně pozastavili nad jeho názvem. Zní opravdu zajímavě, že? Nebudeme vás dlouho napínat. Název tohoto koktejlu pochází ze španělštiny. Kdo umí španělsky, tak ví, že piña znamená ananas. Výraz colada bychom pak v tomto smyslu mohli přeložit jako přecezený.

Kde se vůbec koktejl Piña Colada vzal?

Mohlo by se zdát, že tento koktejl vznikl tak jako mnoho dalších drinků na Kubě, opak je však pravdou. Rodiště Piña Colady je totiž v Evropě, konkrétně ve Španělsku. Ricardu Garciovi, zaměstnanci španělského hotelu, totiž při přípravě koktejlu Coco – Loco (kokosový džus, kokosový krém a rum) došly kokosy, ve kterých se tento drink podával. Ricardo bych však natolik vynalézavý, že vyměnil kokosový ořech za vydlabaný ananas a Coco-Loco dostalo ihned nový rozměr. Drink, jinak chutnající pouze po kokosech, byl obohacen také o chuť ananasu. To všechny hosty tak zaujalo, že bylo jasné, že je na světě nový koktejl – Piña Colada.

Jaký rum do Pina Colady?

Jaký rum do Piňa Colady? Toť otázka, která trápí nejednoho domácího barmana. Stejně jako třeba do Mojita, i do Piña Colady patří kvalitní bílý rum. Použít můžete některý z prémiových rumů, jako je například Legendario Aňejo Blanco 4y 0,7l 40% nebo Capitan Bucanero Blanco 0,7l.

V českých i slovenských končinách je však nejčastější variantou bílý rum Havana Club 3yo 40% 1l.

Máte chuť? Namíchejte si koktejl Piña Colada v pohodlí  domova!

_
_

Příprava tohoto koktejlu je, stejně jako u mnoho dalších podobných nápojů, velice jednoduchá a zabere vám jen minimum času. Na přípravu Piña Colady dle oficiálního receptu IBA (International Bartenders Association – Mezinárodní Barmanské Asociace) budete potřebovat:

  • 3 cl bílého rumu (koupit online)
  • 3 cl kokosového krému (nebo zahuštěného kokosového mléka)
  • 9 cl ananasového džusu
  • pár kapek sodovky
  • ledová tříšť

Veškeré ingredience kromě sodovky důkladně a svižně protřepeme v shakeru a výslednou „tekutinu“ nalijeme do skleničky (Hurricane Glass) a doplníme sodou. Pokud uděláte vše správně, dočkáte se příjemně husté pěny. Nyní nezapomeňte přidat ještě plátek ananasu na ozdobu a slámku.

Chybí vám rum k míchání koktejlů? Vyzkoušejte!


Nealkoholická Piña Colada = Virgin Colada

Pro milovníky koktejlů, kteří jsou zároveň odpůrci alkoholu je tu Virgin Colada! Piña Colada bez rumu, která se skládá pouze z kokosového krému, pomerančového a ananasového džusu. Postup při přípravě Virgin Colady je naprosto stejný jako při míchání alkoholické varianty.

A věděli jste že… 10 července každý rok je mezinárodní den koktejlu Piña Colada, obsahuje přibližně 8% alkoholu a asi 530 kalorií.
Alkoholium.cz