Whisky bar, který neexistuje / Brno

TOP 10: Nejlepší bary v Brně

Kam zajít v Brně na skvělou whisky, rum nebo míchaný drink? Které bary dokážou okouzlit atmosférou, skvělou obsluhou, stylem nebo jinými výhodami? Na to se podíváme v dnešním článku. Připravili jsme si pro vás žebříček 10 nejlepších barů v Brně. Máte se na co těšit!

1. Bar, který neexistuje

Bar, který neexistuje / Brno

Bar, který neexistuje, ve skutečnosti existuje – a to tak, že velmi. Konkrétně existuje na rohu ulic Kozí a Dvořákova, tedy o „blok“ dál od Náměstí Svobody (zde se nachází onen ikonický brněnský orloj) v centru historické části města. Jde o projekt velmi úspěšných podnikatelů Jana Vlachynského a Andreje Vališe, kteří svou vizi uvedli v život už v roce 2012. Dnes patří Bar, který neexistuje mezi vůbec nejvyhledávanější a nejlepší bary v Brně.

Pojďme si nalít čisté whisky. Bar, který neexistuje měl již v prvopočátku velmi dobře našlápnuto díky opravdu perfektně zvládnutému a silnému marketingu. Ale není to jen reklamní pozlátko. Čas a zkušenosti ukázali, že tento bar nabízí skutečně skvělé služby. Těší se vynikající pověsti, perfektnímu hodnocení, v recenzích ho chválí nejen běžní a náhodní návštěvníci, ale i zkušení odborníci. Na Googlu drží bar hodnocení 4,7 z 5 hvězd.

Zařízení je decentní, připomíná styl 20. a 30. let minulého století. Samotný vstup působí až nenápadně, vítá kruhovým vývěsním štítem, ale snadno byste jej mohli minout. Byla by to škoda. Interiér je elegantní, spíše minimalistický. To ovšem neplatí pro lahvemi doslova nadupané barové police, které tvoří jakousi přirozenou dominantu baru. Tento pohled vskutku odpovídá i značně robustní nabídce.

Výběr nápojů ovšem není jen velký, ale i originální. Skvělá je pak prezentace nápojů s velmi osobním přístupem k zákazníkům. Nejde o odosobněnou fabriku na panáky. Každý drink je skutečný zážitek se vším všudy, včetně společnosti barmana. Atmosféra je zde prostě úžasná. A když dostanete hlad, můžete i něco sníst. Třeba hamburger… ty jsou totiž vyhlášené.

2. Super Panda Circus

Super Panda Circus / Brno

Na Šilingrově náměstí, naproti hotelu Barceló, najdete bar s velmi originálním a odvážným konceptem. Nese název Super Panda Circus a jeho realizátoři jsou Jan Vlachynský a Andrej Vališ. Tedy dvojice, kterou jsme již zmínili u Baru, který neexistuje. A v našem žebříčku na ně ještě nejednou přijde řada. Může se to zdát jako protekce, ale faktem je, že tito muži jsou zodpovědní za velkou část nejlepších barů, které v Brně najdete. Jejich filozofie a koncept přístupu k zákazníkům je totiž zkrátka perfektně fungující koktejl.

Ale zpět k věci. Co je vlastně Super Panda Circus? Je to tak trochu „bizár“, trochu hra, trochu dadaismus. Asi jako něco, co zažijete, když to v baru přeženete s absintem a unese vás zelená víla. V podstatě chceme říct, že koncept baru Super Panda Circus je dost těžko uchopitelný i popsatelný, ale není to chyba, nýbrž záměr. A tento záměr nese ovoce. Například v podobě skvělých recenzí a hodnocení a obrovské úspěšnosti baru.

Zakladatelé baru se opět zaměřili na to, aby vtiskli svému lokálu (i jeho prvkům) příběh. A tento „narativní“ přístup je u Super Panda Circus akcentován ještě víc než u jiných projektů dvojice Vlachynský a Vališ. Pokud máte rádi bary s přidanou hodnotou, bary s příběhem a nevadí vám trocha excentrismu až uspořádaného chaosu – tento „nejdivnější bar“ Brna rozhodně musíte navštívit.

