_

Alkohol jako vánoční dárek

Přiblížil se čas Vánoc a jako každoročně nastávají starosti, jak obdarovat své blízké. Kdo tuto starost neodbyl s předstihem, musí se připravit na předvánoční stres. Co se pokusit ho odbýt láhví alkoholického nápoje?

Přiblížil se čas Vánoc a jako každoročně nastávají starosti, jak obdarovat své blízké. Kdo tuto starost neodbyl s předstihem, musí se připravit na předvánoční stres. Co se pokusit ho odbýt láhví alkoholického nápoje?

_

Vánoce jsou nejen dobou vánoční pohody, voňavého svařáku a bohatých hostin. To ovšem není tak úplně všechno. Pro mnohé jsou totiž Vánoce plné stresu s obdarováváním blízkých. Nevíte-li, jak obdarovat příbuzného, kamaráda či známého, hledáte možná řešení. První, co vás možná napadne: „Koupím, mu flašku!“ Je to ale ten nejvhodnější vánoční dárek? Kdy je láhev alkoholu vhodným dárkem a kdy nikoliv prozradíme v následujícím článku.

Kdy raději zvolit jiný dárek?

Když někomu dáváte dárek, je šikovné, když má obdarovaný pocit, že jste si na jeho výběru dali záležet. Pokud budete chtít někoho „odbýt“ lahví průměrného vína, pravděpodobně takový pocit mít nebude. Zvlášť když víno vlastně ani moc nepije. V takovém případě se zkuste podívat spíše po něčem jiném. Po něčem, co je obdarovanému blízké a co má rád.

Jste-li však opravdu v koncích, nedá se nic dělat a musíte zvolit nějaký neutrální dárek. Láhev alkoholu takovým dárkem bezesporu je. Abyste však dali alespoň nějak najevo váš zájem, sami ji zabalte a opatřete krasopisně napsaným věnováním. Víc než drahý dárek totiž potěší, když si s ním dáte trochu práce.

Kdy je alkoholický nápoj vhodným dárkem pod stromeček?

_

Obdarovat někoho lahví dobrého vína, luxusní whisky nebo výběrem pivních speciálů může být správnou volbou. Zvláště víte-li, že právě tento alkoholický nápoj je vyloženě koníčkem obdarovaného. Má-li váš kamarád doma vystavenou spoustu různých rozpitých lahví mnohaleté whisky, patrně bude jeho koníčkem. Podobně účastní-li se naopak váš příbuzný častých degustací vín, patrně budou jeho koníčkem dobrá vína. Přesně v těchto případech je láhev alkoholu dárek, který nejen neurazí, ale také potěší. Dáváte tím totiž najevo, že víte, co má dotyčná osoba ráda. I v tomto případě je pro obdarovaného příjemné, dáte-li si s úpravou dárku ještě nějakou práci.

Důležité je však odhalit skutečného milovníka. V opačném případě se dostanete do situace, kterou popisujeme výše.  Zkrátka ho nijak zvlášť neoslovíte. Stejně důležité je také navštívit specializovaný obchod s alkoholem, kde vám skutečně dokáží poradit. Koupíte-li v supermarketu podprůměrný patok, nebude obdarovaný zvlášť nadšen, i když to na sobě možná nedá znát.

A co vy? Chtěli byste dostat letos pod stromeček láhev alkoholu? A jakou? Podělte se o ni s námi v komentářích.

TIP: Nakupte o letošních Vánocích alkohol přes internet a nechte se inspirovat. Vybrali jsme pro vás nejlepší dárkové sady alkoholu.

Alkoholium.cz