captain-bucanero-elixir-featured

RECENZE: Capitan Bucanero Elixir – sladší rum pro začátečníky

Capitan Bucanero 7y 0,7l 34% rum Pokud se považujete za znalce kvalitních rumů, tak tuto laskominu už určitě znáte. Jestliže se s rumy teprve seznamujete, pak vás čeká příjemný zážitek. Capitan Bucanero je docela populární záležitost – a to i v našich končinách. Řadí se dokonce mezi desítku nejprodávanějších rumů v ČR, což je slušný výkon, vezmeme-li v potaz opravdu silnou konkurenci.

Rum Capitan Bucanero Elixir se rodí pod palčivým sluncem karibského ostrova Dominikánská republika. Tato exotická turistická destinace patří k zemím rumu zaslíbeným a najdete zde spoustu skvělých palíren a značek. A proč nezačít tento malebný kout objevovat právě s lehkým rumem Bucanero Elixir?

Na co se těšit?

Proč sáhnout právě po lahvi s rumem Capitan Elixir, kterou poznáte na první pohled podle toho, že je zabalená v černé síti? Pojďme se podívat, co vám může tento mok nabídnout.

  • Z rumové vlasti s dlouhou historií

Dominikánská republika je rájem na zemi. A taky ostrovem, kde se už více než 200 let vyrábí jedny z nejlepších rumů na světě. Historie prvních místních palíren sahá až do 18. století, kdy zdejší vody ještě křižovali skuteční piráti a bukanýři. Dnes po nich zbyly jenom názvy rumů, v nichž na ně výrobci rádi odkazují. I Capitan Bucanero patří do této sorty.

  • Nejvybranější suroviny

O čem to mluvíme? Přece o pověstné cukrové třtině z Dominikánské republiky. Ta je považována za jednu z nejkvalitnějších vůbec. A je základem pro rum Capitan Bucanero Elixir. Není ale jedinou ingrediencí. Tělo nápoje ukrývá i další přísady…

  • Švestičky z kalifornské zahrádky a rozinky k tomu

Rum Bucanero Elixir má „pouze“ 34 % obsahu alkoholu, což je na pirátský cloumák trochu málo. Taky obsahuje přes 20 gramů cukru na litr. Co to znamená? Že jde o rumový likér nebo spíše punč. A co patří do správného punče? Samozřejmě, že ovoce.

V tomto případě výběrové švestky z Kalifornie a rozinky sultánky. Tyto dvě složky dodávají rumu jeho specifický charakter, jemnost, opojnou vůni a taky vyšší sladkost.

  • 7 let v sudu

Kvalitní alkoholické nápoje musí zrát a pro rumy to platí na celé čáře. Teprve odpočinkem (nikoli v lahvi, ale v sudech) rozvinou svou vůni a chuť, ba i barvu. Klasikou jsou sudy z amerického bílého dubu. A právě v těch odpočívaly i jednotlivé rumy, z nichž je následně míchán Capitan Bucanero.

Všechny používané rumy jsou vybírány s nejvyšší pečlivostí a nejstarší z nich zrály i po dobu sedmi let. To vše se projeví – a to velmi pozitivně – v nápoji, který ukrývá lahev chycená v síti.

Základní parametry

Capitan Bucanero Elixir není jediným rumem značky Bucanero. Ochutnat můžete třeba i Bucanero Aňejo nebo Bucanero Blanco. Elixir 7y je z hlediska množství alkoholu nejméně vydatnou variantou, ale to mu nezabránilo stát se nejoblíbenějším zástupcem svého výrobce.

Není divu. Jeho chuť je nesmírně příjemná, lahodně jemná, konzistence až smetanově hedvábná. Díky švestkám a rozinkám v ní převažuje sladkost a tóny těchto dvou plodů se v chuti významně projevují. Směs kvalitních rumů je ale dohání tradičními citrusovými i dalšími náznaky. Závěr je docela dlouhý. Barva je tmavá jako karamel, který se odráží i ve vůni a sekunduje mu třtinový cukr.

Capitan Bucanero Elixir je pití, které si pro jeho sladkost oblíbí především dámy. Uplatní se třeba jako digestiv (nebo dezert) anebo i do míchaných nápojů. Jde o přímou konkurenci rumu Legendario Elixir, který je nicméně přece jen poněkud vyrovnanější.

Hodnocení a recenze uživatelů

Lidé, kteří rum ochutnali, jej oceňují jako příjemné pití pro rumové „začátečníky“ a dámy. Pro spoustu zkušenějších konzumentů ale může být jemnost a vysoká sladkost spíše na překážku.

Klady:

  • Jemný a sladký rumový punč
  • Směs až sedmiletých rumů
  • Skvělý pro dámy nebo rumové laiky
  • Vhodný i do koktejlů

Zápory:

  • Pro někoho příliš sladký
  • Méně kultivované zakončení chuti
Kde koupit Bucanero Elixír rum a jaká je jeho cena?
Capitan Bucanero 7y 0,7l 34% rum

Capitan Bucanero Elixir Dominicano 7YO 0,7l 34%
od 410 Kč

Jako alternativu můžeme doporučit oblíbený barbadoský Bumbu rum nebo kvalitní venezuelský rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y.

Alkoholium.cz