Ubytování přímo ve vinařství

10 tipů na nejkrásnější ubytování přímo ve vinařství nebo vinném sklípku

Ubytování přímo ve vinařství Potřebujete trochu zpomalit nebo rovnou „vypnout“. Odpočinout si, nabrat síly, užít si třeba i trochu romantiky nebo rekreačního sportování? Předpokládejme, že ano. A jakpak lépe zregenerovat svou duši i tělo ošlehané stresem a shonem než u vína? Jenže sklenka doma po večeři je sice fajn, ale jako komplexní občerstvovací kúra zřejmě nepostačí. Nejlepší bude, když vyrazíte za vínem přímo tam, kde roste a vzniká. Nemusíte přitom ani do zahraničí.

Českých vinných sklípků a vinařství, která nabízejí parádní ubytování nejen se skvělým vínem, ale i komfortem a péčí v každém ohledu, je víc než dost. Možná až moc – a vybírání z mnoha možností bývá často jen další nápor na nervy. Rozhodli jsme se proto, že vám trochu ulevíme. Sestavili jsme pro vás žebříček deseti nejlepších dovolených a ubytování ve vinařství či vinných sklípcích. V žebříčku najdete větší i menší hotýlky či penziony. Dali jsme si však záležet, aby byly vždy perfektní a nabízely něco extra. Věříme, že si vyberou i nároční milovníci vína a luxusní dovolené.

Nejlepší ubytování přímo ve vinném sklípku či vinařství v ČR podle nás

1. Vinařství U Kapličky, Zaječí

? Adresa: Vinařská 484, 691 05 Zaječí

Zaječí je malebná vinařská víska. Nachází se poblíž Pálavy a vodních nádrží Nové Mlýny a spadá do Velkopavlovické vinařské podoblasti. V této romantické, poklidné a ušlechtilé vinařské krajině se nachází vinařství U Kapličky. Jeho součástí je opravdu nádherný hotel.

Architektura exteriéru je laděna do tradičního stylu „dědinské“ výstavby. Ještě úchvatnější je moderně realizovaný, dokonale elegantní interiér. Nádherná restaurace, bar a vinárna, rozlehlé prostory vinného sklípku, skvěle zařízené pokoje a také venkovní bazén s výhledem na vinice. Pokud jde o styl a eleganci, vnitřní prostory hotelu a vinařství představují opravdový top.

Najdete zde taky velmi rozsáhlou posilovnu, zapůjčit si můžete i kola pro výlety do okolí. A že je kam vyrazit, o tom nepochybujte. Je zde i dětské hřiště a možnosti dalšího vyžití a zábavy. To dělá z ubytování U Kapličky skvělou destinaci pro romantickou, relaxační, sportovní i rodinnou dovolenou. Záleží jen na vás, kterou možnost preferujete.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 519 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

2. Penzion U JOSÍFKA, Pavlov (vinařství Paulus)

? Adresa: Na Navsi 55, Pavlov, 692 01

Okouzlující penzion U Josífka se nachází ve věhlasné pálavské vinařské obci Pavlov. Okolí tvoří nádherná příroda, jíž dominují především lány vinic, ale i úchvatné lesy a kopce. Přímo ze zahrady či terasy penzionu si můžete užívat pohled na dominantu širokých dálav. Totiž kopec Děvín se zříceninou hradu Děvičky. Ubytování však skýtá pohled například i na krásný kostel sv. Barbory.

Penzion náleží k vinařství a vinnému sklípku. Svým rázem láká především k relaxační a klidné dovolené. Vnitřní prostory a pokoje jsou velmi pěkně zařízené. Moderní a přitom stylové, čisté. Ubytování je řešeno formou plně vybavených apartmánů. K dispozici tak budete mít i kuchyň a koupelnu. V parném létě jistě oceníte i klimatizaci. Velmi příjemný penzion a cílová stanice pro sluncem a vínem zalitou dovolenou.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 58 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

3. Hotel Vinice Hnanice

? Adresa: Hnanice 132, areál Devět mlýnů, 669 02 Hnanice

Hotel Vinice se nachází v obci Hnanice, přímo u národního parku Podyjí. Jde o vynikající lokalitu pro milovníky přírody a turistiky. Z tohoto místa můžete NP Podyjí projít křížem krážem. Ale samozřejmě taky nemusíte. Třeba se raději oddáte vinařským požitkům a prostému lenošení. V hotelu Vinice se vám dostane víc než dost pohodlí a prostoru pro kratochvíle nejrůznějšího druhu.

