Mapa českých pivovarů - České pivo - České zlatu
_

Mapa českých pivovarů na pivním portálu „České pivo – České zlato“

To, co bylo dříve nazýváno boomem minipivovarů v České republice, můžeme dnes označit za trvající, značně dynamický rozkvět tuzemského pivovarnictví. Jeden by se v té záplavě pivovarů málem ztratil. Naštěstí existují nástroje, které objevování nových pivovarů usnadní. Příkladem takového nástroje je mapa českých pivovaru na pivním portálu „České pivo – České zlato“.

Co vše mapa umí?

Mapa českých pivovarů - České pivo - České zlatu
_

Mapa českých pivovarů přehledně lokalizuje nejen všechny funkční průmyslové pivovary a minipivovary, ale naleznete zde i pivovary školní, pivovary bez stálé provozovny (tzv. „létající“), ale také pivovary připravované nebo naopak pivovary zaniklé a mimo provoz. Typ pivovaru je na mapě výrazně odlišen barvou značky s miniaturou loga pivovaru: červená = průmyslový pivovar, modrá = minipivovar, světle modrá = létající pivovar, žlutá = školní minipivovar, zelená = připravovaný pivovar, šedá = pivovar uzavřený (od roku 1970) nebo mimo provoz.  Dle uvedených typů lze pivovary také jednoduše vybírat k jejich zobrazení na mapě s výčtem vybraných pivovarů.

Kliknutím na značku pivovaru získáte rychle přehled základních informací o pivovaru – logo, jméno a firemní jméno pivovaru, adresa, telefonní a emailový kontakt, webové stránky, popřípadě jména vedení a sládka pivovaru. Jelikož je mapa vytvořena na API rozhraní Mapy.cz, samozřejmostí jsou některé standardní prvky na změnu typu mapy – obecná, letecká, turistická nebo funkce zoom.

Tato mapa českých pivovarů je nedílnou součástí pivního portálu „České pivo – České zlato“, věnujícího se zeširoka českým pivovarů a českému pivovarnictví, tudíž je pravidelně doplňována a aktualizována.

Pivovary v kapse

Aplikace České pivovary
_

Chytré telefony jsou šikovnými pomocníky v řadě činností. Jde-li o objevování nových pivovarů, není tomu jinak. Mapu pivovarů tak můžete mít stále při sobě. Pokud tedy vyrazíte například na dovolenou do jižních Čech a výlety si přitom nenaplánujete předem, díky aplikaci snadno zjistíte, které zajímavé pivovary se nachází v okolí. Plánování výletu s cílem v pivovaře tedy nebylo nikdy jednodušší.

Ti, jejichž chytrý telefon je vybaven operačním systémem Android, mohou aplikaci nazvanou „České pivovary“ stahovat pomocí aplikace Google Play – České pivovary. Verze aplikace pro telefony s operačním systémem iOS je zatím v řešení.

Alkoholium.cz