Skříňky na víno
CC Lachezar Stamatov

Skříňky a vitríny aneb kde skladovat alkohol?

Rádi cestujete a ze svých výletů si domů přivážíte alkohol z různých koutů světa nebo jste pouze měli narozeniny a nevíte, kam uschovat všechny lahve s alkoholem? Jednou z možností je uložení v obývacím pokoji, kde je budete mít po ruce vždy, když budete mít chuť posedět s přáteli či rodinou.

(Komerční sdělení) Rádi cestujete a ze svých výletů si domů přivážíte alkohol z různých koutů světa nebo jste pouze měli narozeniny a nevíte, kam uschovat všechny lahve s alkoholem? Jednou z možností je uložení v obývacím pokoji, kde je budete mít po ruce vždy, když budete mít chuť posedět s přáteli či rodinou.

Elegantní a praktické řešení

Skříňky na víno
CC Lachezar Stamatov

Máte elegantně zařízený interiér a nechcete si jej zaskládat velkým množstvím skříní a skříněk? Ideální řešení představují luxusní vitríny s prosklenými dvířky, kde bude jak alkohol, tak případné skleničky chráněné nejen před vašimi ratolestmi, ale i domácími mazlíčky. Výhodou navíc je, že v uzavřené vitríně nemusíte stále dokola stírat prach.

Některé prosklené vitríny jsou dokonce vybaveny i efektním LED osvětlením, které vaše poklady ještě více podtrhne. Moderní vitríny do obývacího pokoje umožňují i skladování vín. Pamatujte však, že víno by vždy mělo ležet nebo být v takové poloze, aby byl korek ponořen, neboť se tímto způsobem zamezí přístupu vzduchu.

Ideální podmínky pro lihoviny

Co se týče teploty skladování, ta se liší destilát od destilátu. Platí však obecné pravidlo, že alkoholu obecně nesvědčí teploty vyšší než 18 °C. Výjimkou je ovšem rum a whisky, jejichž chuť a vůně vynikne právě při pokojové teplotě. Co se týče dalších podmínek, pro lihoviny je ideální čisté a suché prostředí se stabilní teplotou.

Závěsné či samostatně stojící skříňky

A protože by se většina destilátů měla skladovat v prostorách bez přístupu světla, jsou ideální kvalitní skříňky a skříně do obývacího pokoje, kde je možné v jednotlivých policích skladovat lahve s alkoholem.

Kromě klasických skříní na nožičkách můžete rovněž využít závěsné skříňky na zeď, které zachovávají interiér vzdušnější. Vybírat můžete jak uzavřené, tak prosklené skříňky na zeď, které jsou pro změnu vhodné například pro uložení skleniček, ať už na víno, nebo různé destiláty.

Toto je komerční sdělení. Alkoholium.cz neovlivňuje jeho obsah ani není jeho autorem.

Alkoholium.cz