Těšit se můžete mimo jiné na skvělý výběr s příklonem k různým neortodoxním, okrajovým, exotickým a raritním nápojům i surovinám.

3. 4pokoje

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 4pokoje (@4pokojebrno)

Dvojice přes úspěšné bary A. Vališ a J. Vlachynský rádi experimentují. A většinou jim i dost divoké experimenty vycházejí. To lze vidět na příkladu poněkud potrhlého baru Super Panda Circus, který se propracoval na druhé místo našeho žebříčku. Ale ani podobně svérázný bar z jejich repertoáru s názvem 4pokoje úspěchem nezaostává.

4pokoje už fungují pár let a za tu dobu se koncept poněkud upravoval. Dnes si sem můžete zajít na drink, ale vyhlášená je i zdejší kuchyně. Nejde totiž pouze o bar, ale i o skvělé bistro, kde vám nabídnou snídani, oběd i večeři. Kromě toho si sem můžete skočit na svačinu, něco sladkého nebo víkendový „brunch“. Nejde přitom o žádné bufetové rychlovky – kuchyně se nese až v duchu haute cuisine a osloví i náročné gurmány. Ceny přitom nejsou rozhodně nijak přepálené, spíš se naopak drží velmi solidních standardů.

Důležitým pilířem podniku je však taky pořádání akcí. A to nejen akcí „veřejných“, ale i soukromých. Chcete stylovou rozlučku, oslavu, party? 4pokoje jsou perfektní volbou.

4. Slast

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Slast (@slast_bar)

Co je to Slast? Přece inspirativní, artový bar na Zelném trhu v Brně. Je to příjemný lounge bar, kam můžete přijít nasávat… unikátní atmosféru. A taky koktejly, samozřejmě – ty zdejší jsou na špičkové úrovni a těší se skvělému hodnocení i u náročných znalců. Nechybí ani nějaké to jídlo. Výběr není extra velký, ale rozhodně originální a odvážný. V baru však budou jako doma taky milovníci vodních dýmek.

Slast je další z mnoha projektů dua Vališ a Vlachynský. I tentokrát se jim zadařilo vytvořit cosi jedinečného, poněkud divokého a zároveň komerčně velmi úspěšného. Bar se těší skvělým recenzím a právem ho můžeme zařadit na seznam těch nejlepších v Brně.

5. Whiskey Bar, který neexistuje

Whisky bar, který neexistuje / Brno

Máte rádi whisky? Ne? Tak si zajděte do Whiskey baru, který neexistuje – mají tam totiž i spoustu jiných věcí. Především je to však velmi elegantní a příjemné místo k posezení s přáteli, popíjení a řešení důležitých otázek života, vesmíru a vůbec.

Mají zde výborné pivo. Dát si můžete třeba ALE nebo stout v britském stylu. Ostatně bar působí tak trochu dojmem „fúze“ s prvky českými, britskými, skotskými, irskými i jinými. Někdy je taková fúze spíše ukázkou neschopnosti vedení vytvořit jasný, funkční koncept. Ale tady to nehrozí. Snad jste už z názvu pochopili, kdo za podnikem stojí a není to třeba dále rozvádět…

Ve Whiskey baru, který neexistuje najdete opravdu fenomenální výběr skvělých whisky. Kromě toho si však můžete dát gin, likér, koktejl i jiné dobroty. Anebo třeba víno. A co víc – můžete se i skvěle najíst. Oslavovaný brněnský tatarák, lahodná žebírka anebo třeba ústřice či vydatné polévky. Zkrátka pro každého něco.

6. Výčep Na Stojáka – nejlepší pivní bar

Ačkoli Výčep na stojáka navazuje na prastarou tradici klasických výčepů a náleven, kam lidé chodili na pivo a klidně u toho jen postávali u podlouhlých stolů, v tomto případě jde o mladou franšízu. Koncept vznikl v roce 2012 a stal se úspěšným.

