Sirupy Monin

Sirupy Monin – nezbytná ingredience do řady receptů na míchané koktejly

Značka Monin je ve světě alkoholu a barmanství takřka legendární pojem. Tento tradiční francouzský výrobce přispěl světu míchaných nápojů a koktejlů velmi výraznou měrou. Už proto si zajisté zaslouží naši pozornost a možná i obdiv. Dnešní článek proto plně věnujeme právě značce Monin – její historii, současnosti a především vynikajícím sirupům.

Sirupy Monin

Víc než sto let tradice Monin

Značka Monin začala svou pouť ve Francii už před více než sto lety. Konkrétně v roce 1912, kdy ji založil Geoge Monin v Bourges. George se zprvu věnoval prodeji vín, jak se na Francouze sluší. Brzy však svou činnost rozšířil na další aktivity. Z jeho invence a lásce ke kvalitě a špičkovému alkoholu vznikly ikonické sirupy Monin. V jeho šlépějích pokračoval i jeho syn Paul a později vnuk Olivier. Ten je dnes tváří značky, kterou tak můžeme směle považovat za ryzí rodinnou firmu.

Podle některých čísel bychom přitom mohli získat opačný dojem. Monin má svou distribuční síť ve více než 150 zemích světa. Vlastní 6 výrobních závodů v Evropě, USA i Asii. Zaměstnává skoro 800 lidí. Každý den tato společnost vyprodukuje na 8 milionů lahví a jiných výrobků a ročně prodá přes 100 milionů lahví.

Nejen sirupy

Monin Triple Sec Liqueur V současnosti značka vyrábí na 150 příchutí svých nápojů. Patří mezi ně nejen pověstné sirupy. Monin vyrábí i skvělé likéry. U nás patří k nejoblíbenějším například Monin Triple Sec Liqueur (na Alkohol.cz za cca 399 Kč). Jde o likér z pomerančové kůry na způsob nápoje Curacao s 38 % alkoholu. Tedy žádná šťávička. Láhev dnes stojí kolem 400 Kč.

Dalším skvělým likérem je Cassis De Dijon Liqueur (na Alkohol.cz za cca 329 Kč). Lahůdka z černého rybízu s temně rubínovou barvou a mimořádně intenzivní chutí. Tento „rybízák“ nejvyšší ligy má 16 % alkoholu a zajisté dokáže svým charakterem oslovit.

Atraktivním kouskem je i například Curacao Blue Liqueur (na Alkohol.cz za 329 Kč). Opět jde o likér, v němž hrají hlavní roli pomeranče, jak ostatně napovídá název Curacao. Tentokrát má však 20 % alkoholu a na první pohled upoutá sytě modrou barvou.

Ve výčtu lahodných likérů bychom mohli pokračovat dlouho. Je jich opravdu hodně. Zmiňme proto jen některé oblíbené příchutě. Mezi lahvemi Monin najdete např. likéry broskvové, ostružinové, z liči, bezové, malinové, kokosové, hruškové, jablečné, mandarinkové, ale třeba taky mandlové, kávové, čokoládové, vanilkové, mentolové, ba i čajové a další.

Poněkud méně známé jsou další výrobky této značky. Patří sem například hotové smoothie koktejly, ovocná pyré a frappé. Ty jsou obvykle prodávané ve stylových pixlách a tyto výrobky jsou často k dostání i u nás na nejrůznějších e-shopech.

Prémiová kvalita

Sirupy a likéry Monin si získali po celém světě oblibu díky skvělé chuti, ale i důrazu na kvalitu zpracování, která se ve vlastnostech nápojů odráží. Značka využívá prvotřídní suroviny a řemeslně precizní postupy zpracování. Zaměřuje se především na náročnější a profesionální zákazníky, barmany a podobně. Její sirupy ani likéry tedy nepatří k nejlevnějším, za to jistě k nejlepším.

Sirupy Monin se vyrábějí z přírodních surovin a výtažků. Neobsahují chemické konzervanty ani jiné zbytečné přidané látky. Díky vysoké kvalitě výrobků je společnost Monin přidruženým členem Mezinárodní barmanské asociace (IBA).

Kde koupit Monin?

Sirupy a likéry Monin zajisté najdete v různých dobře zásobených, specializovaných obchodech s alkoholem. Omezený sortiment se může příležitostně objevit i v super a hypermarketech. Nejjistější však bude objednávka skrze kvalitní e-shop.

Vynikající výběr produktů této značky nabízí například Alza.cz. Ještě větší paletu sirupů i likérů pak najdete na Alkohol.cz. Ceny sirupů se nejčastěji pohybují v rozmezí 2 až 3 stovek korun. U likérů začíná cena většinou nad hranicí 300 Kč.

Druhy nejznámějších sirupů Monin

Určitě stojí za to představit si i konkrétní sirupy z produkce značky Monin. Samozřejmě je zde nemůžeme vyjmenovat všechny… omezíme se na výběr nejoblíbenějších druhů:

Monin karamel

Karamel třeba právě v pohodlné podobě coby sirup je skvělou přísadou nejen do mnoha koktejlů, ale i dezertů, pohárů, kávových nápojů a dalších dobrot. Karamelový sirup Monin patří ke stálicím a nejoblíbenějším produktům této značky. Nabízí dokonale autentickou chuť a cena je přitom stále příznivá. Kolem 270 Kč za litrovou lahev.

> Koupit na Alza.cz

Monin vanilka

Podobná využití jako předchozí varianta najde i sirup Monin s vanilkovou příchutí. Jemná a přitom intenzivní chuť a samozřejmě aroma.

> Koupit na Alza.cz

Monin lískový oříšek

Sirup „Amaretto“ od značky Monin je další úchvatnou záležitostí. Nejlépe najde uplatnění v kávových koktejlech, mléčných nápojích, zmrzlinách i jiných zákuscích a dezertech, ale i v míchaných alkoholických drincích.

> Koupit na Alza.cz

Monin Grenadine

Sirup Grenadine od značky Monin je vyroben z výtažků z granátových jablek. Pro využití této grenadiny najdete bezpočet receptů. Uplatní se v mnoha alkoholických koktejlech (např. HurricaneTequila Sunrise či nealkoholickém drinku Shirley Temple), ale použít lze i v ovocných nápojích (smoothie), k ochucení káv a dalším účelům.

> Koupit na Alkohol.cz

Monin Curacao Blue

Monin nabízí atraktivní modré Curacao jako likér i jako nealkoholický sirup. Curacao představuje naprostou klasiku pro použití v mnoha míchaných alkoholických drincích. Dodá jim nejen exotické aroma a chuť citrusové kůry, ale i krásnou barvu.

> Koupit na Alkohol.cz

Monin cukrová třtina

Sirup vyrobený z karibské cukrové třtiny. Prvotřídní kvalita. Použít ho můžete do nejrůznějších míchaných drinků. Včetně například mojita.

Za zmínku stojí i sirupy jako Mojito (máta a limetka) přímo pro přípravu vynikajícího koktejlu stejného názvu. Pořídit si můžete i velmi specifické příchutě, jako je třeba perník, fialka či dokonce Gomme – tedy arabská guma a pomerančová kůra – mandlový sirup monin zase budete potřebovat pro přípravu koktejlu Mai Tai a takto bychom mohli pokračovat dále.

 

Alkoholium.cz