recenze Bumbu rum

Bumbu rum – oblíbený barbadoský rum v recenzi

Bumbu rum Bumbu rum, zvláštní název, který neprobouzí velké představy o exkluzivitě. O to větší chuťové překvapení se za ním skrývá. V dnešní recenzi se podíváme na tento lehký barbadoský destilát, který může na první pohled vyvolávat rozpaky, ale po přivonění a degustaci si vás získá. V jeho komplikovaném složení se skrývá mnoho chuťových odstínů a tónů, které přímo prosí o objevení. Jako „mnohovrstevnatý“ nápoj jej ocení i zkušení gurmáni. Pojďme ho tedy prozkoumat pod drobnohledem.

Na co se těšit?

 • Atraktivní balení

Láhev s Bumbu rumem nepůsobí vůbec seriózně. Naopak, její design je vyloženě hravý. Oblé kontury, stylový špunt a především záměrně poněkud „přepálený“ znak, který bije do očí a působí spíš divoce než decentně či uhlazeně nebo kdovíjak vkusně. Dohromady tak před sebou máte láhev, která by opravdu perfektně padla do ruky nějakému bujarému pirátovi. I proto se jedná o jednu z nejlepších dárkových lahví alkoholu pro významné události.

 • Krásná barva

O tom, že vás čeká nevšední zážitek, informuje už samotná barva nápoje. Láhev je takřka zcela transparentní. Zakrytý prostor návrhář chytře minimalizoval (žádné velké etikety, pouze znak), aby odstíny jantaru a karamele mohly okouzlovat a působit na co největším prostoru.

 • Omamná vůně i chuť

Bumbu rum není žádný cloumák. Má jen 35 % alkoholu. O to víc si můžete vychutnat všechny jeho složky. Nasládlé tóny po tropickém ovoci a vanilce, náznaky kávy, jemnost smetany a karamele, odstíny několika druhů koření – to vše se mísí v aromatu i chuti. Všechny složky jsou nicméně dávkovány jemně a tvoří delikátní symfonii.

Základní parametry

Bumbu rum pochází z karibské oblasti, konkrétně z ostrova Barbados. Využívá však suroviny i ze sedmi dalších ostrovů a míst. S každým douškem tak můžete procestovat celý Karibik i kus Střední a Jižní Ameriky.

Dočkáte se cukrové třtiny z Belize a Brazílie, Kostariky, Salvadoru, Dominikánské republiky nebo třeba Hondurasu. Každá s sebou přináší kousek jedinečné chuti, která se ve výsledku zajímavě projeví a propojí s ostatními. Nejvíce prostoru ale dostávají banány, vanilka a smetana.

Bumbu rum je okouzlující nápoj i v tom smyslu, že je vyráběn velmi poctivě a „ručně“. Nejde o tovar z fabriky, ale o nápoj, který má svého ducha a který skutečně prošel rukama mnoha odborníků a spoustu let odpočíval v dubových sudech, než se dostal na pult.

Ne nadarmo jsme tento rum zařadili mezi nejlepší rumy na trhu.

Hodnocení rumu

Bumbu rum se těší skvělému hodnocení odborníků i méně zkušených konzumentů. Jaké kvality jsou na něm chváleny a jaké nedostatky jsou mu vytýkány?

Výhody:

 • Zajímavá, originální láhev
 • Krásná barva
 • Jemná chuť plná ovoce, výrazná banánová příchuť
 • Pití i pro dámy
 • Skvělé jako aperitiv i digestiv nebo jako přípitek

Nevýhody:

 • Pro někoho příliš sladký a jemný
 • Nižší obsah alkoholu
 • Vyšší cena
Kde koupit Bumbu rum?
Bumbu rum

Bumbu rum 0,7 l 35 %
od 949 Kč

Tip: Nezaujal vás Bumbu rum? Podívejte se na recenzi rumu Diplomatico Reserva Exclusiva nebo Don Papa

Alkoholium.cz