Rumy Diplomatico

Rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y. Recenze chválí chuť i vůni.

Rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y Do rukou se všem náročným labužníkům dostává úchvatný gentleman z Venezuely. Diplomatico Reserva Exclusiva 12y patří mezi jihoamerické rumy, které se dodávají v zajímavě baculaté láhvi. Svou karamelovou vůní doplněnou pečenými banány, vanilkou a kokosem zatáhne každého degustátora do exotické Venezuely. Po polknutí prvního doušku se na jazyku rozlévá úžasná chuť medu, zázvoru, skořice a pomeranče doplněná čokoládou. Je to neuvěřitelné, ale “ocásek” tvoří i trocha tabáku. Neváhejte, tento rum musíte ochutnat a věřte, že jej neopustíte.

Kde se vzal?

Sud Diplomatico Reserva Exclusiva Diplomatico Reserva Exclusiva 12y pochází z jihoamerické Venezuely, kde se v blízkosti tropického deštného lesa a nádherných hor nachází jeho palírna. Tento skvělý rum je směsí rumů, které jsou vyráběny na pot still destilačních zařízeních a navíc v dubových sudech zraje neskutečných 12 let. Trpělivost, však přináší očekávanou chuť a vůni, která je intenzivní a uchvacující. Právě ve Venezuele se zrodil rum, který patří jednoznačně k těm nejlahodnějším.

Chuť a vlastnosti rumu

Rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y je nejkvalitnějším venezuelským rumem, na jehož chuť nezapomenou i nejnáročnější z nás. Vyznačuje se magickou jantarovou barvou, inspirativní karamelovou vůní, kterou doplňuje aroma pečených banánů, vanilky a kokosu. Hned po okoštování prvního panáku jsou hrdla zasažena neskutečně silnou chutí medu, zázvoru, skořice, pomeranče a dokonce i čokolády. Asi nikoho nepřekvapí, že rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y obsahuje 40% alkoholu a přináší na naše jazýčky i mírný dozvuk v podobě chutě tabáku.

Co získáte?

Rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y je neodolatelný především:

 • Přirozeně sladká chuť

Venezuela je krásnou zemí jižní Ameriky a Rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y absolutně za pověstí této země nezaostává, Jeho exkluzivní sladká chuť a neodolatelná vůně kopírují krásu místa odkud rum pochází. To je opravdu něco, nač se nezapomíná.

 • Baculatá láhev

Láhev pro Rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y byla navržena s typickou noblesou. Láhev reflektuje především vlastnosti rumu, který ukrývá, proto je na pohled velmi baculatá, ale zároveň i krásná. Právě proto tímto rumem určitě neurazíte, pokud pořídíte dárkového balení.

Základní parametry

Rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y je dodáván nejčastěji v láhvích o objemu 0,7l, jejichž cena se pohybuje okolo 900Kč. Proto si udělejte radost láhví skvělého 40% rumu. Tento tmavý rum je vyráběn z melasy a zraje dlouhých 12 let, což mu dodává skvělou a intenzivní chuť. Doporučuji neváhat ani vteřinu, protože právě tento rum nadchne každého.

Hodnocení uživatelů

Podívejme se společně na nejčastější kladná i záporná hodnocení rumu Diplomatico Reserva Exclusiva 12y:

Klady (+)

 • Držitel řady mezinárodních ocenění
 • Výborný a cenově přijatelný
 • Vynikající chuť a skvělá vůně
 • Příjemnější sladší chuť
 • Vhodný i pro ženy
 • Skvělé pití na večer s přáteli
 • Krásný dárek

Zápory (-)

 • Rychle ubývá
 • Musíte k němu najít cestu

Chcete-li zažít euforický pocit při prvním doušku, pak rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y je tou nejlepší volbou. Ocení jej i ti nejnáročnější degustátoři a věřte, že nezůstane jen u jedné skleničky. Neváhejte, tohle je nejlepší rum za odpovídající cenu.

Kde koupit venezuelský rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y?
Rum Diplomatico Reserva Exclusiva 12y

Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40%
od 979 Kč

Alkoholium.cz