Ubytování v pivovaru

10 tipů na nejlepší ubytování přímo v pivovaru

Češi a pivo. Existuje snad vůbec příznačnější spojení, které by lépe vystihovalo náš národ. Češi jsou zdaleka největší konzumenti piva na světě. Zda to lze považovat za lichotivý úspěch, či spíš ne, to už ponecháme na vás. Předpokládáme však, že pokud jste se pustili do čtení tohoto článku, jste pití piva alespoň v zodpovědném množství příznivě nakloněni.

A které pivo je to nejlepší? Samozřejmě, že naše. Našinci totiž umí pivo nejen konzumovat, ale i vyrábět. Pojmy jako Pilsner Urquell či Budweiser Budvar jsou světoznámé. V zahraničí se však prosadila i řada dalších pivovarů. Například Krušovice se vyvážejí do skoro 40 zemí, velmi dobře si v tomto směru vede i Staropramen a další značky.

České pivo si můžete koupit kdekoli. Od Koreje až po Chile, od Kanady až po JAR. Ale doma chutná jistě nejlíp. A navíc… kromě notoricky známých značek je naše země plná menších, ale skvělých pivovarů. Možná stojí za to některé z nich poznat blíže, či doslova zevnitř. V dnešním článku proto najdete náš výběr 10 tipů na nejlepších ubytování v pivovaru.

Proč se ubytovat v pivovaru?

Napadá vás otázka, proč složit o vzácných dnech dovolené hlavu právě v pivovaru – či přesněji v ubytovacím zařízení, které je součástí nějakého pivovaru? Inu, pro každého to zřejmě nebude. Ale pokud se považujete za milovníky piva a všeho, co s ním souvisí, možná lepší destinaci ani nenajdete.

Nejenže se dostanete přímo ke zdroji svého oblíbeného moku, ale můžete poznat mnohá zákoutí a taje jeho výroby. Navíc nasajete neopakovatelnou atmosféru. Tato ubytovací zařízení často nabízejí služby, jako jsou nejrůznější exkurze nebo i kurzy a přednášky týkající se piva, prostředí bývá velmi stylové, důležitým prvkem jsou pak zajisté i ochutnávky a vychutnávání výrobků pivovaru. A aktivit či možností a služeb může být pochopitelně mnohem více.

Nejlepší ubytování přímo v pivovaru – vybírali jsme ručně

1. Hotel Pivovar Lobeč

? Adresa: Lobeč 34, Lobeč, 277 36, Česká republika

Pivovar Lobeč patří mezi ty s opravdu velmi dlouhou historií. Ta sahá až někam k polovině 16. století a rodu pánů z Lobče, jejichž původ je ještě o staletí starší. Už z roku 1586 pak pochází první písemná zmínka o pivovaru. Za třicetileté války se dostal do rukou nejvýznamnějšímu vojevůdci Albrechtovi z Valdštejna. Ten se postaral o jeho ochranu a nepřerušený provoz. Dá se naopak říct, že navzdory zlým časům pivovar vzkvétal.

I další osudy tohoto zařízení byly komplikované a pohnuté. Moderní historie pivovaru se začíná psát roku 2007, kdy starý objekt citlivě zrekonstruovalo duo architektů Jany a Pavla Prouzových. Ti se stali i vlastníky a za své úsilí byli odměněni řadou cen. Od roku 2015 z plně funkčního pivovaru zase proudí pivo – konkrétně kolem tisíci hektolitrů ročně. Jde tedy stále o poměrně malý, rodinný pivovar, který navíc k výrobě využívá lokální zdroje.

Mezi vlajkové lodi pivovaru patří 11° ležák plzeňského typu, nefiltrovaný a nepasterovaný. Za zmínku stojí i velmi zajímavé pivo 12° American Red Ale. Pivovar nabízí i silná piva jako 13° Tománek či bylinný Gruit s minimem chmelu. Anebo taky 14° Ipa či Dubbel založený na belgické klášterní tradici. Lobeč je tedy domácí i světový zároveň.

Ubytovat se zde můžete v opravdu nádherně zařízených apartmánech. Jsou čtyři, každý má svůj charakter. Nejvyšší luxus však představuje podkrovní apartmán Cicvárek. Z apartmánů to máte kousek do vynikající pivovarské restaurace, která zaujme i náročné gurmány.

