10 tipů na nejkrásnější ubytování přímo ve vinařství nebo vinném sklípku

0 Sdílení

Ubytování přímo ve vinařství Potřebujete trochu zpomalit nebo rovnou „vypnout“. Odpočinout si, nabrat síly, užít si třeba i trochu romantiky nebo rekreačního sportování? Předpokládejme, že ano. A jakpak lépe zregenerovat svou duši i tělo ošlehané stresem a shonem než u vína? Jenže sklenka doma po večeři je sice fajn, ale jako komplexní občerstvovací kúra zřejmě nepostačí. Nejlepší bude, když vyrazíte za vínem přímo tam, kde roste a vzniká. Nemusíte přitom ani do zahraničí.

Českých vinných sklípků a vinařství, která nabízejí parádní ubytování nejen se skvělým vínem, ale i komfortem a péčí v každém ohledu, je víc než dost. Možná až moc – a vybírání z mnoha možností bývá často jen další nápor na nervy. Rozhodli jsme se proto, že vám trochu ulevíme. Sestavili jsme pro vás žebříček deseti nejlepších dovolených a ubytování ve vinařství či vinných sklípcích. V žebříčku najdete větší i menší hotýlky či penziony. Dali jsme si však záležet, aby byly vždy perfektní a nabízely něco extra. Věříme, že si vyberou i nároční milovníci vína a luxusní dovolené.

Nejlepší ubytování přímo ve vinném sklípku či vinařství v ČR podle nás

1. Vinařství U Kapličky, Zaječí

📌 Adresa: Vinařská 484, 691 05 Zaječí

Zaječí je malebná vinařská víska. Nachází se poblíž Pálavy a vodních nádrží Nové Mlýny a spadá do Velkopavlovické vinařské podoblasti. V této romantické, poklidné a ušlechtilé vinařské krajině se nachází vinařství U Kapličky. Jeho součástí je opravdu nádherný hotel.

Architektura exteriéru je laděna do tradičního stylu „dědinské“ výstavby. Ještě úchvatnější je moderně realizovaný, dokonale elegantní interiér. Nádherná restaurace, bar a vinárna, rozlehlé prostory vinného sklípku, skvěle zařízené pokoje a také venkovní bazén s výhledem na vinice. Pokud jde o styl a eleganci, vnitřní prostory hotelu a vinařství představují opravdový top.

Najdete zde taky velmi rozsáhlou posilovnu, zapůjčit si můžete i kola pro výlety do okolí. A že je kam vyrazit, o tom nepochybujte. Je zde i dětské hřiště a možnosti dalšího vyžití a zábavy. To dělá z ubytování U Kapličky skvělou destinaci pro romantickou, relaxační, sportovní i rodinnou dovolenou. Záleží jen na vás, kterou možnost preferujete.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 519 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

2. Penzion U JOSÍFKA, Pavlov (vinařství Paulus)

📌 Adresa: Na Navsi 55, Pavlov, 692 01

Okouzlující penzion U Josífka se nachází ve věhlasné pálavské vinařské obci Pavlov. Okolí tvoří nádherná příroda, jíž dominují především lány vinic, ale i úchvatné lesy a kopce. Přímo ze zahrady či terasy penzionu si můžete užívat pohled na dominantu širokých dálav. Totiž kopec Děvín se zříceninou hradu Děvičky. Ubytování však skýtá pohled například i na krásný kostel sv. Barbory.

Penzion náleží k vinařství a vinnému sklípku. Svým rázem láká především k relaxační a klidné dovolené. Vnitřní prostory a pokoje jsou velmi pěkně zařízené. Moderní a přitom stylové, čisté. Ubytování je řešeno formou plně vybavených apartmánů. K dispozici tak budete mít i kuchyň a koupelnu. V parném létě jistě oceníte i klimatizaci. Velmi příjemný penzion a cílová stanice pro sluncem a vínem zalitou dovolenou.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 58 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

3. Hotel Vinice Hnanice

📌 Adresa: Hnanice 132, areál Devět mlýnů, 669 02 Hnanice

Hotel Vinice se nachází v obci Hnanice, přímo u národního parku Podyjí. Jde o vynikající lokalitu pro milovníky přírody a turistiky. Z tohoto místa můžete NP Podyjí projít křížem krážem. Ale samozřejmě taky nemusíte. Třeba se raději oddáte vinařským požitkům a prostému lenošení. V hotelu Vinice se vám dostane víc než dost pohodlí a prostoru pro kratochvíle nejrůznějšího druhu.

