Rumový adventní kalendář A.H.Riise
U nás v kanceláři už se na košt těšíme.

(RECENZE) – Rumový kalendář A.H.Riise

Adventní kalendáře jsou oblíbeným způsobem, jak zejména dětem zpestřit čekání na dlouho očekávané vánoční svátky. Ale co když si chtějí každý den něco dobrého dopřát i dospělí – a na čokoládu je zrovna neužije. Inu, naštěstí existují i kalendáře s lahůdkami určenými čistě pro plnoletou populaci. Jeden z nich vám představíme v dnešním článku. Bude se jednat o rumový kalendář A.H.Riise, který máme v redakci k dispozici.

Rumový adventní kalendář A.H.Riise
U nás v kanceláři už se na košt těšíme.

Skvělý dárek pro sebe i jiné

Alkoholové adventní kalendáře se těší velké oblibě a na našich stránkách jsme o nich mnohokrát referovali v různých souvislostech. Tyto kalendáře obsahují místo sladkostí obvykle 24 vzorků pečlivě vybraného pití. Mohou to být třeba whisky nebo i slivovice, ale k nejpopulárnějším patří kalendáře rumové.

Právě takovým je i kalendář A. H. Riise, který se rozhodně řadí k těm nadmíru povedeným. A podle koho je vlastně pojmenován?

Neobyčejný dánský lékárník

A.H.Riise rumový kalendář 24×0,02l

Každý, kdo se zajímá o kvalitní alkohol nejen jako běžný konzument, ale jako znalec a gurmán, by měl být obeznámen i s důležitými osobnostmi světa nápojů. Mezi ně patří právě i Albert Heinrich Riise, dánský lékárník, který se v roce 1838 odhodlal k odvážnému kroku a z rodné evropské země vyrazil do divokého a exotického Karibiku, aby zde provozoval svou živnost.

Usídlil se v Dánské Západní Indii, která se rozkládala v jižní části Panenských ostrovů. Zde si našel teplé místečko na ostrově Saint Thomas a otevřel si zde lékárnu, z níž se však postupně stal spíše obchod se smíšeným zbožím. Riise byl chytrý a přičinlivý, takže se mu dařilo a pouštěl se i do výroby vlastních produktů. Zpočátku šlo o léčiva a kosmetiku, ale později propadl alkoholu. Tedy v trochu jiném smyslu… začal ho totiž vyrábět.

Protože žil v Karibiku, rum byl jasná volba. Tehdejší extra silný rum známý jako „Devil Killer“, který se na Panenských ostrovech vyráběl, začal upravovat a vylepšovat vlastními recepturami a bylinkami. Jeho nápoje se dočkaly obrovského úspěchu už za jeho života a odkaz jeho značky žije dodnes. Rumy A. H. Riise jsou stále mimořádně oceňované a některé patří k tomu nejlepšímu, co Karibik nabízí.

Rumy A. H. Riise jsou však poměrně drahé a může být těžké si v tak skvělé přehlídce vybrat. Jenže pak je tu speciální rumový kalendář, ve kterém jich za průměrnou cenu jedné lahve můžete ochutnat rovnou 24. Jestli tohle není dobrý kauf, tak už nevíme.

Krásné balení a ještě krásnější obsah

A.H.Riise rumový kalendář 24×0,02l
Krásné balení obsahuje i spoustu informací. Bohužel pouze v angličtině.

Rumový adventní kalendář A. H. Riise je zabalen v boxu, který připomíná koženou vazbu staré knihy. Tento design je velice stylový a elegantní a je pěkné, že si dal výrobce záležet nejen na obsahu, ale i na formě. A to není vše. Kalendář se jako kniha nejen tváří. Uvnitř si totiž můžete přečíst něco z historie značky A. H. Riise s krásnými fotografiemi a grafikou.

Ta hlavní zábava však přichází teprve ve chvíli, kdy začnete otevírat okénka. Těšit se můžete na úchvatné rumové vzorky z produkce této věhlasné značky. Zahrnuty přitom nejsou žádné druhořadé modely, ale skutečné výběrovky. Najít zde můžete rumy vyzrálé, třeba i 20leté, rumy obzvláště silné (např. Royal Navy Frogman Conventus Ranae 60 %), ale i jeden slabší likér na odpočinutí (Pharmacy Liquorice Shot 18 %). Výběr je prostě znamenitý a rozmanitý – a za nás má tento kalendář oba palce nahoru – a to i při ceně cca 2000 Kč, což není zrovna málo.

Adventní kalendář plný rumů A. H. Riise
A.H.Riise rumový kalendář 24×0,02l

Adventní rumový kalendář A. H. Riise
1 999 Kč

Alkoholium.cz