Santa Ana gin

Recenze: jak chutná stylový gin Santa Ana

Santa Ana gin 42,3%

Země: Itálie | Obsah alkoholu:: 42,3 % | Aroma: Citrusy, Květnaté tóny, Tropické ovoce | Chuť:: Citron, Pomeranč, Fenykl, Jalovec, Koriandr | Cena: cca 910-950 Kč

Máte zálusk na nějakou ginovou specialitu? Ale dali byste přednost nějaké spíše exotické, jižanské a možná i přímo extravagantní formě před tradičnějšími lahvemi? Možná tu pro vás máme přesně to, co hledáte. Opravdu hodně zajímavý gin Santa Ana doslova čiší sytě barevnou exotickou jiskrou plnou vášně, ale skrývá i kultivovaného uměleckého ducha. Nelze popřít, že nás tento počin na první dobrou zaujal. Dokáže však zájem udržet i po prvním přivonění a ochutnání? Nejsou lákavá lahev a zajímavý příběh jen reklamní triky, které mají skrýt chudokrevný obsah? Pojďme to zjistit. Recenze ginu Santa Ana je tady.

Příběh z Manily

Hlavní filipínské město Manila patří mezi perly orientu s bohatou historií. Je to obrovská, zářící metropole s rekordně hustým osídlením. Můžete si být jisti, že v jejích ulicích je opravdu hodně rušno. A bylo tomu tak už ve 20. letech minulého století, kdy zde bujel noblesní styl art deco a městu vládly obrovské kabarety. Jedním z nich byl i kabaret Santa Ana. Nešlo o jen tak ledajaký podnik, nýbrž o největší kabaret světa…

Značka Santa Ana Gin je poctou této éře a tomuto úžasnému podniku. Její gin má být energickým smyslovým gejzírem, který si však zachovává vkusnou eleganci stylu art deco, preciznost swingového rytmu a hloubku procítěného blues.

Santa Ana gin

Náš tip: Tipy na dobrý gin od naší redakce

Jaký je gin Santa Ana?

Gin je nostalgický, ale nikoli uplakaným způsobem. Má v sobě velmi živý latinský a exotický nádech. Podobně se i v Manile mísí vlivy španělské a domorodé filipínské kultury. Santa Ana Gin má poctivý základ jako tradiční london gin. Stojí tedy na pilířích z jalovce, ale i kosatce, anděliky, koriandru či citrusů. Symfonii doplňují typicky filipínské příměsi. Ylang-ylang, kalamondin (neboli calamansi čili druh citrusů), dalandan (pomerančovník) či galgán. Díky této unikátní kombinaci získává gin velmi intenzivní vlastnosti. Zkusme se na ně podívat blíže. Začněme však vzhledem…

Láhev a barva

Santa Ana Gin umí zapůsobit na první signální. Láhev je opravdu famózní kousek s nádherně vyvedenou, barevnou a uměleckou etiketou a tvarem v art deco stylu. Doslova sběratelská edice. Barva samotného ginu je geniálně sladěná s barvami na etiketě. Připomíná tak hladinu tyrkysového oceánu, nad nímž se vypíná deštný prales plný zvěře. Dokonalé ztělesnění exotiky. Můžete úplně slyšet skřehotání ptáků a šum mořských vln. V méně vydatném osvětlení získá gin temnější a zelenkavý nádech a vtáhne vás ještě hlouběji do nitra pralesa.

Etiketa Santa Ana ginu

Vůně

Santa Ana Gin má být multi-smyslovým prožitkem. S vizuálním dojmem se mu to daří parádně, ale velmi si zakládá také na aromatu. Tomu rovněž není co vytknout. Vůně je jemná, ale přitom intenzivní. Květinová, citrusová, velmi příjemná a zvláštní. Budete toužit po tom, abyste jí přišli na kloub. I v tomto ohledu si nás Santa Ana Gin získal.

Chuť

Přes jemný a těžko uchopitelný květinový opar klesnete níže, kde se rozeznívají již zemitější tóny jalovce a koření, jako je koriandr. Následuje citrusová exploze doprovázená dalšími květy. Zážitek je to jistě neotřelý a intenzivní, ale ne pro každého bude veskrze pozitivní. Gin má vpravdě až „parfémový“ charakter, což se odráží nejen ve vůni, ale i chuti. Silně květinový výraz nemusí každému sednout. Pokud dostanete chuť osvěžit tento gin tonikem, sodou či ledem, abyste trochu zředili jeho hutnost, pravděpodobně vám to nelze mít za zlé. Pokud hodláte láhev skladovat déle, dejte pozor, abyste jí dopřály odpovídající podmínky. Měla by být uchovávána vestoje v teplotě ideálně mezi 13 až 16°C, ale raději méně než více.

Santa Ana gin

Kde koupit Santa Ana gin?

Santa Ana gin je aktuálně dostupný v oblíbených eshopech: Warehouse1.cz a Alkohol.cz.

Jaká je cena Santa Ana ginu?

V době psaní této recenze stojí gin přibližně 910 Kč až 950 Kč.

Závěrečné zhodnocení recenze

Santa Ana je gin, který skvěle boduje v disciplínách, jako je vzhled, první dojem, charakter a vůně. Poněkud méně jednoznačné jsou jeho chuťové vlastnosti. Někomu může tento styl učarovat, někdo jiný zas může mít (řečeno s jistou nadsázkou) dojem, jako by se omylem napil voňavky. My se nacházíme někde uprostřed mezi těmito extrémy. Vzhledem k mnoha kladným vlastnostem lze gin ohodnotit jako rozhodně zajímavý až pozoruhodný – za ochutnání bezesporu stojí.

Santa Ana gin 42,3%

Země: Itálie | Obsah alkoholu:: 42,3 % | Aroma: Citrusy, Květnaté tóny, Tropické ovoce | Chuť:: Citron, Pomeranč, Fenykl, Jalovec, Koriandr | Cena: cca 910-950 Kč
Alkoholium.cz