V současnosti můžete v Brně navštívit dvě „pobočky“ – na Jakubském náměstí a v ulicí Pekařská. Obě osloví perfektně zvládnutým stylem, pokud jde o zařízení, design i přístup obsluhy. Ještě důležitější jsou skvělá piva, o které se zde starají opravdu s maximální péči a profesionalitou. Jde přitom o výtvory především malých českých pivovarů a o tzv. craft beer (mini-pivovary). Kromě piva můžete i něco zakousnout. A co může být pro pravověrný a tradičnější výčep typičtější než třeba takový utopenec… ale že je!

7. Cubana

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cubana bar Brno (@cubana_brno)

Kvalitní rumy se v posledních letech dostaly do středu zájmu českých milovníků dobrého pití. Časy konzumních tuzemáků pominuli. Češi jsou dnes rumový znalci a tomu odpovídá i nárůst barů, které se na rumy specializují. V Brně patří mezi nejlepší jednoznačně bar Cubana.

Prostředí baru je mimořádně stylové, útulné, staromódní, okouzlující. Zdobené vitríny a police ukrývají myriády lákavých lahví, stěny jsou posety zajímavými fotografiemi a obrazy. Vybírat můžete z více než čtyř stovek druhů rumů! Zkrátka ráj. Bar má i venkovní zahrádku a je skvěle hodnocený.

8. ROTOR Bar

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rotor Bar Brno (@rotor_bar)

Zajímavý bar v centru Brna na ulici Dvořáková, kam můžete přijít na špičkový koktejl – anebo třeba jen na lahodnou kávu. Atmosféra je zde opravdu útulná, milá. Má něco z baru, kavárny či klidného salónku. Odpočinete si zde navzdory poloze v rušné části města.

Rotor bar má skvělé hodnocení a patří k vyhlášeným. V nabídce nechybí ani atraktivní vína nebo pestrý výběr whisky i jiných alkoholických i nealkoholických nápojů. Rozhodně skvělé místo pro příjemně strávené odpoledne či večer.

9. Element Bar & Restaurant

Bar a restaurace Element v Brně na ulici Běhounská se nese v současnosti populárním industriálním stylu. Kov, obnažená potrubí, strohost až „řízená zchátralost“. Má to zajisté cosi do sebe, pokud vás podobný sloh oslovuje. Ačkoli nejde o nic zvlášť originálního, spíš naopak, Element působí na pohled příjemně dotaženým dojmem a čiší z něj poměrně jasná vize.

Můžete se zde výborně najíst a samozřejmě i napít. Menu inklinuje k světové kuchyni nebo skloubení české klasiky s moderními vlivy. Dát si tak můžete třeba starý dobrý bůček, ale s fermentovanou sójovou omáčkou se zázvorem, jelení s topinamburovými chipsy a podobné záležitosti. Jídlo je ovšem skvělé, to se musí nechat. Šéfkuchař experimenty rozhodně nestřílí od boku. Na přinejmenším stejné úrovni jsou i zdejší koktejly. A tak se dá říct, že tento bar rozhodně stojí za to v Brně navštívit.

10. Lokál U Caipla – pivní bar

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Restaurace Lokál (@lokalcz)

Lokál U Caipla je klasická, staromilská česká putyka, která si na nic nehraje. Oproti některým jiným je ovšem perfektně čistá, nabízí vynikající jídlo i pivo a další pití. Lokál je ostatně osvědčený franšízový koncept. Další „pobočky“ můžete navštívit i v jiných českých městech.

Dát si můžete samozřejmě především pivo. Jídelní lístek pak zahrnuje především českou klasiku. Ta se ovšem pohybuje vysoko nad úrovní vývařoven či jídelen. I když jde často o zdánlivě banální jídla jako telecí na paprice s kolínky – výsledek je skvělý. Lokál je prostě perfektní místo, kam se dá zajít na oběd a na jedno pivo nebo večer víc piv a pár panáků.

Alkoholium.cz