Malfy Gin Rosa v recenzi

Recenze Malfy Gin – trendy gin letošního léta

Malfy Gin ROSA

Země: Itálie | Obsah alkoholu:: 41% | Chuť: Pink Grapefruit | Cena: cca 650 Kč

Sbíhají se vám sliny na dobrý gin, ale nevíte, po jaké lahvi sáhnout? Jasně, první volbou je nějaký ten poctivý britský gin. Třeba provařený, ale osvědčený Beefeater. Okouzlující Bombay Saphire. Poctivý a stylový Hendrick’s. Anebo možná nějaký ten „jenever“ z Nizozemska, pravého rodiště ginu. To vše je samozřejmě skvělé. Ale možná přišel správný čas vyzkoušet i trochu něco jiného.

Co takhle gin, o jehož vznik se postaraly národy z prosluněného pobřeží Středozemního moře? To se totiž jednou Italové a Francouzi dali do společné práce – a výsledkem je Malfy Gin. Ale je opravdu o co stát? A dokážou jižanské národy správně vystihnout charakter spíše sychravě severského nápoje, jakým je gin? Inu, to se dnes pokusíme zjistit. Čeká vás totiž recenze Malfy Ginu, tak trochu jiného ginu.

ProduktChuťKde koupit?
Malfy Gin ORIGINALEJalovec, koriand + 5 tajných bylin Koupit
Malfy Gin ROSARůžové grapefruity, rebarbora + 5 tajných bylin Koupit
Malfy Gin LIMONEJalovec, kůra citrónu, anýz, citrusy a koriandr Koupit
Malfy Gin ARANCIAČervené pomeranče, jalovec a 5 tajných přísad Koupit

Malfy Gin Rosa v recenzi

Co je to Malfy Gin

Jak už jsme nastínili, jde o gin, který vznikl v koprodukci Itálie a Francie. Respektive, většinu práce zde překvapivě oddřeli Italové v palírně Torino Distillati, která se nachází ve městě Moncalieri u Turína. Originální giny v této rodinné palírně vyrábějí z kvalitních místních surovin a cestu výsledných lahví do světa zajišťuje distributor Pernod Ricard – francouzský lihový gigant.

Malfy Gin přitom nabízí hned několik variací ginu. Kromě originálního jalovcového nápoje, který dostal název Malfy Gin Originale, je to například gin s citronovou příchutí, růžový gin s grapefruity a rebarborou a ještě další zajímavé kousky. Na všechny se v dnešní recenzi postupně podíváme podrobněji.

Malfy gin

Malfy Gin Originale

Malfy gin Originale

Koupit na Alkohol.cz | od 650 Kč

Začněme „základním“, ačkoli aspoň u nás zřejmě nikoli nejpopulárnějším, Malfy Ginem. Originale je 41procentní klasický gin. Vyrábí se z destilátu z italského obilí. Chuť dotváří nezbytný jalovec, ale taky koriandr, andělika nebo citrusy. Jde o celkem tradiční složky i v klasickém london ginu.

Gin má ve výsledku dost docela výrazný bylinkový charakter, jemuž sekundují citrusové tóny, jalovec se samozřejmě taky hlásí o slovo. Gin dost zahřeje, vůně je poměrně klasická. Nedá se říct, že by šlo o světovou špičku. V Turíně hráli s touto lahví na jistotu, ale výsledek je spíše matný. Nepříliš vyladěný a nijak originální. Není to špatný gin, ale ani něco, bez čeho se v životě neobejdete.

Za to ochucené lahve Malfy Ginu – to je úplně jiná liga…

Malfy Gin Rosa

Malfy gin Rosa

Koupit na Alkohol.cz | od 650 Kč

U nás je varianta Rosa zřejmě nejpopulárnějším ginem značky Malfy. Tento gin opravdu nádherné barvy připomínající nadýchaný růžový obláček nebo cukrovou vatu skrývá ve svém těle chuť a vůni italských grapefruitů, ale taky rebarboru a řadu dalších přísad, s jejichž totožností dělá výrobce trochu tajnosti. To ostatně patří k bontonu.

Grapefruit nicméně svou dominanci nezapře a doprovázejí ho další citrusové tóny. Ozvuky rebarbory jsou jemné a nevtíravé – totéž platí pro samotnou vůni ginu. Jde o opravdu velmi delikátní, osvěžující a příjemné pití. Chuť rozhodně není přehnaně sladká, dosahuje vyváženého a mile okouzlujícího charakteru a ční spíše k slabší hořkosti. Tento gin můžeme všemi deseti doporučit.

Malfy Gin Limone

Malfy gin Limone

Koupit na Alkohol.cz | od 599 Kč

Destilát z italské pšenice, citrusy z pobřeží Amalfi a ze Sicílie, toskánský jalovec. Půlka Itálie v jediné lahvi. A nutno říct, že se do ní vejde naprosto dokonale. Malfy Gin Limone je možná nejlepší lahví této značky. Jasná dominance chuťově nesmírně bohatých citrusů je doplněna tradičním jalovcovým základem. Chuť i vůně jsou blízké známému italskému lidovému nápoji Limoncino (či limoncello) – a to myslíme jako jednoznačnou pochvalu.

Citrusová harmonie vás naprosto uhrane. Tento gin je naprostou trefou do černého. Lahodný a dokonale osvěžující. S geniálním poměrem sladkých, kyselých a hořkých chutí a s překrásným aroma. I když láhev stojí něco přes 700 Kč, v každém případě se to vyplatí. Tohle musíte ochutnat.

Malfy Gin Arancia

Malfy gin Arancia

Koupit na PanAlfred.cz | od 600 Kč

Poslední ginovou variací z dílny značky Malfy je Arancia. Opět jako v předchozích případech jde o gin s 41 % alkoholu – tentokrát se však nápoj nese ve znamení červených pomerančů – konkrétně jde o arancia rossa di Sicilia. Plody s chráněným označením původu. Ty jsou v ginu doplněny italskými citrusy. Nechybí logicky ani jalovec – jde mimochodem o ručně sbírané plody.

Nápoj má barvu jemných červánků, která působí docela přitažlivě. Samotná chuť a vůně už ovšem nedosahují úrovně variací Limone či Rosa. Výraz je poněkud mdlejší. Více se projevuje jalovec – to samozřejmě v ginu samo o sobě není nic závadného. V tomto konkrétním případě se však vyvážení chutí nepodařilo až tak dokonale.

Arancia rozhodně není špatný gin a svou chutí, vůní, a především barvou se může skvěle hodit do různých drinků a koktejlů. Avšak v konkurenci svých dvou výše zmíněných bratříčků zaostává.

Kde koupit giny značky Malfy

Všechny druhy Malfy ginů nabízí na svém webu Alkohol.cz za jednotnou cenu 649 Kč. Zde také doporučujeme nakupovat.

Celkové hodnocení recenze Malfy ginů

Italské giny Malfy rozhodně nejsou žádným šlápnutím z cesty. Všechny lze označit za kvalitní, podařené. Gin Original a Arancia mají ještě určité rezervy a lze je hodnotit spíše průměrně. Naproti tomu Rosa, a zejména pak Limone – to jsou opravdu parádní kousky, neřku-li ginové klenoty. Rozhodně je vyzkoušejte a dejte nám vědět do komentářů, jak vám chutnal jeden či druhý.

Malfy Gin ROSA

Země: Itálie | Obsah alkoholu:: 41% | Chuť: Pink Grapefruit | Cena: cca 650 Kč
Alkoholium.cz