Gin - Bombay Sapphire - jeden z nejkvalitnějších dry ginů
Gin - Bombay Sapphire - jeden z nejkvalitnějších dry ginů

RECENZE: Bombay Sapphire – gin s unikátním procesem výroby

https://www.alkohol.cz/produkty/bombay-sapphire-gin-traditional-1l-40-7454/Značka s obrovskou tradicí, která má ve světě Ginu místo na výsluní – to je Bombay a její oblíbený nápoj Sapphire. Název odkazuje na nepřehlédnutelnou modrou lahev s obrázkem královny Viktorie inspirovanou slavným safírem „Hvězda Bombaje“ ze Srí Lanky. Obal můžeme chápat jako symbol spojení unikátní receptury s tradicí „London ginu“.

Palírna Bombay má ostatně za sebou dlouhou cestu a Británii zásobovala alkoholickými nápoji nejen v době vlády zřejmě nejúspěšnější panovnice, ale i desítky let předtím. Její historie sahá až do roku 1760 a je pevně spojena se jménem Thomas Dakin. Za staletí ale došlo k mnoha změnám a v současnosti značka funguje pod záštitou firmy Bacardi. A jaký je její Bombay Sapphire gin?

Na co se těšit?

Bombay Sapphire je ikonický nápoj, který by měl každý milovník britských nápojů alespoň ochutnat. Proč?

  • London gin jak řemen

Nenechte se zmást exotickým názvem. Bombay Sapphire je poctivý britský gin londýnského střihu a ve své kategorii se řadí k nejoblíbenějším. Vznikl v roce 1986 a navázal na nápoj Bombay Dry, který byl do té doby stěžejním produktem palírny. Rozdíl mezi nimi spočívá především ve dvou přidaných přísadách…

  • 10 dokonale sladěných přísad

Bombay Dry, předchůdce nápoje Sapphire, obsahoval osm tzv. botanicals – přísad, které pocházely z různých koutů světa. Byli to jalovcové bobule z Itálie, lékořicová kůra až z Číny nebo třeba skořice z Indočíny.

Bombay Sapphire ale přidal ještě něco navíc. Konkrétně dvě další ingredience v podobě rajských zrníček ze západní Afriky a jávského pepře kubéba.

  • Intenzivní chuťový prožitek

Výtažky se do ginu Bombay Sapphire přidávají mnohem dříve než u běžných ginů. Z měděných nádob se působením páry uvolňují jejich chuťové vlastnosti a aroma. Výsledný nápoj je díky tomu velmi výrazný, kořeněný. Se silnou chutí i vůní.

  • Skvělý do koktejlů

Bombay Sapphire si můžete dopřát samostatně jako gurmáni. Jeho chuť ale velmi dobře hraje v míchaných nápojích. Vyzkoušejte třeba lehkou klasiku Gin s tonikem nebo Martini či Collins.

Gin - Bombay Sapphire - jeden z nejkvalitnějších dry ginů
Gin – Bombay Sapphire – jeden z nejkvalitnějších dry ginů

Základní parametry

Bombay Sapphire je suchý gin s velmi originální chutí. Samozřejmě se v ní projevuje jalovec, bez toho si lze gin těžko představit. Nicméně není tak výrazný jako u jiných značek. Určitě si povšimnete taky citrusových tónů a pak jedinečné pepřové příchutě, kterou nápoji předává pepř kubéba.

Bombay Sapphire je u nás k dostání v 0,7l nebo i litrových lahvích – často v dárkovém boxu. Cena menší láhve začíná cca na 400 Kč. Obsah alkoholu je sice 40 %, ale jde o jemný nápoj, do kterého byste to ani neřekli. Lidé, kteří ho ochutnali, oceňují neotřelou chuť a právě i jemnost.

Klady:

  • Výborný s tonikem
  • Velmi jemný gin
  • Krásná lahev
  • Osvěžující chuť

Zápory:

  • Vyšší cena
Kde koupit Bombay Sapphire gin a jaká je jeho cena?
https://www.alkohol.cz/produkty/bombay-sapphire-gin-traditional-1l-40-7454/

Bombay Sapphire 1 l 40%
od 529 Kč

PS: Právě tuto lahev najdete mezi nejlepšími giny v našem žebříčku. Již jsme pro vás také zrecenzovali oblíbený Hendricks gin.

Alkoholium.cz