Koktejl Black Russian
CC Kenn Wilson

Black Russian – ochutnejte Černého Rusa

Koktejl, který si zamiluje snad každý, kdo má rád intenzivní a zároveň skvěle se doplňující chutě. Koktejl, jenž chutná mužům i ženám. Koktejl, který byste rozhodně měli vyzkoušet i vy! Koktejl, o kterém je jistě zajímavé něco vědět. Pokud tedy toužíte odhalit tajemství koktejlu Black Russian, pokračujte ve čtení…

Koktejl, který si zamiluje snad každý, kdo má rád intenzivní a zároveň skvěle se doplňující chutě. Koktejl, jenž chutná mužům i ženám. Koktejl, který byste rozhodně měli vyzkoušet i vy! Koktejl, o kterém je jistě zajímavé něco vědět. Pokud tedy toužíte odhalit tajemství koktejlu Black Russian, pokračujte ve čtení… Přejít na recept

Pár slov k historii koktejlu Black Russian

Slavný bruselský hotel Metropole
_

Píše se rok 1949 a studená válka je naspadnutí. Americká velvyslankyně Perle Mesta usedá v bruselském hotelu Metropole k baru. Zde je jí umíchán jedinečný koktejl, který jinde nemá obdoby – Black Russian. Koktejl, který svým temným a téměř mystickým vzhledem výborně ladí s duchem doby a právě probíhajícími událostmi. Tvůrcem, tohoto jedinečného souznění pravé ruské vodky a kávového likéru Kahlúa, je místní barman jménem Gustave Tops.

Název Black Russian je odvozen od vodky, která je součástí koktejlu, jako typicky ruského nápoje, a „black“ zde značí tmavou barvu kávového likéru.

Jaké ingredience budeme potřebovat?

Z alkoholových ingrediencí budeme potřebovat pravou ruskou vodku. Doporučujeme jednu z těchto tří:

Dále budeme potřebovat kávový likér Kahlúa.

Jak připravit koktejl Black Russian?

Koktejl Black Russian
CC Kenn Wilson

Recept na Black Russian je opravdu velmi prostý. Potřebovat budete:

  • 50 ml vodky
  • 20 ml kávového likéru Kahlúa
  • pár kostek ledu

Do whiskové sklenice, originálním názvem „old fashioned glass“, vložíme několik kostek ledu, na které poté nalijeme patřičné množství vodky a kávového likéru.

Další varianty koktejlu Black Russian

Stejně jako u mnoha dalších koktejlů, je i zde možnost experimentovat. Koktejl si tedy můžete upravovat podle své vlastní chuti. A že variant není málo

Dirty Black Russian nebo také Tall Black Russian
Tyto varianty koktejlu Black Russian jsou podávány ve vysoké sklenici, do které je kromě vodky a Kahlúy přidána ještě Cola.

The Black Magic
Zde přichází na řadu citronový džus, který je opět smíchán s kávovým likérem a vodkou. Nutno také zmínit, že je při podávání této varianty dobré přidat do sklenice spirálku z citronové kůry jako ozdobu.

Vodka - bez ní samozřejmě žádnou z variant Black Russian neumícháte
_

Irish Russian, Smooth Black Russian
Další velmi oblíbenou variantou je právě Irish nebo Smooth Black Russian, kde se používá slavné irské pivo Guinness.

Brown Russian
Pokud máte rádi zázvorové pití, je právě tato varianta pro vás ta pravá. Do koktejlu Brown Russian se totiž kromě vodky a kávového likéru přidává také zázvorová limonáda.

Peri´s Black Russian
Opět velmi chutná variace původního koktejlu. Je zde totiž použita vanilková vodka místo normální a nesmíme zapomenout také na trochu Coly.

VaderPoslední možností, jak upravit koktejl Black Russian, je Vader. Tento koktejl sestává tradičně z vodky, kávového likéru a navíc je zde použit Jägermaister.

Alkoholium.cz