Aviva Wines

Recenze Aviva Wines: když je perleťové víno hlavní hvězdou večírku

Víno, sekt, pravé Šampaňské, portské nebo třeba slámové či ledové víno. Už jste je ochutnali všechny a nevíte, co dál? Dnes tu pro vás máme něco natolik originálního, že nám to dává naději zaujmout i zkušenější znalce. V následující recenzi se totiž podíváme na fascinující vína Aviva, která patří do kategorie… jaké vlastně?

Jde o tak speciální a specifickou záležitost, že ani nemá pořádně ustálený název. Snad perleťová vína? To by mohlo být to pravé. Takové označení docela pěkně vyzdvihuje vlastnost, která je pro tyto nápoje jedinečná. A v praktičtější rovině – po zadání tohoto slovního spojení lze nápoje Aviva i „konkurenční“ varianty vygooglit.

Aviva Wines

Aviva Wines

Takže, o čem to vlastně mluvíme? Zcela bez mučení je třeba přiznat, že Aviva Wines je docela těžké definovat, ale jakmile je jednou spatříte, už budete vždy vědět, o co se jedná. Tento produkt vinných nápojů s dechberoucí vizáží je v České republice k dostání už nějaký ten pátek. Nejde tedy o novinku tak žhavou, že by se z ní ještě kouřilo – přesto si troufám odhadovat, že řadu běžných i zkušenějších konzumentů zatím míjela. Přišel čas se s ní seznámit.

Vzhled až na prvním místě

Značka Aviva nabízí unikátní „perleťová“ šumivá vína. První pohled na lahev vás okamžitě ujistí, že před sebou nemáte jen obyčejný sekt. Popsat vzhled tohoto nápoje je obtížné a použít lze snad jen všemožná vzletná adjektiva. Právě v tomto okouzlujícím perleťovém „designu“ tkví těžiště těchto nápojů.

Ať už plánujete jakýkoliv večírek, můžete si být jisti, že oči přítomných skončí na jedné z lahví Aviva Wines.

Aviva Wines

Chuť a vůně

Aviva je původem španělská značka, která svá vína vyvíjí a vyrábí ve Valencii, v rodinné vinici Bodegas Torre Oria. V tomto prostředí jako zrozeném pro zrání hroznů pod vydatným jižním sluncem vytvořila značka Aviva cosi nového a jedinečného – a to z hroznů jinak docela běžných odrůd Airén a Moscatel. Výsledný perlivý nápoj má 5,5 % alkoholu, tedy mnohem méně než běžná vína. Odpovídá to spíše silnému pivu.

Aviva vína jsou tedy v podstatě lehoučkou záležitostí, to se ostatně projevuje i v chuti. Ta je spíše sladká a může připomenout limonádu nebo lehký perlivý drink na vinném základě. Skutečně nejde o nic intenzivního a totéž platí i pro vůni. Přesto je chuťový zážitek  příjemný.

Nápoje Aviva si ostatně neberou za cíl konkurovat svými charakteristikami špičkovým ročníkovým vínům ani kvalitním sektům. Jde o svébytný „vynález“, který najde skvělé uplatnění například jako dárek pro partnerku, atraktivní pití na narozeninové či jiné oslavě – a spousta lidí si jej jistě oblíbí jako lehké jiskrné pití pro jarní a letní dni. Relaxace u bazénu či na prosluněné verandě nebo terase se sklenkou tohoto nápoje může být velice milým zážitkem.

O tom, že vína značky Aviva mají co nabídnout, svědčí i rostoucí zájem zákazníků. Na českých FB stránkách značky se vrší spokojené, někdy i nadšené recenze a spousta lidí vyjadřuje údiv nad parádním vzhledem těchto vín.

Nečekejte tedy špičkové víno (z hlediska chuťových či aromatických vlastností), spíše velmi atraktivní raritu, kterou můžete potěšit své blízké – i sebe samotné. A jaké lahve Aviva nabízí?

Předem je třeba říct, že obsah všech čtyř druhů lahví je totožný. Liší se pouze svým vzhledem.

Aviva Wines - srovnání

Aviva Blue Sky 

Modré perleťové víno, které vzhledem připomene hladinu moře, na jejíchž vlnkách si hrají odlesky slunečních paprsků. Dokonale svěží vzhled, který přímo vybízí k zasnění, a jemná, mimořádně osvěžující chuť. Skvělá volba pro horké letní dny a večery. Za mě favorit s dokonale výraznou barvou.

Aviva Rosé

Růžová varianta s výraznou perletí a ovocnou chutí. Tento nápoj se bude jistě skvěle vyjímat na každé party nebo oslavě. Nízký obsah alkoholu z něj dělá pití i pro ty, kteří jinak alkoholu moc vydatně neholdují. Růžová varianta si u mě získala druhé místo.

Aviva Pink Gold 

Pomeranče nebo lesknoucí se bronz. Opravdu krásná a zvláštní barva, která podtrhuje ovocnou chuť i vůni nápoje. Za mě třetí místo a ideální pro odlesky slunce.

Aviva Gold 

Zlatá a jiskrná barva předurčuje tuto láhev pro slavnostní a výjimečné situace. Jistě bude skvělým dárkem k výročí či nějakému dosaženému úspěchu. Ale zachutná i po náročném dni nebo dobrém jídle. Nicméně lahev není tak výrazná, jako předchozí tři.

Výsledek

Nutno říct, že všechny láhve jsou, pokud jde o chuť i vůni, vlastně velmi podobné. Zvláštní barvy a vzhled mohou umocnit tu či onu vlastnost či tón, ale jinak velké rozdíly (jiné než vizuální) nehledejte. Stejná je ale taky cena, která je vždy 399 Kč. Pro někoho může být relativně vysoká, což nerozporuji. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že aby značka zachovala punc “luxusu” není možné jít s cenou na hranici běžných konzumních nápojů. Proto nakonec nastavenou cenu vlastně i chápu.

Potěší i rychlé dodání objednávky. Na stránkách Avivawines.cz můžete nakoupit i různé dárkové sety například se skleničkami nebo větší počet lahví za zvýhodněné ceny. To se může hodit, pokud vám vína Aviva zachutnají.

Koktejlové okénko

A propos! Vína Aviva se skvěle hodí i do koktejlů a míchaných drinků.

MARGARITA GOLD

Například ze zlaté verze – tedy Aviva Gold si můžete namíchat parádní margaritů (recept na originální Margaritu zde). Stačí vám:

 • 15 ml tequily
 • 10 ml triple sec sirupu nebo cointreau
 • 20 ml limetkové šťávy
 • 50 ml vína Aviva Gold
 • Led a koktejlovou skleničku
 • Sůl

COSMOPOLITAN PINK GOLD

 • 30 ml vodky
 • 10 ml triple sec sirupu
 • 10 ml limetkové šťávy
 • 10 ml rybízové šťávy
 • 100 ml  Aviva Pink Gold
 • Led

GIN ROSE TONIC

 • 50 ml ginu
 • 100 ml tonicu
 • 150 ml Aviva Rose
 • Led

Všechny ingredience stačí smíchat v šejkru a přelít do sklenice. Nejde tedy o nijak složitý barmanský výkon.

Další fikané recepty najdete přímo na oficiálních stránkách Avivawines.com (pouze v angličtině).

Galerie

Alkoholium.cz