Samotný hotel určitě nepřehlédnete. Přivítá vás velmi originální, odvážnou a stylovou „kamennou“ architekturou. Kromě velmi komfortních a skvěle zařízených pokojů zde najdete třeba prosluněnou terasu, venkovní i krytý bazén anebo vinotéku. Hotel má na Booking.com špičkové hodnocení 9,1 bodů. Hosté oceňují především samotnou lokalitu, zařízení a čistotu, služby personálu a komfort.

V hotelu si můžete objednat řízené degustace v prostorách vinařství Vinice Hnanice.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 1 078 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 59 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

4. Penzion a Restaurace Vinařství Přítluky

? Adresa: Horní 114, Přítluky, 69104, Česká republika

Velmi útulný a příjemný penzion „Vinařství Přítluky“ najdete vcelku nepřekvapivě v obci Přítluky. Ta leží mezi Lednicko-Valtickou oblasti a Pálavou, blízko vodních nádrží Nové Mlýny. V blízkém okolí je tedy víc než dost zajímavých míst. Především pokud jde o krásnou přírodu, ale i historické památky. Penzion vám s případnou organizací výletů rád vypomůže.

V areálu najdete komfortní ubytování v moderně zařízených pokojích. Je zde taky vinný šenk a vinotéka. Děti mají k dispozici pěkné hřiště. Toto místo je skvělou volbou pro dovolenou plnou vína, zajímavých výletů i odpočinku.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (velmi dobré) od více jak 194 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,1 z 10 (velmi dobré) od více jak 259 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

5. Hotel Lahofer, Znojmo (vinařství Lahofer)

? Adresa: Veselá 13, Znojmo, 66902, Česká republika

Hotel Lahofer se nachází přímo v historické části Znojma – a to v citlivě a stylově zrekonstruovaném domě, který zažil již více než osm set let dějin. Co je ještě úchvatnější? Výhled, který se z hotýlku a jeho blízkosti naskýtá. Jako na dlani budete mít nádherné dyjské údolí i samotný znojemský hrad, chrám sv. Mikuláše a další památky. Poloha hotelu je ideální pro poznání staré části města i pro výlety do přírody v národním parku Podyjí. Hotel je čistě a elegantně zařízen. Pokoje jsou velmi dobře vybavené. Pokud toužíte po příjemné dovolené plné vína na Znojemsku, jde o skvělou volbu.

V hotelu můžete ochutnat domácí produkci vína vinařství Lahofer. Nachází se tu dva vinné slepy – velký a malý. Řízené degustace podle početu osob.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 364 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 242 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

6. Apartmány Vinařství Václav, Hustopeče

? Adresa: Na Hradbách 78, Hustopeče, 693 01, Česká republika

Hustopeče patří mezi významné vinařské obce Velkopavlovické podoblasti. Je to odsud kousek k nádržím Nové Mlýny, samotné město skrývá velmi pěkné historické centrum s dominantou v podobě radniční budovy. V blízkosti se nachází i populární rozhledna v mandloňovém sadu. Rozhodně taky stojí za vidění.

Pokud zatoužíte toto místo navštívit, ať už kvůli vínu nebo okolí, hlavu můžete složit v jednom z apartmánů vinařství Václav. Čeká vás velmi čisté, moderní, vkusné prostředí. Výborné vybavení vlastní kuchyně a koupelna. Součástí vybavení je taky příjemná terasa, gril a samozřejmě nechybí ani vinný sklep.

Vinařství Václav je malé vinařství z Hustopečí s vlastními vinicemi v obci Kurdějov. Ve sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích můžete navštívit nově zrekonstruovaný sklep tohoto vinařství. Ale to vám jistě rádi nabídnou v ubytování stejně jako tipy na další výlety.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 129 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 95 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

7. Vinařství Nosreti, Zaječí

? Adresa: Vinařská 479, 691 05 Zaječí

Nosretti

Velmi zajímavé možnosti ubytování nabízí Vinařství Nosreti v obci Zaječí, kterou jsme v našem žebříčku již krátce představili. Vybrat si zde můžete hned z několika variant ubytování. K dispozici jsou opravdu parádní, stylové bungalovy. Užijete si dokonalé soukromí a překrásný výhled na pálavské vrchy. Další možností je příjemná „Moravská chalupa“ s pěti pokoji a velkou kuchyní, ideální pro větší skupiny. Využít můžete i pokoje v penzionu anebo mini kemp pro stany a obytné vozy.