Samozřejmě si můžete zajít i na prohlídku unikátního pivovaru. Jen vstupné se bohužel platí zvlášť. Mimo to můžete vyrazit na bezpočet výletů do okolí. V blízkosti je hrad Houska i Bezděz. Osvěžit se můžete v aquaparku Staré Splavy. Nedaleko je i Máchovo jezero. Lokalita je tedy více než atraktivní. Ubytování navíc drží špičkové hodnocení 9,5 bodů z 10 na Booking.cz.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,5 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 42 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

2. Hotel Sladovna, pivovar Černá Hora

? Adresa: Černá Hora 3/5, Černá Hora, 67921

Hotel Sladovna se nachází v těsné blízkosti pivovarského komplexu Černá Hora, který je s datem založení 1298 nejstarším stále působícím českým pivovarem. Samotný hotel Sladovna však nabízí především pivní lázně a wellness anebo i vynikající restauraci, která vám umožní prožít gastronomickou jízdu. Perfektní je i samotné ubytování ve stylově a velmi čistě zařízených pokojích.

Mohlo by se zdát, že díky lázním a blízkému pivovaru je hotel Sladovna ideálním místem především pro lenošivou dovolenou zaměřenou na tělesné požitky, v čele s bujarou konzumací piva. Ale opak je – nebo může být – pravdou. Díky své poloze v obci Černá Hora severně od Brna je tato lokalita dokonalá i pro turistiku a aktivní dovolenou. V blízkosti leží známý Moravský kras s punkevními jeskyněmi či slavnou propastí Macocha a bezpočtem dalších krásných míst.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,3 z 10 (fantastické) od více jak 327 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

3. Pivovar Trautenberk

? Adresa: Horni Mala Upa 87, Horní Malá Úpa, 542 27

Pivo, hory, lyžování. Jak jde takhle kombinace k sobě? To můžete zjistit v pivovaru Trautenberk, který představuje jednoznačně mimořádně zajímavou záležitost. Tento minipivovar se totiž nachází v lůně Krkonoš u obce Malá Úpa – a navíc v nadmořské výšce 1045 metrů, v útrobách starobylé a přebudované horské chaty. Ta byla v minulosti známá jako Tippeltova bouda, později jako hotel Družba a dnes…

Samotný pivovar se nachází kdesi v hlubinách bývalých sklepení. Rozumí se, že si sem během návštěvy můžete zajít na exkurzi. A stojí to za to. Pivovar navíc produkuje velmi zajímavá piva. V první řadě je to „jedenáctka“ Trautenberk. Ze silnějších piv je to polotmavý 13° speciál nebo svrchně kvašený Trautenberk 14°. Všechna piva jsou nepasterovaná a nefiltrovaná. Horská voda jim pak dodává ten správný říz.

Prostředí pivovaru a hotelu je velmi stylové. Je to zkrátka krkonošská horská chata, jak má být. Nečekejte žádný načančaný luxus. Tohle místo je zkrátka pro horaly, turisty, lyžaře a milovníky piva – a to třeba i v pořádné partě. Místa je dost. Pokojů je 21 a mnohé z nich jsou čtyři a pětilůžkové. Nachází se zde i poctivá pivovarská a horská restaurace anebo krámek, kde si můžete pořídit zásobu piv domů.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,2 z 10 (fantastické) od více jak 192 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

4. Pivovar Kocour

? Adresa: Rumburská 1920, Varnsdorf, 407 47

Kocour je další malý, ale velice zajímavý pivovar, který nabízí i možnost ubytování. To je možné v apartmánech či hotelových pokojích. Zařízení je poměrně minimalistické, nic pro zvlášť zhýčkané a náročné zájemce. Přesto nechybí kuchyňka, TV či minibar. Mnohem originálnější variantou je však možnost ubytování v odstavených vlakových vagonech. Jde spíše o zajímavý a cenově dostupný zážitek než dávku luxusu a komfortu. Ubytovat se pak můžete i v rámci kempu.

Samotný pivovar vyrostl v areálu bývalé keramičky a jde o docela mladou záležitost. Pivo se zde vaří od roku 2008. Dnes zde můžete ochutnat opravdu pěkné kousky. Svrchně kvašené ležáky jako American Pale Ale nebo 15° Cranberry, ale i u nás méně běžná spodně kvašená piva jako Kocour 11°, Am Lager, Gypsy Porter, višňový ležák a další. Zajímavé jsou i ovocné Portery. Pivovar však vyrábí i nealko limonády. Na tak malý pivovar je sortiment velmi rozmanitý a rozsáhlý. Máte se nač těšit.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 200 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

5. Pivovar Lyer

? Adresa: Veselá 13, Znojmo, 66902, Česká republika

Pivovar Lyer nabízí opravdu krásné prostředí. Nejen pokud jde o okolní přírodu u obce Modrava, ale taky o samotnou budovu, která leží u břehu Roklanské říčky. Komplex má velmi historický a rustikální ráz, ale v čerstvé, moderní úpravě. Samotné pokoje jsou spíše strohé, ale stylově čisté. Vybavení je nicméně na slušné úrovni. Nechybí TV, Wi-Fi, vlastní koupelna ani další očekávané potřeby.