Samotný hotel určitě nepřehlédnete. Přivítá vás velmi originální, odvážnou a stylovou „kamennou“ architekturou. Kromě velmi komfortních a skvěle zařízených pokojů zde najdete třeba prosluněnou terasu, venkovní i krytý bazén anebo vinotéku. Hotel má na Booking.com špičkové hodnocení 9,1 bodů. Hosté oceňují především samotnou lokalitu, zařízení a čistotu, služby personálu a komfort.

V hotelu si můžete objednat řízené degustace v prostorách vinařství Vinice Hnanice.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (skvělé) od více jak 1 078 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 59 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

4. Penzion a Restaurace Vinařství Přítluky

📌 Adresa: Horní 114, Přítluky, 69104, Česká republika

Velmi útulný a příjemný penzion „Vinařství Přítluky“ najdete vcelku nepřekvapivě v obci Přítluky. Ta leží mezi Lednicko-Valtickou oblasti a Pálavou, blízko vodních nádrží Nové Mlýny. V blízkém okolí je tedy víc než dost zajímavých míst. Především pokud jde o krásnou přírodu, ale i historické památky. Penzion vám s případnou organizací výletů rád vypomůže.

V areálu najdete komfortní ubytování v moderně zařízených pokojích. Je zde taky vinný šenk a vinotéka. Děti mají k dispozici pěkné hřiště. Toto místo je skvělou volbou pro dovolenou plnou vína, zajímavých výletů i odpočinku.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,4 z 5 (velmi dobré) od více jak 194 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 8,1 z 10 (velmi dobré) od více jak 259 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

5. Hotel Lahofer, Znojmo (vinařství Lahofer)

📌 Adresa: Veselá 13, Znojmo, 66902, Česká republika

Hotel Lahofer se nachází přímo v historické části Znojma – a to v citlivě a stylově zrekonstruovaném domě, který zažil již více než osm set let dějin. Co je ještě úchvatnější? Výhled, který se z hotýlku a jeho blízkosti naskýtá. Jako na dlani budete mít nádherné dyjské údolí i samotný znojemský hrad, chrám sv. Mikuláše a další památky. Poloha hotelu je ideální pro poznání staré části města i pro výlety do přírody v národním parku Podyjí. Hotel je čistě a elegantně zařízen. Pokoje jsou velmi dobře vybavené. Pokud toužíte po příjemné dovolené plné vína na Znojemsku, jde o skvělou volbu.

V hotelu můžete ochutnat domácí produkci vína vinařství Lahofer. Nachází se tu dva vinné slepy – velký a malý. Řízené degustace podle početu osob.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 364 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 242 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

6. Apartmány Vinařství Václav, Hustopeče

📌 Adresa: Na Hradbách 78, Hustopeče, 693 01, Česká republika

Hustopeče patří mezi významné vinařské obce Velkopavlovické podoblasti. Je to odsud kousek k nádržím Nové Mlýny, samotné město skrývá velmi pěkné historické centrum s dominantou v podobě radniční budovy. V blízkosti se nachází i populární rozhledna v mandloňovém sadu. Rozhodně taky stojí za vidění.

Pokud zatoužíte toto místo navštívit, ať už kvůli vínu nebo okolí, hlavu můžete složit v jednom z apartmánů vinařství Václav. Čeká vás velmi čisté, moderní, vkusné prostředí. Výborné vybavení vlastní kuchyně a koupelna. Součástí vybavení je taky příjemná terasa, gril a samozřejmě nechybí ani vinný sklep.

Vinařství Václav je malé vinařství z Hustopečí s vlastními vinicemi v obci Kurdějov. Ve sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích můžete navštívit nově zrekonstruovaný sklep tohoto vinařství. Ale to vám jistě rádi nabídnou v ubytování stejně jako tipy na další výlety.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,7 z 5 (fantastické) od více jak 129 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 95 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

7. Vinařství Nosreti, Zaječí

📌 Adresa: Vinařská 479, 691 05 Zaječí

Velmi zajímavé možnosti ubytování nabízí Vinařství Nosreti v obci Zaječí, kterou jsme v našem žebříčku již krátce představili. Vybrat si zde můžete hned z několika variant ubytování. K dispozici jsou opravdu parádní, stylové bungalovy. Užijete si dokonalé soukromí a překrásný výhled na pálavské vrchy. Další možností je příjemná „Moravská chalupa“ s pěti pokoji a velkou kuchyní, ideální pro větší skupiny. Využít můžete i pokoje v penzionu anebo mini kemp pro stany a obytné vozy.

