vodka Beluga

Vodka Beluga – ušlechtilý ruský destilát pro náročné

Značka Beluga, to je záruka nejvyššího standardu a špička ve světě vodky. Kdo chce proniknout k jádru chuti tohoto průzračného nápoje, oblíbeného zejména ve slovanských zemích, a odhalit jeho dokonalost v krystalickém provedení, musí vodku Beluga někdy ochutnat.

O značce Beluga

vodka Beluga Historie nenapodobitelné chuti vodky Beluga se začala psát v roce 1900 na Sibiři. Tehdy byla založena palírna Mariinsk, která tento nápoj vyslala do světa.

Dneska je Beluga symbolem precizní – a navíc poctivé a rukodělné – práce. Beluga nepochází z žádné továrny jako konzumní lihoviny. Každé části jejího vzniku je věnována maximální pozornost. Proto je tato vodka oceňovaná po celém světě a mnohými odborníky (a jistě i laiky) je považována za nejlepší.

Jak probíhá výroba Beluga vodky?

Více než 300 kilometrů od nejbližšího většího osídlení, v hlubinách mrazivé, ale taky panensky čisté Sibiře. Právě tam se rodí vodka Beluga – a to značně náročným procesem. První přísadou je nejkvalitnější sladový alkohol. Druhou polovinu rovnice tvoří artézská voda, která prochází filtrací přes křemenný písek a stříbrný filtr.

Po destilaci následuje další filtrace. Tentokrát přes více než 10 metrů dlouhý filtr vyžívající březové uhlí. Závěrem čeká nápoj 30denní odpočinek, aby její chuť dozrála. Ačkoli je tato vodka jedinečná svou čirostí a čistotou, je zajímavé, že obsahuje i stopy některých dalších přísad. Patří mezi ně ostropestřec mariánský nebo med. I tyto – byť nepatrně zastoupené – složky činí recepturu této vodky tak unikátní.

Láhev jako umělecké dílo

Značka Beluga věnuje srovnatelnou pozornost obsahu i obalu. I samotná láhev je tak precizním dílem, že stojí za vystavení. Na designu lahví spolupracovali francouzští mistři, kteří za sebou mají zkušenosti s tvorbou lahví pro nejluxusnější koňaky.

Materiálem je špičkové optické sklo. To aby křišťálovost vodky co nejlépe vynikla. Typickým rysem je taky ikonka jesetera. Touto miniaturní kovovou soškou se chlubí každá lahev a má zdůrazňovat přírodní původ vodky a její ryzí čistotu.

I proto patří vodka Beluga mezi nejoblíbenější dárkové sady alkoholu.

Typy Beluga Vodky

Beluga Noble

Beluga noble vodka Nápoje ze série Noble patří k nejpopulárnějším vodkám značky Beluga. První „várka“ tohoto moku opustila Sibiřskou pálenici v roce 2002. Jde o stěžejní dílo pálenice. Vodka je třikrát filtrovaná a 30 dní odpočívá. Tento postup ji zbavuje lihového odéru a pachuti, který je běžný u jiných vodek, a výsledkem je dokonale jemný nápoj vhodný nejen k obyčejné konzumaci nebo do koktejlů, ale i k vychutnávání.

Zjistit cenu

Beluga Celebration

Jde o speciální a taky limitovanou edici vydanou při příležitosti 115. výročí vzniku pálenice Mariinsk. Vodka Beluga Celebration tudíž spatřila světlo světa v roce 2015. Tento nápoj v sobě spojuje dávné tradice s moderními inovacemi.

Exkluzivní je nejen samotný nápoj, ale snad ještě více lahev. Její zlatavě platinový povlak je mistrovským a poměrně značně složitým dílem s použitím ručních postupů. Tato řemeslná dokonalost okouzluje na první pohled. Vodka Celebration rozhodně není nápoj k běžnému pití, ale výstavní kousek, který se může stát klenotem sbírky každého znalce.

Zjistit cenu

Beluga Transatlantic Racing

Beluga Transatlantic Racing Velmi zajímavou sérii představuje i Beluga Transatlantic Racing. Tento nápoj, jehož lahev zdobí námořnická modř, je poctou jachtařskému týmu Ruska. Zajímavé je, že tento nápoj se procesem výroby poněkud liší od ostatních. Specialitou je v tomto případě prodloužený, 45denní, odpočinek, ale taky filtrace skrze přírodní bavlnu.

Zjistit cenu

Beluga Allure

Beluga Allure I tato série má svá specifika. Věnována je opět sportu a sportovcům. Tentokrát její srdce patří jezdectví. Beluga Allure je výjimečná tím, že odpočívá celé dva měsíce a dosahuje velmi vyzrálé a harmonické chuti.

Obrovská péče byla i tentokrát věnována lahvi. Dárkové balení obsahuje ručně šité kožené prvky. Kožená je dokonce i etiketa, kterou navíc zdobí zlaté razítko. Tato série symbolizuje luxus a bohatství, které je s „aristokratickým“ sportem, jakým je jezdectví, spojeno.

Zjistit cenu

Belluga Gold Line

Beluga Gold Line Gold Line je další limitovanou edicí značky Beluga. Tato vodka dosahuje vytříbenosti díky pětinásobné filtraci (oproti třem stupňům u jiných sérií). Každá láhev má vlastní a unikátní číselné označení a třešničkou na dortu je korková zátka ručně zatavená voskem. K otevření je přibaleno speciální kladívko se štětečkem.

Zjistit cenu

Alkoholium.cz