Vinařství je obklopeno vlastními vinicemi.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (skvělé) od více jak 247 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

8. Vinařství Obelisk

? Adresa: Celňák 1212, Valtice, 691 42, Česká republika

Vinařství Obelisk leží u historické obce Valtice mezi Břeclaví a Mikulovem. Valtice nabízejí množství památek v čele se slavným zámkem. Krásné je i okolí, které láká k výletům. Ubytování ve vinařství Obelisk je umístěno ve velmi moderní budově. Líbit se jistě bude fanouškům minimalismu. Toto stylově (a samozřejmě i hygienicky) čisté ubytování se může zalíbit párům i jednotlivcům. Vábí k dovolené spojené s výlety a samozřejmě ochutnáváním zdejšího vína.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 92 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 152 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

9. Apartmány & Vinařství Káňa, Přítluky

? Adresa: Horní e.č. 31, Přítluky, 691 04, Česká republika

Vinařství Káňa v obci Přítluky nabízí možnost ubytování v parádních apartmánech. K dispozici je hostům prostor se zahradou a bazénem a pochopitelně je zde i vinný sklep naplněný lahodnými víny. Součástí je i velmi příjemná hospůdka, gril i další vybavení. Skvělá volba pro romantickou nebo jen relaxační dovolenou plnou kvalitního vína.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 5 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 22 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 47 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

10. Penzion a vinařství U Vrbů, Hustopeče

? Adresa: Herbenova 471/1, Hustopeče, 69301, Česká republika

Na závěr žebříčku ještě jednou zavítáme do Hustopečí. Konkrétně do penzionu náležícímu k vinařství U Vrbů. Ten leží blízko středu obce a kromě příjemně zařízených pokojů nabízí i rozlehlý vinný sklípek. Krom toho je hostům k dispozici i soukromá zahrada a terasa s posezením. Zcela jistě vám zde – i díky poloze blízko restaurací a obchodů – nebude nic důležitého chybět a užijete si příjemnou, klidnou a možná vínem opojenou dovolenou.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 75 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 380 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

Pár doušků o českém vinařství

Na našem webu najdete zajímavých informací o víně a všem, co s ním souvisí, víc než dost. Ale říká se, že opakování je matka moudrosti, a proto si kratší vykládání nemůžeme odpustit.

Vinařství má na našem území velmi dlouhou historii. Nejlépe se už v dávné minulosti osvědčilo území jižní Moravy. Zejména okolo toků řek Dyje a Moravy. Ale velmi příznivé podmínky nabízí i oblast severního toku Vltavy a povodí Labe – zejména kolem Mělníka a Litoměřic.

ČR má tedy dvě vinařské oblasti. Moravu a Čechy. Moravská má cca 17 tisíc hektarů vinic a 19 tisíc pěstitelů. Dělí se dále na čtyři podoblasti a 308 vinařských obcí. Oblast Čech je zcela nápadně menší. Má jen cca 645 ha vinic, 206 pěstitelů, dvě podoblasti a 75 vinařských obcí.

Kterým vínům se u nás daří?

Na Moravě se pěstují především bílá vína, která získávají kořenitý charakter s příjemným aroma a výraznou kyselinkou. Červená vína jsou zemitá a výrazně z nich vystupují ovocné tóny. Vína z Čech jsou známá velmi příjemnými vůněmi. Oproti moravským bývají však poněkud kyselejší.

A jaké odrůdy se u nás pěstují nejvíce? Každá oblast i podoblasti, ba i obce, mají vlastní skladbu a preferují určité odrůdy, kterým se v dané lokalitě daří nejlépe. Obecně se však v ČR nejvíce pěstuje Veltlínské zelené, kterému se skvěle daří právě na Moravě. Na dalších místech je Müller Thurgau, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský. Pak přicházejí první červené odrůdy – Svatovavřinecké a Frankovka. Všechny tyto odrůdy jsou pěstovány na více než 1000 ha. Další místa by obsadilo Chardonnay, Sauvignon, Rulandské šedé, bílé a modré nebo Tramín červený.

Jmenované odrůdy se dlouhodobě drží v čele žebříčku, ačkoli konkrétní osázená plocha a podíl na celkové produkci se mění. Za nimi však následuje ještě velmi dlouhý výčet desítek dalších odrůd, kterým se u nás vinaři věnují.

Jen tak pro zajímavost, nejokrajovější odrůdy jsou např. Rulenka, Svojsen, Tristar, Cabernet Dorsa, Cerason, Nativa, Olšava či Vitra. V roce 2020 neměla žádná z těchto odrůd pro sebe ani celý hektar půdy. Pokud dáte rádi šanci upozaďovaným minoritám, objednejte si na vinařské dovolené sklenku (či lahev) vína z některé z těchto odrůd. Ale teď už hurá objednat nějaké to ubytování přímo ve vinném sklípku nebo ve vyhlášeném vinařství.

Alkoholium.cz