Borovička Attilka very spešl

Recenze: Borovička Borec Very Spešl Attilka Edišn 0,7l 38% L.E.

Zápasy v ultimátní bojové disciplíně MMA jsou v současnosti ostře sledovanou záležitostí. Naši slovenští bratři pak mají v tomto sportu pořádně nažhavené želízko v ohni v podobě borce známého pod jménem Attila Végh. Tento rodák z Dunajské Stredy už v klání porazil i mediálně silně propíraného českého bijce Karlose Vémolu – a jistě se svou spanilou jízdou ještě neskončil. Naopak. Na posilněnou si nechal dokonce vyrobit vlastní limitovanou edici borovičky. Nápoj Very Spešl Attilka Edišn se taky stane cílem naší dnešní recenze.

Attilka není první svého druhu

Attila Végh známý taky jako Pumukli se narodil v roce 1985 a profesionálním zápasům ve smíšeném bojovém umění se věnuje už 13 let. Za tu dobu absolvoval 44 bojů, v 33 z nich si připsal vítězství. Jde tedy o mimořádně úspěšného borce. V něčem však přece jen zůstával pozadu – a letos se to rozhodl změnit. O co jde?

Tak kupříkladu jeho již zmíněný úhlavní sok Karlos Vémola už má vlastní 45% pálenku. Vémolice je višňový destilát a o její vznik se postarala Palírna Radlík ve spolupráci se značkou KTV a distributorem Lihovarek.cz. O této úspěšné alkoholické laskomině jsme vás již informovali. Další slavný bojovník MMA, který má vlastní alkohol (v roce 2021 prodal Conor McGregor svůj 51% podíl za 3,4 miliardy korun), pak není nikdo jiný než samotný Conor McGregor. Zřejmě nejvýraznější propagátor dané disciplíny. Pod jeho dohledem vznikla povedená whisky Proper no. Twelve.

Jistě bychom mohli ve výčtu pokračovat i dále, ale vraťme se k borovičce, která nás dnes zajímá nejvíce.

Borovička Borec Very Spešl Attilka Edišn 0,7l 38% L.E.

Tak zní celý název onoho inkriminovaného nápoje. Do lahví se dostal letos (2021) a o výrobu se postarala značka St. Nicolaus. Borovička vznikla v Liptovském Mikuláši, použitý vysoce kvalitní obilný líh zajistil leopoldovský lihovar. Výsledný mok má 38 % alkoholu a prodává se v elegantní lahvi laděné do stylového zeleného designu s portrétem jejího garanta. To ale není vše. K samotné lahvi totiž dostanete i Attilovu fotku s podpisem. Cena za sedmičku je v současnosti kolem 450 Kč.

Každá láhev má své originální číslo. To vám ovšem přijde v obálce, číslo není vyražené na lahvi. Tím se sice stává tato lahev ještě o něco lukrativnější pro různé sběratele. Na druhou stranu limitované edice bere trochu za své. Nicméně na eshopu Alkohol.cz najdete stále ještě desítky volných čísel.

„Objav sílu skutočného borca.“

Tak zní reklamní slogan propagující tuto limitovanou edici. V rámci reklamní kampaně vzniklo i video, ve kterém si zahrál samotný Attila Végh. Borovičku neváhá propagovat ani na svém Instagramovém profilu. Podle všeho je tedy s výsledkem nadmíru spokojený.

Attilka má rozhodně značný význam pro sběratele zajímavého alkoholu. Zvlášť pokud jde zároveň o fanoušky MMA či Attily samotného. Dá se očekávat, že se tato limitovaná edice na pultech dlouho neohřeje. Design se rozhodně povedl. Láhev je vkusná a uměřená. Cena není vysloveně přemrštěná (ačkoli je dost možné, že s ubývajícími lahvemi poroste).

Samotný nápoj bychom asi neoznačili za ušlechtilý klenot alkoholického světa. Je to prostě borovička, taková jak ji známe. Těm, kteří tomuto nápoji fandí či holdují, zcela jistě zachutná a nebudou zklamaní. Do jisté míry musíme tento fakt připsat Attilovi ke cti. Jeho borovička si nehraje na nic noblesního nebo „jiného“ či „unikátního“. Je to pořád onen slovenský národní nápoj se vším, co k tomu patří.

Kde koupit borovičku Borec Very Spešl Attilka Edišn
Borovička Borec Very Spešl Attilka Edišn

Borovička Borec Very Spešl Attilka Edišn 0,7l 38% L.E. + výběr čísla lahve a dárek
od 444 Kč

Alkoholium.cz