KTVodka Vémola

Recenze KTVODKA (KTV Vodka)

KTVODKA 0,7l 40%

Země: Česká Republika| Obsah alkoholu:: 40% | Výrobce: Rudolf Jelínek | Cena: cca 699 Kč

Zdá se, že v poslední době se velice uchytil zajímavý trend. Slavní bojovníci MMA se stále častěji „oddávají“ alkoholu. Ale ne tak, jak byste si mysleli (nebo v některých případech možná ano, ale o to dnes nepůjde). Míněn je totiž stále hojnější výskyt lahví kvalitního alkoholu, které nesou podobiznu a jméno některého z těchto bijců. V dnešním článku se podíváme na jednu z nich. Na vodku, na jejíž etiketu svou tvář obtiskl asi nejznámější český zápasník známý obecně jako Karlos Vémola. Čeká na vás recenze KTVodky, která může být atraktivní volbou pro milovníky tohoto slovanského nápoje a MMA zápasů zároveň.

Vémola a ti druzí

Vémola se s démonem alkoholu nespojil ke spolupráci poprvé. Již před nějakým časem jsme vám přinesli obšírnou recenzi jeho někdejšího alkoholického projektu – totiž višňovice Vémolice. Tato limitovaná edice už je dnes vyprodaná. To svědčí o tom, že byla úspěšná. Ostatně, chutnala i nám. Na Vémolici se podílela Palírna Radlík, značka KTV a taky distributor Lihovarek.cz.

Vémola je ovšem pouze jedním z nositelů této nové „tradice“. Pravděpodobně nejslavnějším zástupcem spojení MMA a alkoholu je whisky Proper no. Twelve. Blend irských whisky, na kterém se podílel samotný Connor McGregor, kontroverzní šampion a bezesporu nejznámější tvář svého sportu na světě. Tato whisky je mimochodem stále k sehnání a už jsme vám ji dříve představili v kompletní recenzi. Svůj podíl však již Conor McGregor úspěšně odprodal.

Z bližších luhů a hájů se sluší připomenout taky projekt Vémolova úhlavního nepřítele. Very Spešl Attilka je další z řady „MMA lahví“, o nichž jsme vám již přinesli recenzi. Tato borovička vzniknuvší za přispění slovenského bojovníka známého jako Attila Végh je rovněž stále k mání.

Jelínek a KTV = Vémolova vodka

Přejděme konečně k jádru věci, totiž ke KTV vodce, která je dnes hlavním předmětem našeho zájmu. Jak název napovídá, projektu se opět (jako v případě předešlé Vémolice) zapojila značka KTV. To rozhodně nijak nepřekvapí. Jde o značku Vémolova merchandisingu, která svého idola velebí pomocí nejrůznějších předmětů a výrobků.

KTV by ale sama asi nevypálila kvalitní destilát. Na pomoc tudíž přispěchal harcovník v tomto oboru patřící mezi legendární a ikonické. Totiž samotný R. Jelínek. Tedy nikoli osobně, neboť už je mu kvůli nacistickému teroru v Osvětimi dávno země lehká, ale prostřednictvím své značky.

Vizovická značka Rudolf Jelínek je v našich zemích pojem známý i těm největším odpůrcům čehokoli alkoholického. Ačkoli je spojena především s tradičními moravskými pálenkami, své portfolio už dávno rozšířila i o řadu dalších nápojů. Včetně například whisky, rumů, absintů nebo právě vodky.

Tak trochu pouťová atrakce…

KTVodka Vémola

KTVodka představuje opět speciální a limitovanou edici. Nutno říct, že s vnější podobou si tentokrát tvůrci opravdu pohráli. Láhev je černá, svítí na ní rudé logo KTV a název nápoje. Etiketu zdobí podobizna Vémoly stylizovaného do podoby terminátora – což je jeho zápasnická přezdívka.

Na druhé straně lahve je pak na vtipném meřítku vyznačeno, kolik z láhve musíte upít, abyste dosáhli požadovaného účinku na váš organismus. Od warm up (čili rozehřátí) až po TKO. A teď se podržte. Každá láhev KTVodky je totiž vybavena LED diodami umístěnými ve spodní části. Ty zajistí velice zajímavé červené LED podsvícení. Láhev se tudíž neztratí ani na ruské svatbě.

A jak to celé ve výsledku působí? O nějaké výjimečně vkusné eleganci se zde mluvit rovnou nedá. O originalitě a jistém druhu atraktivity ovšem jistě ano. Něco takového se hned tak nevidí, a pokud máte slabost pro kuriozity (nebo Karlose Vémolu), jistě si KTVodku nenecháte ujít – už jen pro její vzezření.

Za zmínku stojí, že KTVodka byla při svém vzniku pokřtěna velmi příznačně nikoli šampaňským, ale již výše zmíněnou McGregorovou whisky Proper no. Twelve.

Jak chutná 40% terminátor?

Jelínek při výrobě vsadil na rovnou pětinásobnou destilaci, aby dosáhl opravdu mimořádně jemné a čisté chuti. To se rozhodně povedlo. Z této 40% vodky je znát kvalita a um. Jde o velmi příjemné pití. Vodka nenese žádné nepříjemné pachuti nebo příliš silné lihové tóny. Zachutná i náročnějším milovníkům vodky.

Nelze přesto říct, že by šlo zrovna o vodku století. Jen zkrátka o velmi dobrou, čistou a ryzí vodku na úrovni. Láhev má však spíše význam pro sběratele a fanoušky MMA, než že by byla ideální volbou pro běžné popíjení. Ostatně ani cena KTVodky není úplně zanedbatelná. Sedmičková láhev vás vyjde na 699 Kč. A pokud ji chcete, má smysl s její koupí pospíchat. Je dost možné, že KTVodka bude následovat osud již vyprodané Vémolice. S ubývajícími lahvemi se taky dá očekávat zvyšování ceny a zhoršování dostupnosti.

KTVODKA 0,7l 40%

Země: Česká Republika| Obsah alkoholu:: 40% | Výrobce: Rudolf Jelínek | Cena: cca 699 Kč
Alkoholium.cz