Plzeňský Prazdroj zdražuje
_

KRÁTCE: Ceny plechovkového a lahvového piva půjdou nahoru

Jednička na českém trhu, Plzeňský Prazdoj, oznámil, že zdraží plechovkové a lahvové pivo. Údajně tak chce opět zvýšit zájem o točené pivo, jehož spotřeba dlouhodobě klesá. Je rovněž velmi pravděpodobné, že ostatní pivovary ho budou následovat.

(Vydáno 23.10.2013) Jednička na českém trhu, Plzeňský Prazdoj, oznámil, že zdraží plechovkové a lahvové pivo. Údajně tak chce opět zvýšit zájem o točené pivo, jehož spotřeba dlouhodobě klesá. Je rovněž velmi pravděpodobné, že ostatní pivovary ho budou následovat.

Plzeňský Prazdroj zdražuje
_

Zkušenosti z minulosti říkají, že když Plzeňský Prazdroj ovládající téměř polovinu českého trhu s pivem zdraží, ostatní výrobci piva jeho kroky následují. Nepůjde však o zdražení nijak dramatické, v průměru se Prazdroj chystá zdražit pouze o 0,7%, takže zdražení ani nepřesáhne úroveň inflace. Zajímavé je na tom však to, že nahoru půjdou jen ceny plechovkového a lahvového piva, které se Češi v poslední době oblíbili. Naopak piva točeného se zdražení netýká. Prazdroj si od toho slibuje plnější restaurace, hospody a bary. Jestli bude mít zdražení kýžený efekt, ukážou až následující měsíce.

Alkoholium.cz