Nejlepší eshopy s vínem

Nejlepší eshopy s vínem | Kde koupit víno online na internetu

Zima je časem Vánoc a Silvestru. Spousta rodinných, kamarádských i pracovních oslav. Mráz zalézá pod kosti. Zima je čas svařáku a popíjení pod dekou u pohádek a romantických komedií. A víno pomalu ale jistě dochází. Kde doplnit zásoby?

Můžete vyrazit do nejbližší vinotéky. Ale náledí hrozí vymknutým kotníkem. Navíc je strašně sychravo. Možná bude lepší nechat si pořádnou várku vína dovézt až domů. V dnešním článku se s vámi podělíme o zkušenosti s nejlepšími eshopy s vínem, které u nás fungují. U všech se můžete těšit na vynikající výběr. Často nejen vína, ale i dalšího milého sortimentů, kterým si lze zpříjemnit okamžiky odpočinku s vínem či společenské události a sešlosti, k nimž tento nápoj patří.

Kde koupit víno online na internetu?

1. Simplywines.cz

? Eshop od odborníků na víno

Simplywines

Internetový obchod Simplywines.cz je poměrně velmi mladá záležitost. Za jeho založením stojí odborník na víno Kamil Gruncl, který do firmy vnesl 20 let praxe s obchodováním s tímto nápojem. K němu se přidal kardiolog Miloš Táborský. Jde tedy o vpravdě srdeční záležitost. Tým obchodu však tvoří i další zkušení sommeliéři a odborníci na víno. Ti vám rádi fundovaně poradí s výběrem.

A co na eshopu najdete? Samotné webové stránky jsou zpracované velmi příjemně a přehledně. Sortiment je komplexní. Zahrnuje bílá, červená i růžová vína. Velmi pěkný je pak i sortiment šumivých vín. Kromě toho si můžete pořídit vynikající portské.

Pokud se rádi předzásobíte větším množstvím lahví, určitě byste neměli minout kategorii s balíčky vín. Často jde o velmi zajímavé tematické balíčky, které se zaměřují třeba na výběry skvělých italských či francouzských červených nebo bílých vín, BIO vín, sladších vín. Najdete zde i výběry konkrétních odrůd nebo druhů vína. Cena je navíc často velmi zajímavá.

V eshopu můžete nakupovat taky dle preferované země původu. Simplywines.cz nabízí vína z Itálie a Francie, dále rakouská, portugalská, ba i chilská vína. Samozřejmě nechybí ani domácí moravská vína. U každé země si můžete zvolit i konkrétní oblast a filtrovat tak výběr velmi specificky. Vybírat však můžete i podle konkrétních odrůd, ba dokonce i podle vinařů.

Samotný zakladatel eshopu Kamil Gruncl razí názor, že dobré víno patří do správné sklenice, jinak mohou být jeho vlastnosti degradovány. Možná i to je důvod, proč sortiment vín doplňuje i nabídka sklenic. Jde ovšem převážně o drahé, luxusní sklenice pro náročné. Koupit si můžete i špičkový olivový olej.

Obchod Simplywines.cz potěší možností opravdu podrobného vyhledávání od druhu vína až po vinaře, který ho vyrobil. To možná ocení spíše zkušenější zákazníci. Ti méně zdatní a s vínem začínající by možná ocenili live-chat, kde by se mohli naživo zeptat na doporučení. V každém případě však jde o svěží eshop, který stojí za to navštívit.

Navštívit SimplyWines.cz

2. Vicom-vino.cz

? Osvědčený tuzemský lídr s vínem

vicom-vino

Vicom je značka, která už má za sebou hodně bohaté zkušenosti. Jde o osvědčeného tuzemského lídra, pokud jde o obchodování s vínem. Samotná společnost vznikla už v roce 1993, eshop na první dobrou vypadá, jako by nebyl o moc mladší. Zasloužil by nový kabát, o tom není pochyb. Ale byla by chyba nechat se odradit designem. Nakoupit zde můžete opravdu dobře. Možná i skvěle.

Výběr je opravdu skvělý a komplexní. Zahrnuje bílá, červená a růžová vína, šumivá vína, portské, fortifikovaná vína, ale třeba i destiláty (nikoli jen vinné, ale jakékoli). Obchod nabízí taky velmi pěkné vinařské dárkové balíčky. Skvělý dárek k jakékoli příležitosti. Pokud nevíte, jaký má obdarovaný či obdarovaná vinný vkus, můžete dárek kulantně vyřešit s pomocí voucherů na nákup, které obchod taky nabízí. Zakoupit můžete i výběr luxusních delikates, ale třeba i kávu či pivo.

Výběr vín je opravdu mimořádně rozsáhlý. Najdete zde vína ze skoro 20 zemí. A to včetně méně profláknutých oblastí, jako je třeba Izrael, JAR, Moldávie nebo třeba Nový Zéland. Pokud rádi experimentujete, budete mít žně. Potěší i značně podrobný vyhledávač s množstvím filtrů. Vybírat můžete podle oblasti, podoblasti, obce, trati, vinařství, ročníku a třeba i obsahu alkoholu a dalších parametrů. I velmi zkušený harcovník rychle najde, co hledá.

Vicom-vino.cz je osvědčený, dlouho fungující eshop. Velkým plusem je spolehlivost a rychlost doručování objednávek. Nakoupit můžete drahá i velmi dostupná vína. O tom, že se zde nemusíte bát nakupovat, svědčí i 96% hodnocení obchodu na portále Heureka.cz.