Vinařství je obklopeno vlastními vinicemi.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,3 z 5 (skvělé) od více jak 247 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

8. Vinařství Obelisk

📌 Adresa: Celňák 1212, Valtice, 691 42, Česká republika

Vinařství Obelisk leží u historické obce Valtice mezi Břeclaví a Mikulovem. Valtice nabízejí množství památek v čele se slavným zámkem. Krásné je i okolí, které láká k výletům. Ubytování ve vinařství Obelisk je umístěno ve velmi moderní budově. Líbit se jistě bude fanouškům minimalismu. Toto stylově (a samozřejmě i hygienicky) čisté ubytování se může zalíbit párům i jednotlivcům. Vábí k dovolené spojené s výlety a samozřejmě ochutnáváním zdejšího vína.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 92 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 152 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

9. Apartmány & Vinařství Káňa, Přítluky

📌 Adresa: Horní e.č. 31, Přítluky, 691 04, Česká republika

Vinařství Káňa v obci Přítluky nabízí možnost ubytování v parádních apartmánech. K dispozici je hostům prostor se zahradou a bazénem a pochopitelně je zde i vinný sklep naplněný lahodnými víny. Součástí je i velmi příjemná hospůdka, gril i další vybavení. Skvělá volba pro romantickou nebo jen relaxační dovolenou plnou kvalitního vína.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 5 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 22 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,6 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 47 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

10. Penzion a vinařství U Vrbů, Hustopeče

📌 Adresa: Herbenova 471/1, Hustopeče, 69301, Česká republika

Na závěr žebříčku ještě jednou zavítáme do Hustopečí. Konkrétně do penzionu náležícímu k vinařství U Vrbů. Ten leží blízko středu obce a kromě příjemně zařízených pokojů nabízí i rozlehlý vinný sklípek. Krom toho je hostům k dispozici i soukromá zahrada a terasa s posezením. Zcela jistě vám zde – i díky poloze blízko restaurací a obchodů – nebude nic důležitého chybět a užijete si příjemnou, klidnou a možná vínem opojenou dovolenou.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Google – 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 75 návštěvníků
 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 380 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

Pár doušků o českém vinařství

Na našem webu najdete zajímavých informací o víně a všem, co s ním souvisí, víc než dost. Ale říká se, že opakování je matka moudrosti, a proto si kratší vykládání nemůžeme odpustit.

Vinařství má na našem území velmi dlouhou historii. Nejlépe se už v dávné minulosti osvědčilo území jižní Moravy. Zejména okolo toků řek Dyje a Moravy. Ale velmi příznivé podmínky nabízí i oblast severního toku Vltavy a povodí Labe – zejména kolem Mělníka a Litoměřic.

ČR má tedy dvě vinařské oblasti. Moravu a Čechy. Moravská má cca 17 tisíc hektarů vinic a 19 tisíc pěstitelů. Dělí se dále na čtyři podoblasti a 308 vinařských obcí. Oblast Čech je zcela nápadně menší. Má jen cca 645 ha vinic, 206 pěstitelů, dvě podoblasti a 75 vinařských obcí.

Kterým vínům se u nás daří?

Na Moravě se pěstují především bílá vína, která získávají kořenitý charakter s příjemným aroma a výraznou kyselinkou. Červená vína jsou zemitá a výrazně z nich vystupují ovocné tóny. Vína z Čech jsou známá velmi příjemnými vůněmi. Oproti moravským bývají však poněkud kyselejší.

A jaké odrůdy se u nás pěstují nejvíce? Každá oblast i podoblasti, ba i obce, mají vlastní skladbu a preferují určité odrůdy, kterým se v dané lokalitě daří nejlépe. Obecně se však v ČR nejvíce pěstuje Veltlínské zelené, kterému se skvěle daří právě na Moravě. Na dalších místech je Müller Thurgau, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský. Pak přicházejí první červené odrůdy – Svatovavřinecké a Frankovka. Všechny tyto odrůdy jsou pěstovány na více než 1000 ha. Další místa by obsadilo Chardonnay, Sauvignon, Rulandské šedé, bílé a modré nebo Tramín červený.

Jmenované odrůdy se dlouhodobě drží v čele žebříčku, ačkoli konkrétní osázená plocha a podíl na celkové produkci se mění. Za nimi však následuje ještě velmi dlouhý výčet desítek dalších odrůd, kterým se u nás vinaři věnují.

Jen tak pro zajímavost, nejokrajovější odrůdy jsou např. Rulenka, Svojsen, Tristar, Cabernet Dorsa, Cerason, Nativa, Olšava či Vitra. V roce 2020 neměla žádná z těchto odrůd pro sebe ani celý hektar půdy. Pokud dáte rádi šanci upozaďovaným minoritám, objednejte si na vinařské dovolené sklenku (či lahev) vína z některé z těchto odrůd. Ale teď už hurá objednat nějaké to ubytování přímo ve vinném sklípku nebo ve vyhlášeném vinařství.

Adventní kalendáře s alkoholem již v prodeji. Vybrali jsme nejlepší z nich.Přečíst článek
+