V tomto úchvatném prostředí severního cípu Šumavy se v roce 2014 začalo vařit pivo pod značkou Lyer. I za tak krátkou dobu se pivovar dočkal úspěchů v podobě několika prestižních cen. Kromě pivovaru je součástí komplexu i wellness a restaurace. Místo láká k aktivní i odpočinkové dovolené.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 219 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

6. Pivovar Lindr Mžany

? Adresa: Mžany 21, Mžany, 503 15

Pojem Lindr bude většině milovníků piva zřejmě přinejmenším povědomý. Ano, jde o onoho notoricky známého výrobce výčepní techniky, který má u nás na tyto věci skoro něco jako monopol. A shoda jmen není náhodná. Relativně malinký, stylový pivovar Lindr s útulným ubytováním provozuje v obci Mžany právě tato firma. Pivovar je vybudovaný ve velmi zajímavém slohu. Z jeho produkce můžete ochutnat piva jako Mžaňák 12°, lehký Lhoťák 10°, polotmavý Dubák 12° či zdraví prospěšný Šípek 10° nadupaný vitamíny.

Pivovar nabízí i ubytování. Pokoje jsou velmi pěkně, vkusně a čistě zařízené. Budova samotná má poněkud severský charakter. Okolí nabízí krásnou polabskou přírodu ideální pro pěší i cyklistické výlety.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 9,1 z 10 (fantastické) od více jak 402 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

7. Hotel Galant Mikulov, Pivovar Galant

? Adresa: Mlýnská 740/2, Mikulov, 692 01

Hotel Galant v Mikulově osloví i milovníky luxusu. Jde o čtyřhvězdičkový hotel, který jde v tomto ráji vína trochu proti proudu. Skrývá totiž vlastní pivovárek s pivovarskou restaurací. Pivovar Galant je mladý, vznikl teprve v roce 2015. Nabízí však velmi dobrá piva. Kromě klasické desítky a dvanáctky je to třeba i silná 14° Ipa nebo osvěžující 11° Galant Summer Ale s ovocným charakterem. Ubytování v hotelu a pivovaru je na vysoké úrovni, využívat můžete i služby wellness centra.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,3 z 10 (velmi dobré) od více jak 2 191 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

8. Olivův Pivovar

? Adresa: Za Radnicí 739, Dolní Břežany

Malý, ale tradiční Olivův rodinný pivovar má poměrně bohatou historii sahající nejméně do 18. století. To je ostatně znát i na samotné historické budově. Kromě samotného pivovaru zde však najdete i v současnosti velmi oblíbené pivní lázně a pochopitelně taky možnost ubytování. Pokoje jsou jednodušší, ale velmi příjemné. V areálu se nachází i skvělá restaurace.

Olivův pivovar produkuje několik velmi kvalitních, zajímavých piv. Například z historie čerpající pšeničné pivo Otto Gose či několika cenami ověnčenou Dolnobřežanskou desítku.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 93 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

9. Hotel Malý Pivovar

? Adresa: Klášter Hradiště nad Jizerou 22, Klášter Hradiště nad Jizerou, 294 15

U poměrně známého pivovaru Klášter, jehož historie sahá až do 12. století, leží hotel Malý pivovar, který nabízí krásné, stylové ubytování v nitru historické budovy. Prostředí je velmi autentické a přitom luxusní. Kromě samotného pivovaru, wellness a vynikajících pivních lázní je největším lákadlem tohoto místa nejspíš do skály vytesaná pivovarská restaurace Skála. Její návštěvu si rozhodně nemůžete nechat ujít. Čepuje se zde vcelku očekávatelně především pivo pivovaru Klášter.

Výhodou je zajisté také fakt, že místo leží jen kousek od Prahy.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,8 z 10 (skvělé) od více jak 221 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín

10. Hotel Jelínkova vila

? Adresa: Třebíčská 342/10, Velké Meziříčí, 59401

Hotel a minipivovar Jelínkova vila ve Velkém Meziříčí na Vysočině je úzce spojen s historií někdejšího mlýna, který zde stál nejméně od 16. století. V 19. století se objektu ujala rodina Jelínkových, po které dům dostal taky nynější název. K pivovaru i současné podobě budovy však byla ještě dlouhá cesta – až do roku 1992.

Dnes se zde můžete ubytovat v příjemně zařízených pokojích, nechybí však ani speciální historické pokoje či luxusnější apartmány. Zajít si můžete do bazénu či sauny nebo na masáže. Zajisté taky ochutnáte zdejší pivo Harrach. Je nefiltrované a nepasterované, velmi bohaté na vitamíny skupiny B. Dopřát si můžete klasický světlý ležák s poctivou hořkostí, zajímavý tmavý ležák i několik speciálů.

Recenze a hodnocení ostatních portálů

 • Hodnocení na Booking.com – 8,7 z 10 (skvělé) od více jak 191 návštěvníků
 • Cena pobytů: zjistit cenu pobytů
Rezervovat volný termín
Alkoholium.cz