Navštívit VICOM-vino.cz

3. 8wines.cz

? Zajímavá a unikátní vína i jejich kategorie

8wines

Internetový obchod s vínem 8wines.cz vás přivítá na stránkách, které jsou graficky příjemně a moderně zpracované. Přehledností možná však trochu ztrácí za některými jinými eshopy v našem žebříčku. Určitě však nehrozí, že byste zabloudili. Zajímavou a neobvyklou možností je výběr podle charakteru či stylu vína. Najdete zde kategorie jako vína organická, butiková, sběratelská, košer či oranžová…

Možná už tušíte, že 8wines.cz si trochu libuje v méně obvyklých vinných záležitostech. Nemýlíte se. Obchod nabízí i velmi zajímavá či unikátní a těžko dostupná vína z nejrůznějších zemí. Vinní dobrodruzi zde najdou velké pole působnosti. Ceny v eshopu jsou obecně spíše vyšší. Největší je výběr červených vín.

Obchod 8wines.cz je rozhodně velmi atraktivní destinací pro milovníky vín, kteří hledají něco nového, rádi se nechají unášet různorodou inspirací a nejde jim jen o nejnižší cenu. Výhodou je i live-chat, na kterém vám odborníci operativně poradí. Eshop můžeme jedině doporučit.

Navštívit 8wines.cz

4. Osobnivinoteka.cz

? Tématické akce, sety a balíčky vín

osobnivinoteka

Osobnivinoteka.cz je velmi spolehlivý, osvědčený a poměrně známý český eshop zaměřený na víno. Obchod je silněji zaměřen na různé tematické akce, sety a balíčky – včetně dárkových – a na nakupování podle aktuální, proměnlivější nabídky. Orientace v eshopu je i z toho důvodu trochu jiná, možná poněkud méně intuitivní a logická. O to víc se můžete nechat unášet nejrůznější inspirací.

V nabídce najdete i kategorii oceněných vín a různé tipy od sommeliérů. Nejde přitom zdaleka nutně o drahé lahve. Naopak, spoustu jich pořídíte do 200 Kč. Obchod je obecně cenově poměrně přívětivý, nabízí značné množství akčních slev. Tento koncept se u zákazníků setkává s velkým úspěchem. Jasným důkazem je naprosto vynikající hodnocení obchodu. Osobnivinoteka.cz drží na portále Heureka hodnocení 97 %. Jelikož má eshop veškeré zboží skladem, doručení je zpravidla velmi rychlé.

Osobnivinoteka.cz je inspirativní destinace, kde můžete nakupovat výborná vína i za velmi příjemné ceny. A to je kombinace, která dokáže zaujmout.

Navštívit OsobniVinoteka.cz

5. Alkohol.cz

? Pokud chcete k vínu přidat i něco ostřejšího

alkohol-cz

Alkohol.cz je nejspíš největším a nejvýznamnějším internetovým obchodem s alkoholickými nápoji u nás. Pokud jde o sortiment, jeho nabídka je vždy naprosto vynikající – ať už se jedná o vína nebo jakýkoli jiný alkohol. Velmi příjemně je obchod zpracován i po informační stránce. Většina položek je velice důkladně a podrobně popsána. O víně či jiném nápoji se dozvíte vše potřebné. Obvykle je možné dočíst se leccos i o odrůdě, výrobci, značce a dalších souvislostech.

Dalším plusovým bodem je vynikající přehlednost a strukturovanost webu. Rovněž se můžete těšit na velmi podrobný vyhledávač s řadou filtrů. Na Alkohol.cz můžete nakoupit velmi levná i extrémně drahá vína. Vybírat můžete ze všech možných druhů a odrůd.

Alkohol.cz je jednoznačně osvědčená destinace. V mnoha ohledech bezkonkurenční. Tu a tam však trpí nešvary typickými pro větší eshopy, jako je třeba méně osobní přístup či určité nedostatky nebo prodlevy v komunikaci. Určitě se však nemusíte obávat zde nakoupit. Alkohol.cz se v průměru vyznačuje skvělou spolehlivostí a rychlostí doručení.

Navštívit Alkohol.cz

6. Warehouse1.cz

? Nabídka červených, bílých, růžových i šumivých vín

warehouse1

Obchod Warehouse1.cz se zaměřuje především na prodej kvalitních destilátů. Rumu, whisky, ginu, vodky a tak dále. V útrobách eshopu však najdete i zajímavý sortiment vína. I vinaři by proto mohli utrpět jistou škodu, pokud by tento obchod z principu míjeli.

Na Warehouse1.cz najdete vína bílá, červená, růžová i šumivá. Kromě toho si můžete taky dopřát nejrůznější vinné nápoje s říznějším podílem alkoholu. Obchod nabízí parádní sortiment brandy, koňaku i armagnacu, grappu nebo třeba starý dobrý vermut.

Výhodou nákupu zde je – kromě výběru – taky vysoká spolehlivost eshopu. Nadprůměrně rychlé je i doručení. O tom, že s nákupem budete s nejvyšší pravděpodobností velmi spokojeni, svědčí taky špičkové hodnocení eshopu. Na Heureka.cz drží v současnosti 99 % – tedy skoro plný počet.

Navštívit Warehouse1.cz
Alkoholium.cz