koktejl sex on the beach

Sex on the Beach – dopřejte orgasmus i vašim chuťovým buňkám

„Sex na pláži“ – jeden z nejznámějších koktejlů, který se těší ze své popularity a to nejen mezi mladými lidmi. Tento krásně letní, osvěžující drink vás zaujme svou dokonale sladkou chutí a při jeho konzumaci si budete připadat jako na oné již zmíněné pláži.

Sex on the Beach, neboli „Sex na pláži“ –  jeden z nejznámějších koktejlů, který se těší ze své popularity a to nejen mezi mladými lidmi. Tento krásně letní, osvěžující drink vás zaujme svou dokonale sladkou chutí a při jeho konzumaci si budete připadat jako na oné již zmíněné pláži. Přejít na recept

_
_

Sex on the Beach – kdo vůbec vymyslel tento geniální název? Co si budeme povídat, název tohoto nápoje nás nenechává chladnými a to je také jeden z důvodů, proč je tento koktejl tak dobře známý. Určitě se tedy ptáte, kdo s tímto názvem přišel?

Historie koktejlu Sex on the Beach

Psal se rok 1987 a mladý barman Ted Pizio poprvé namíchal drink, kterým chtěl oslovit návštěvníky pláží ve Ft. Lauderdale na Floridě, kteří sem přijeli strávit jarní prázdniny. Drink lidem neobvykle zachutnal, a proto se zajímali o to, jak se vlastně tento chutný nápoj jmenuje. To ovšem barmana poměrně zaskočilo, neměl totiž ještě název vymyšlený. Znal však důvod, proč právě do Ft. Lauderdale mladí lidé jezdí trávit jarní prázdniny; kvůli plážím a také kvůli sexu. A název byl na světě – „Sex on the Beach“. Prosté, ale zato geniální, nemyslíte?

Pokud právě nemíříte někam do baru či restaurace a i přesto toužíte ochutnat tento skvělý nápoj, není nic jednoduššího, než si jej připravit doma.

Jaký alkohol do drinku Sex on the beach?

Pojďme se podívat, jaký alkohol budete potřebovat, abyste si mohli sami doma připravit tento drink.

Jako první budete muset sáhnout po vodce. Mezi ty nejoblíbenější patří třeba tyto značky: Finlandia vodka 1l 40%, Russian Standard Original 1l 40% nebo Absolut Blue 1l 40%.

Specifikem tohoto koktejlu je použití broskvového likéru (nebo také broskvové vodky). Ta by měla obsahovat něco mezi 15 až 21% alkoholu. Koupit tak můžete například Koskenkorva Peach Vodka 0,7 l s 21% alkoholu (orientační cena 180 Kč) nebo Amundsen Peach 1 l (orientační cena 220 Kč).

By Rafael Kage [CC-BY-2.0], via Wikimedia Commons
By Rafael Kage [CC-BY-2.0], via Wikimedia Commons

Na přípravu drinku Sex on the Beach budete potřebovat:

Sklenici (typu High Ball) naplněnou zhruba do třetiny  ledem zalijte v shakeru umíchanou směsí z určených ingrediencí a nezapomeňte hotový koktejl ozdobit plátkem pomeranče. Příprava koktejlu Sex on the Beach je opravdu jednoduchá a zvládne ji tak každý.

A věděli jste že… Že další variantou tohoto koktejlu je použití pomerančového a ananasového džusu, namísto originální receptury? Rozhodně vyzkoušejte, nebudete litovat a zase si obohatíte svého chuťové buňky. Sklenka tohoto koktejlu obsahuje přibližně 13% alkoholu.
Alkoholium.cz