Dárkové balení ViWine

Recenze eshopu ViWine.cz – vyzkoušeli jsme víno v plechovce, jaké jsou naše zkušenosti?

Do redakce nám dorazil neobvyklý produkt k testování. Víno v plechovce od firmy Vi Wine. Možná jste právě teď stejně zaražení jako my, protože si myslíte, že víno do plechovky nepatří, ale jak se říká, nesuď dokud blíže nepoznáš.

O tom, že víno v plechovce je docela rarita, svědčí fakt, že Vi Wine byli a možná ještě jsou prvními, koho to vůbec napadlo. Plechovka je vyrobena z plně recyklovatelných materiálů, můžete ji vytřídit a snížit tak dopad na životní prostředí.

Plněna je výběrovými víny ze stáčírny z Rakouska a aktuálně lze vybírat ze tří druhů 200 ml plechovek: Black, White a Secco.

Jak nám vína chutnala?

Obdrželi jsme balíček, který obsahoval všechny tři druhy vína po dvou kusech. Je to tzv. dárkový balíček M. Jak nám jednotlivá vína chutnala a co jsou vůbec zač?

Vi WINE – Black

ViWine Black Černá verze Black je označována jako letní “Summer edition”, jedná se o kombinaci rakouského Johannisbeerwein – rybízového vína a kapky sody (16%) pro perlivost. Obsahuje jen 5% alkoholu.

Barva je velmi sytá po rybízu, stejně tak i voní. V popisu se dále uvádí že víno spadá do kategorie polosladkých, tady bych si dovolil oponovat a víno zařadil spíše do plně sladkých kategorií. Sladkost je tady opravdu cítit, přirovnáním klidně ke slazeným limonádám, čemuž dopomáhá i malé množství alkoholu, který ve víně téměř necítíte.

Je to pochopitelné, z popisu totiž zjistíte, že pro výrobu se používají odrůdy rybízu Titania a Ometa. Jedna je hodně sladká, ta druhá přidává trpkost.

Celé je to velmi zajímavé, rozhodně doporučeníhodné a své zákazníky si to bezesporu najde. Pro mě však příliš sladké a tudíž na hodnocení trochu ubírám.

Hodnocení: 75%

Vi WINE – White

ViWine white Bílá edice White už je z mého pohledu daleko zajímavější. Jedná se o polosuché bílé víno svěží chuti odrůdy Ryzlink Vlašský s 11,5% obsahem alkoholu. Po nalití do sklenky (omluvte špatný výběr sklenice na fotografii, původně se mělo ochutnávat pouze secco / sekt) má zlatožlutou barvu a voní po medu a květinách.

Samotné víno pochází z rakouské oblasti Weinland, kde jsou ideální podmínky pro pěstování této odrůdy. A jak nám chutnalo?

Zde už se dostáváme ke klasické chuti polosuchých vín. Má příjemnou kyselinku, ale zároveň není trpké tak, abyste se museli ušklíbnout. Oblíbí si ho milovníci klasických vín.

Hodnocení: 85% 

Vi WINE – Secco

ViWine Secco Posledním druhem, které si aktuálně u Vi Wine pořídíte je suché bílé šumivé víno Secco s 11% obsahem alkoholu. Víno chutná jako klasický sekt, ale obsahuje podstatně méně bublinek, takže také méně leze do hlavy.

Má osvěžující chuť, jemně zlatavou barvu a kdo má vytříbené chutě, ucítí lehkou ovocnou chuť.

Pro mě je tohle ideální společník na letní dny. Vychlazené (doporučuje se 8 – 12 °C) pak chutná dobře, v lecčems připomíná oblíbené prosecco, ale jmenovat se tak nemůže. Autoři drinku také doporučují víno do míchaných nápojů, například by mohl posloužit do Mimosy nebo do verze koktejlu Bellini či Aperol Spritz (kam se normálně přidává Prosecco).

Hodnocení: 90%

Co se mi na tom však líbí nejvíc?

Úplně nejvíc se mi na tom všem líbí asi nakonec to balení, kterého jsem se bál nejvíc. Ono je totiž velmi praktické balení (připomenu, že obsahuje akurátních 200 ml). Velkou popularitu zřejmě získá především mezi mladými lidmi.

Umím si dost dobře představit, že jdete na romantický výlet na rozhlednu, do parku nebo kamkoliv do přírody a místo toho, abyste sebou táhli “sedmičku” skleněného vína, vezmete si sebou do kapsy tohle praktické balení. Odměna na konci cesty je pak zároveň motivačním faktorem. A dát si dvojku dobrého vína na vrcholu výletu zase není tak špatný nápad.

Plechovka mě osobně nijak nevadí, sice víno ze skleněné lahve je víno ze skleněné lahve, ale jako alternativa, říkám proč ne.

víno v plechovce ViWine

Vadí plechovka vínu?

Tohle je otázka, která mě zajímala jako první. Vadí hliníková plechovka vínu? Podle webu nikoliv, protože plechovka má uvnitř mikro vrstvu speciálního nátěru, takže víno vůbec s hliníkem nepřichází do kontaktu. Víno zkrátka zachová chuť jako v jakémkoliv jiném obalu na který jsme zvyklí.

Eshop Vi Wine

Vína v plechovce Vi Wine zakoupíte na oficiálních stránkách https://shop.viwine.cz/ ale produkty jsem zaznamenal například i na Alkohol.cz (speciální verze k MDŽ) a dalších eshopech. Nejlevnější balíček “Starter Pack” pořídíte za 180 korun a získáte od každého druhu jeden kus, maximum je pak 20 kusů v jednom balení (většinou 10 a 10 ks) za cenu 1089 Kč.

Mimo to můžete pořídit jeden z dárkových balíčků XS obsahuje 3 vína, M obsahuje 6 vín po dvou kusech od každé varianty. My obdrželi variantu M, u které oceňuji pěkné balení z recyklovatelného kartonu a krátké představení jednotlivých vín.

Doprava se řeší skrze dopravce PPL.

Shrnutí recenze

Zkusit nebo nezkusit Vi Wine? Já rozhodně doporučuji zkusit. Domu si asi stejně objednáte klasickou sedmičku v lahvi, ale jakmile máte v plánu výlet nebo chcete někomu udělat radost pěkným dárkem, pak je Vi Wine pro vás skvělou možností a alternativou klasické lahve vína. A navíc nechutná vůbec špatně.

Vyzkoušeli jste Vi Wine? Jak vám chutnal?

Alkoholium.cz